5.2 C
Kuressaare
Pühapäev, 17. oktoober 2021

Saaremaa muuseumi uuendav projekt sai rohelise tule

Saaremaa muuseumi kaasajastamise projekti esimene etapp – sissepääsu ja esimese korruse väljaarendamine sai Riigi Tugiteenuste Keskuselt toetust 1,5 miljonit eurot, millele lisandub oma- ja kaasfinantseering 375 000 eurot.

Seega jätkub Kuressaare linnuse moderniseerimine kaasaegseks muuseumiks. Uuenduskuuris tuuakse esile vana ja väärtuslik, asendatakse kogu tehnosüsteem, parandatakse ligipääsetavust ning luuakse uus ekspositsioon.

„Muuseumi poolt on järgmine samm ehitushanke korraldamine. Ehitaja loodame leida aasta lõpuks, et uue aasta alguses kohe töödega alustada,” ütles muuseumi direktor Rita Valge. Kas kerkivate ehitushindadega projekt eelarvesse ka ära mahub, ei oska praegu veel keegi öelda.

Projektis on ette nähtud muuseumi ruumide külastajasõbralikkuse ja esteetika oluline parandamine. Keskaegse hoone restaureerimise ja tänapäevaste tehniliste lahenduste ning modernse visuaali läbi luuakse keskkond, kus on ideaalsed tingimused elamuslike näituste ja ürituste korraldamiseks. Uue näo saab väravakäik ja piletikassa, restaureeritakse kogu esimene korrus, kus hakkavad olema ajutiste näituste ruumid, muuseumipood, garderoob, linnuse kunagist köögimiljööd illustreeriv ekspositsioon.

Samuti saab sisehoovis olema lift, lisaks saab legendaarne lossi kinni müüritud rüütel võimaluse kurta oma kurba saatust moodsaid audiovisuaalseid lahendusi kasutades ning külastajal on võimalus puhata jalga otse tule kohale riputatud katlas.

Valge sõnul jääb muuseum avatuks. „Suudame logistika lahendada nii, et muuseumit kinni panema ei pea,” sõnas ta.

Tegemist on esimese etapiga mahukast arendusprojektist. Lõppeesmärgiks on kujundada Kuressaare linnus-kindlus külastajatele veelgi atraktiivsemaks ja suuremaid tegevusvõimalusi pakkuvaks autentseks keskaega ilmestavaks kompleksiks.

Viimase kolme aasta jooksul on muuseumil õnnestunud oma arendustegevustele saada Euroopa struktuurfondidest toetusi üle 2,2 miljoni euro. Muuseum annab seeläbi hoogu kogu Saaremaa turismisektorile.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised