8.9 C
Kuressaare
Reede, 22. oktoober 2021

Ametikooli projekt sai uuendusliku õppeviisi auhinna

Euroopa Komisjon kuulutas välja esimesed Euroopa innovatiivsete õpetamisviiside auhinna saajad. Tunnustuse pälvinud kolme Eesti kooli seas oli ka Kuressaare ametikooli projekt.

„Oleme rõõmsad ja tänulikud Euroopa Komisjonile, kes 2021. aastal auhinna asutas ning pärjas 16. septembril ühega tiitlitest Kuressaare ametikooli disainisuuna projekti DesignSTEM, milles vedasime e-õppematerjalide ja -platvormi loomist kümne Euroopa üld-, kutse- ja kõrghariduskooliga disaini ja STEM-ainete lõimimiseks,” ütles projektijuht Merit Karise. Tema sõnul pärines Erasmus+ strateegilise koostööprojekti idee disainisuuna õpilastelt, kes soovisid tugevamaid MATIK-teadmisi ja oskusi.

STEM ehk Eesti vastes MATIK tähistab viiel valdkonnal tuginevat praktilise kallakuga õpet ehk matemaatika, teaduse, tehnoloogia, inseneeria ning kunstide edukat ühendamist. DesignSTEM-i raames loodi Kuressaare ametikooli disainisuuna algatusel ja juhtimisel kolme aasta jooksul lõimitud e-õppeprojektid ja -platvorm.

„Pidasime oluliseks siduda projektid kestliku arengu eesmärkidega ja luua interaktiivsust sisaldavad e-õppematerjalid, mille loomiseks õpetajail endil igapäevatöös aega ja oskusi napib,” lausus Karise. Ta lisas, et nii sündis vabavaraline raamistik, mida tiimi liige ja platvormi looja Kristjan Jansen edasi juba uueks versiooniks nimega Visualia arendab.

„Platvorm aitab luua atraktiivset õpikeskkonda, mis sisaldab dünaamilist matemaatikat, 3D-mudeleid, generatiivset disaini, VR-elamusi ja palju teisi koodipõhiseid interaktiivseid elemente. Kõiki materjale saab lihtsalt muuta, kohandada ja jagada,” sõnas ta.

Kuressaare ametikooli projekt algas 2016. aastal ning kestis 2019. aastani. Selle aja jooksul tegi kool koostööd Sloveenia, Saksamaa, Soome, Portugali, Itaalia, Hollandi, Ühendkuningriigi, Kreeka ja ning Tartu haridusasutustega.

Euroopa innovatiivsete õpetamisviiside auhinnaga tunnustatakse Erasmus+ programmis osalevate koolide õpetajate tööd ja panust. Kogemuste jagamine teiste Euroopa
haridusasutustega aitab kaasa ühise Euroopa haridusruumi loomisele aastaks 2025.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised