12.1 C
Kuressaare
Neljapäev, 21. oktoober 2021

Mustjala muusikapäev

1.oktoobril tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva. Muusikapäeva meie koolis juhatas sisse muusikaõpetaja Imbi Kolk. Seejärel oli õpilastele ette valmistatud kaks pillide valmistamise töötuba, kus sai meisterdada kolme erinevat pilli: trummi, tamburiini ja marakat.

Kõik pillid valmistati lihtsatest, käepärastest ja enamasti igas kodus leiduvatest vahenditest. Käiku läksid tühjad plekkpurgid, papist taldrikud, plastlusikad, pakkepaelad, õhupallid, üllatusmuna detailid ja erinevad tangained.
Lastele see meisterdamine meeldis. Siginat-saginat ja jutusuminat oli täis kogu maja.

Peale pillide valmistamist saime aulas juhendamise järgi tantsida Ungari ja Soome tantse, tutvuda veel omakorda põnevate pillidega. Samuti nägime, kuidas saab pillina kasutada vana kahemehesaagi. Vaja vaid viiuli poognat!

Pille tutvustas, tantse õpetas ja laulis Kuressaare muusikakooli pärimuskultuuri õpetaja Eva Uri. Peale lõunapausi näitas Eva veel, kuidas kasutada pillina oma keha (kehatrumm) ja tutvusime muusikastiiliga beatbox.

Päeva lõpuks pani õpetaja Imbi kokku suure orkestri hommikul valmistatud pillidest. Orkestrisse kuulusid trummid, tamburiinid ja marakad. See oli vahva!
Muusikapäev oli üks osa kolmepäevasest õpihuvilaagrist. Ees ootavad veel robootika ja loodusaineteteemaline projektipäev.

Raha nende päevade läbiviimiseks eraldas haridusministeerium haridus- ja noortevaldkonna kriisitoetusena.

Reine Vinter,
huvijuht

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised