8.9 C
Kuressaare
Reede, 22. oktoober 2021

JUHTKIRI – Aitäh, Läänemeri

Kuulus prantsuse romaanikirjanik ja luuletaja Victor Hugo on öelnud, et on asju, mille maalimiseks me pole suutelised – ka päike kuulub nende hulka. Küll aga on saarlased selle heledaima Maalt nähtava tähe osavalt turundusvankri ette rakendanud ja nii kannab Kuressaare juba viiendat aastat päikesepealinna tiitlit. Põhjusega ja faktidele tuginedes.

Sest mis võiks olla veel toekam allikas kui keskkonnaagentuur, mille uuritud andmete järgi pole meie kaunil kodumaal paremat paika kui Saaremaa, kuna siin on teiste Eesti ilmavaatlusjaamadega võrreldes päikeselisi tunde oluliselt enam.

Sagedasem päikesepaiste on üks paljudest trumpidest, millega mandrirahva ees edvistada ning mis teisel pool suurt väina alatasa kadedust tekitab ja küsima paneb: millega need saarlased ometi selle ilusa ilma ära teeninud on? No ju siis millegagi ikka on!
Aga peamine „süüdlane”, mille tõttu meile aasta jooksul kõikse rohkem klaarimat taevast ja päikesepaistet nautida antakse, on Läänemeri – saarlase elu, valu ja võlu.

22. september 2021

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised