1.7 C
Kuressaare
Pühapäev, 24. oktoober 2021

Aste kool tähistas juubelit

25. septembril sai Aste põhikool 60. aastaseks ja koolipere tähistas ka oma juubelit.
Kool alustas tööd 1. septembril 1961. aastal Haamse 7-kl. kooli ületoomisel Aste alevikku. Algselt kandis Haamses olev kool Loona Ministeeriumikooli nimetust ja avati juba 1901. aastal. Enne seda said ümbruskonna lapsed haridust külakoolides, mis töötasid ühe õpetajaga Kaarmal, Hübja külas, Hakjala külas, Haamses ja Pähklas.

2013. aastal sai Aste kool endale uue koolihoone ja renoveeritud võimla. Kooli sünnipäeva tähistamiseks on valitud kooli endise direktori Ants Tederi sünnipäev, kes alustas koolijuhina Aste koolis tööd 1962. aastal. Tema eestvedamisel rajati maja ümber kaunis tammepark ja kooliaed. Pea kõik tolleaegsed õpilased mäletavad nn ÜKT tunde, mis tulid teha kohustuslikus korras igal suvel kooliaias. Lindude pesakastid pargipuudel on tänaste õpilaste poolt kooli töökojas meisterdatud.

Hetkel õpib Aste põhikoolis 116 õpilast ja õpetab 22 õpetajat. Kooli motoks on „Teada, et mõista“. Aste põhikooli sünnipäeva tähistame juba mitmendat aastat piduliku aktusega, kus kooliperet tervitab sünnipäeva puhul direktor Ulvi Valge. Alati laulame meie kooli laulu, mis on õpetajate ja õpilaste ühislooming. Kõige toredam ja oodatum osa aktusest on klasside poolt kooli sünnipäevakingituseks ettevalmistatud erinevad mõistatused, trikid ja teaduskatsed. 1. klass oli välja mõelnud toredad anagrammid oma nimedaga, mida oli põnev lahendada, nägime tantsivat tatart, oli maagilist matemaatikat, laval sündis vulkaanipurse, poeti läbi väikese paberilehe, nägime libisevat surfamist ja veendusime, et ka kommidega saab kunsti teha. 9. klass lõpetas teadusetenduse mustkunstitrikkidega.
Täname üllatuse eest kooli hoolekogu liikmeid, kes kinkisid koolile juubelisünnipäevaks lastevanemate poolt noore õunapuu.

Täname Saaremaa vallavalitsust ja oma kooli vilistlasi, kelle toetusel saime avada kooli 60. sünnipäevaks akvaariumi mitmete huvitavate kalaliikidega. Sünnipäev lõppes kogu kooliperele ühise tordisöömisega.

Kairii Orb, 8. klass

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised