5 C
Kuressaare
Esmaspäev, 18. oktoober 2021

JUHTKIRI – Vabu kohti pole

Talve tulek ei too kaasa üksnes suuremaid küttearveid, lumelabidate välja otsimist ja seadmete ettevalmistamist, vaid ka mitmeid teisi probleeme. Muu hulgas kerkib esile eakate toimetulek, kes suisel ajal oma igapäevaste tegemistega hõlpsalt hakkama saavad. Talvel on aga üksikul eakal raskem toime tulla ja lähedased soovivad nad järgmise suve tulekuni hooldekodusse paigutada.

Sotsiaalkindlustusameti kodulehel on selgelt kirjas, et eakate hoolekande teema on kohaliku omavalitsuse ülesanne. Pereliige ei ole kohustatud lähedase abistamiseks puhkust võtma ega töölt ära tulema. Teenuse korraldamisel on teenuseosutaja vastutus selle eest, et inimesed saaksid sobivas keskkonnas turvaliselt elada.

Üheks selliseks võimaluseks ongi hooldekodu. Saaremaa hooldekodud on aga hädas, sest vabu kohti ei ole ja järjekorrad on pikad. Kui kohe sobivat hooldekodu kohta ei leita, peab kohalik omavalitsus ootejärjekorras viibimise ajal pakkuma alternatiivseid teenuseid. Igal juhul peab omavalitsus hindama inimese abivajadust ja pakkuma sellele vastava lahenduse. Kasvõi üleöö.

8. oktoober 2021

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised