9.3 C
Kuressaare
Teisipäev, 26. oktoober 2021

Jööri küla ootab lahendust probleemsetele ristmikele

Jööri küla rahvas pöördus Saaremaa valla poole, et leida lahendus küla nelja risttee liikluskorraldusele, kuna nendes kohtades on pidevalt kaksipidi arusaamist.

Ristmikud, millele tähelepanu pööratakse, asuvad Kõnnu-Lööne tee ja Jööri teel, Jööri tee ja Peetri teel, Kõnnu-Lõõne ja Nurgametsa teel ning Kõnnu-Lööne ja Tika teel. „Me tahaks nagu vanasti, kus ei olnud kahtepidi mõtlemist, kas see on koht, kus tuleb teed anda või mitte,” ütles Jööri külavanem Sulev Peäske Meie Maale, viidates, et vanasti olid küll teedel olemas märgid, ehkki küll puujalaga ja mädanenud.

„Soovime probleemile lahendust liiklust reguleerivate märkidega. Kes arvab, et on peateel ja teine, et tuleb lähtuda parema käe reeglist,” rääkis Peäske. Vähemalt kaks külainimest on talle tunnistanud, et on olnud situatsioone, kus sõidukijuhtidel olnud kaksipidi mõtlemist ja oleks võinud juhtuda midagi hullemat. „Prooviks olla samm eespool, et seda ei juhtuks. Meil ei sõida ainult sõiduautod, vaid on suured traktorid,” rääkis Peäske.

Samuti lubas vald eelmisel aastal Jööri külarahvale Kõnnu-Lööne tee asfalteerimist. „Kõik elasid selle nimel, et kaob ära rasketehnikast tulev tolm ja pidevalt lagunev tee, kuid ei tulnud midagi. Soovime teada miks ei tulnud ja kas meil on lootust järgmisel aastal olla selles nimekirjas?”, küsis Peäske.

Tee on rasketehnikaga koormatud

Tegemist on teega, mis on igapäevaselt rasketehnikaga koormatud. Külavanem lisas, et asfalteeritud tee võtaks vähemalt tolmu kinni ja kõik kes tööle või töölt koju tulevad, saaksid puhta autoga sõita ja autodel oleks ehk ka mõni šarniir vähem vahetada.

Valjala osavallakogu juht Kaido Kaasik meenutas, et mõned aastad tagasi eraldati Saaremaa vallale pea pool miljonit eurot, mis oli mõeldud asfaltbetoonkatte paigaldamiseks teedele, mille ääres tegutsevad tootmisobjektid.

“Jööri sigala on maakonna üks suurim sigala, mida teenindab igapäevaselt rasketehnika ning aastaid tagasi ehitatud külateed ei pea enam liikluskoormusele vasu. Lisaks pidev tolm ja tee lagunemine,” rääkis Kaasik, viidates, et seepärast oligi plaanis viia ka Jööri küla teelõik mustkatte alla ning mahasõidud ja ristmikud betoneerida.

“Kahjuks jäid lubatud tööd tegemata ning kohalikke elanikke ja ettevõtjaid sellest ei teavitatud. Kui mingil põhjusel plaanid muutuvad, oleks tulnud inimesi ka sellest teavitada,” sõnas Kaasik.

Tee asfalteerimise kohta puudub selgus Saaremaa valla meedia peaspetsialist Merike Pitk ütles, et ristmike kohta küsis valla teespetsialist Raivo Kaseorg Jööri külavanema Sulev Peäske käest rahva arvamust.

Raivo Kaseorg ütles, et liiklusmärkide plaan vaadatakse veel üle, sest ka Tika tee ja Kõnnu-Lööne tee ristmiku lahendus vajab selgitust.

Asfalteerimise kohta ütles Saaremaa valla arenduse peaspetsialist Eda Kesküla, et vallavalitsus esitas 2019. aastal majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile kohaliku tee ehitamiseks juhtumipõhise investeeringutoetuse taotluse Kõnnu-Lööne tee jaoks. Kuna liikluskoormus oli väike võrreldes teiste teedega (teistes omavalitsustes), siis jäi taotlus viimasele ehk 42. kohale.

Seekord jäi ka valla teine taotlus ehk Kuressaare Aia tänava Kihelkonna-Ravila lõik 17. kohale ehk napilt joone alla, sest teised teed olid veel suurema koormusega. „Millal on lootust tee asfalteerida, ei oska praegu öelda,” tähendas Pitk.

 

12 KOMMENTAARID

guest
12 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Ehh
Ehh
20 days ago

Liikluses on alati kaksipidi arusaamist. Näiteks mina ei saa aru, miks peab ühe lõustapiltidega ülekleebitud kaubiku purskkaevu parkima, aga paljud kindlasti saavad sellest väga hästi aru.

vanamees
vanamees
19 days ago

milles probleem ? kaks autot sõidab päevas, leppige omavahel kokku, üks sõidab hommikul, teine õhtul !!!

5 B
5 B
19 days ago

Tundub, et liiklusseadus on mönele külamehele kui raketiteadus!

Vahur
Vahur
19 days ago

Mina pole mitte kunagi liikluseeskirjadest kinni pidanud, no milleks. Minusugune geenius oskab sõita ka ilma igasuguste liikluseeskirjadeta. Ega siis eeskirjad sõida, ikka mina.

Vahur
Vahur
18 days ago
Vasta  Vahur

Kus see tumekirja LibaVahur on hoogu läinud ja mulle kuhjaga miinuseid lappinud.

Vahet pole
Vahet pole
18 days ago
Vasta  Vahur

Mõlemad olete pooletoobised!

Vahur
Vahur
18 days ago
Vasta  Vahet pole

Mina ei ole aga see tumekirja LibaVahur on seda kohe kindlasti. Mina olen ikka see Õige Vahur ja täitsamees pealekauba.

Vahur
Vahur
19 days ago

𝐏𝐫𝐨𝐛𝐥𝐞𝐞𝐦𝐧𝐞 𝐫𝐢𝐬𝐭𝐦𝐢𝐤? Ä𝐫𝐠𝐞 𝐚𝐣𝐚𝐠𝐞 𝐧𝐚𝐞𝐫𝐦𝐚! 𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐞𝐧𝐢𝐧𝐢 𝐨𝐧 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐭 𝐦𝐮𝐥𝐥𝐢 ü𝐫𝐢𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐚𝐢𝐧𝐮ü𝐤𝐬𝐢 𝐊𝐮𝐫𝐞𝐬𝐬𝐚𝐚𝐫𝐞𝐬𝐭 𝐩𝐮𝐡𝐮𝐝𝐚, 𝐣𝐮𝐬𝐭𝐤𝐮𝐢 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐭𝐞𝐠𝐮 𝐋𝐨𝐧𝐝𝐨𝐧𝐢, 𝐊𝐚𝐢𝐫𝐨 𝐯õ𝐢 𝐂𝐚𝐧𝐛𝐞𝐫𝐫𝐚𝐠𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐩𝐚𝐢𝐬𝐭𝐚𝐛 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐞 𝐡ü𝐬𝐭𝐞𝐞𝐫𝐢𝐚 𝐥𝐞𝐯𝐢𝐛 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐤𝐢𝐢𝐫𝐞𝐦𝐢𝐧𝐢 𝐤𝐮𝐢 𝐤𝐚𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐤𝐚 𝐊𝐮𝐫𝐞𝐬𝐬𝐚𝐚𝐫𝐞𝐬𝐭 𝐯ä𝐥𝐣𝐚. 𝐕𝐚𝐫𝐬𝐭𝐢 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐡𝐮𝐥𝐥𝐮𝐬𝐭 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐦𝐞𝐭𝐬𝐚𝐚𝐥𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐭ä𝐢𝐬. 𝐄𝐞𝐥𝐦𝐢𝐬𝐞𝐥 𝐧ä𝐝𝐚𝐥𝐚𝐥 𝐥𝐞𝐯𝐢𝐬 𝐣𝐮 𝐮𝐮𝐝𝐢𝐬, 𝐞𝐭 𝐦𝐞𝐭𝐬𝐚𝐝 𝐨𝐧 𝐬𝐩𝐨𝐫𝐭𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞𝐬𝐭 ü𝐥𝐞𝐫𝐚𝐡𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝. 𝐓𝐮𝐥𝐠𝐞 𝐦õ𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬𝐞𝐥𝐞. 𝐓õ𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐢𝐠𝐚𝐭 𝐤ü𝐥𝐚𝐫𝐢𝐬𝐭𝐦𝐢𝐤𝐤𝐮 𝐦ä𝐫𝐤𝐢𝐝𝐞, 𝐣𝐨𝐨𝐧𝐭𝐞 𝐣𝐚 𝐟𝐨𝐨𝐫𝐢𝐝𝐞𝐠𝐚 𝐫𝐞𝐠𝐮𝐥𝐞𝐞𝐫𝐢𝐝𝐚. 𝐌𝐚 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐭𝐚𝐤𝐬 𝐉öö𝐫𝐢 𝐤ü𝐥𝐚 𝐨𝐦𝐚𝐝𝐞𝐥 ü𝐥𝐝𝐬𝐞 𝐯𝐚𝐢𝐭 𝐨𝐥𝐥𝐚, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐤𝐮𝐢 𝐧𝐚𝐝 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚𝐤𝐬𝐢𝐝, 𝐦𝐢𝐬 𝐣𝐚𝐦𝐚 𝐊𝐮𝐫𝐞𝐬𝐬𝐚𝐚𝐫𝐞 𝐤õ𝐫𝐯𝐚𝐥𝐭ä𝐧𝐚𝐯𝐚𝐭𝐞𝐥 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚𝐥𝐝𝐚𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 (𝐯𝐢𝐢𝐦𝐚𝐧𝐞 𝐧ä𝐢𝐝𝐞 𝐑𝐨𝐡𝐮 𝐣𝐚 𝐑𝐨𝐨𝐭𝐬𝐢 𝐭𝐧 𝐫𝐢𝐬𝐭𝐦𝐢𝐤), 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐡𝐮𝐥𝐥𝐮𝐬𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐤𝐮𝐩𝐚𝐭𝐚𝐯𝐚𝐭 𝐥𝐚𝐡𝐞𝐧𝐝𝐮𝐬𝐭 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐝𝐚 𝐤𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐯𝐢𝐡𝐚𝐯𝐚𝐞𝐧𝐥𝐚𝐬𝐞𝐥𝐞. 𝐈𝐠𝐚 𝐯ä𝐢𝐤𝐬𝐞𝐦𝐚𝐠𝐢 𝐩𝐢𝐢𝐤𝐬𝐚𝐭𝐮𝐬𝐞 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐞 𝐫𝐢𝐬𝐭𝐦𝐢𝐤 𝐯𝐚𝐫𝐬𝐭𝐢 𝐣𝐨𝐨𝐧𝐢 𝐣𝐚 𝐦ä𝐫𝐤𝐞 𝐭ä𝐢𝐬 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐦õ𝐧𝐢 𝐤𝐚𝐮𝐩𝐥𝐮𝐬𝐞 𝐯ä𝐥𝐢𝐦üü𝐠𝐢𝐩𝐢𝐧𝐝, 𝐡𝐞𝐥𝐞𝐧𝐝𝐚𝐛 𝐤𝐚 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐥𝐞𝐧𝐧𝐮𝐯ä𝐥𝐢. 𝐒𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐭𝐞 𝐫𝐚𝐡𝐮𝐥 𝐯õ𝐢?

kepiga vana mees
kepiga vana mees
19 days ago

ehitage tunnel

Inimene
Inimene
18 days ago

Vanasti saadi igal pool hakkama parema käe reegliga, kas see tänapäeval enam ei kehti?

Uugametsa Kolla
Uugametsa Kolla
18 days ago
Vasta  Inimene

Äi kehti see änam midad, nüüd oo sedamoodu, et kellel oo suurem massin, sellel kua õigus.

lugeja
lugeja
17 days ago

Haha, vaadake seda pilti ja öelge uuesti et probleemne ristmik. Ma võin veel kümme sellist “probleemset ristmikku” näiteks tuua. Ausalt, viige oma load maanteeametisse palun tagasi. Mida saab seal ohtlikku olla? Probleeme pole vist, näidakse seda artiklit mõnele suurlinna elanikule. Alati saab veel väiksemasse kohta kolida.))) Kas kitsas ringtee, kümme märki ja kiirusepiiranguid tahate? Meil ei osata selliseid lahendusi teha. Kuressaares viidi selliseid asju ellu, aga midagi ei paranenud. Kust selline hüsteeritsemine tuleb, kuidas inimesed vanasti selleta sõitsid? Eriti on seda nö kasu näha praegusel rally ajal, kui siia tuleb suure hurraaga matslaslik mandri “kultuur” kes liiklusreeglitest ei tea ööd ega mütsi.

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised