5.2 C
Kuressaare
Laupäev, 23. oktoober 2021

Ruhnul kaob maskikandmise nõue

Valitsus tegi neljapäeval põhimõttelise otsuse kaotada Hiiumaal ja teistel püsiasustusega väikesaartel, nagu Kihnu, Ruhnu ja Vormsi, maskikandmise kohustus ja leevendada piiranguid huviharidusele, koroonatõendi nõue avalikes siseruumides jääb siiski kehtima.

Riigihalduse minister Jaak Aab ütles „Vikerhommikus“, et kuna neil saartel on koroonaviirusega nakatumise näit madal ning samal ajal on paljud elanikud vaktsineeritud, tegi valitsus põhimõttelise otsuse, et seal võiks piiranguid leevendada.

„Kaks suhteliselt konkreetset asja on siis need, et Hiiumaal ja väikesaartel ei pea kohustuslikult kandma maski. Ja teiseks huviharidust puudutavad erinevad piirangud kindlasti leevenevad. Ei pea jääma karantiini, kui on puututud kokku (nakatunuga – toim.) ja ka arvulised piirangud kaovad,“ rääkis Aab.

Vastava korralduse valmistab riigikantselei ette sel nädalal ja siis see ka vastu võetakse.

2 KOMMENTAARID

guest
2 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Vahur Reede, saarlane
Vahur Reede, saarlane
1 month ago

Jutt: “Valitsus tegi neljapäeval põhimõttelise otsuse kaotada Hiiumaal ja teistel püsiasustusega väikesaartel, nagu Kihnu, Ruhnu ja Vormsi, maskikandmise kohus…” on eksitav – Hiiumaa ei ole Eestis väikesaar (Muhu ka paraku ei ole).

Olukord on täiesti käest ära – Kaja Kallase valitsus juhib riiki läbi sotsiaalmeediat (molumärmiku) kasutades lohakat keelt ja mõisteid. Toimetus peab mõistatama, mida ministrid … väidavad/lubavad/räägivad – no mina leidsin suure sirmiku – valin GRUZ200 esindaja loogika!

Surnud Reeda vaim
Surnud Reeda vaim
1 month ago

ÄÄ löbista!!

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised