11.6 C
Kuressaare
Neljapäev, 23. september 2021
spot_img

JUHTKIRI – Tõuksikultuuritus

Kuu aega tagasi muutus Kuressaare linnapilt, sest Bolt tõi elektrilised tõukerattad Saaremaale ja pealinna tänavatele ilmus sadakond uhiuut väikest rohelist liiklusvahendit. Linnarahvas rõõmustas.

Selle aja jooksul on saanud selgeks, et kõige suuremat rõõmu tunnevad tõuksidest varateismelised, kelle oskused ja teadmised sõiduki kasutamisest paistavad olevat ebapiisavad, sest paljudele on silma jäänud mitmeid eeskirjade eiramisi: sõiduteed ületatakse suvalistes kohtades, ülekäigurajal ei tulda rattalt maha, teistele mootorsõidukitele ei anta teed, kõnniteel manööverdatakse jalakäijate vahel suure kiirusega ennast ja teisi ohtu seades. Rääkimata sellest, et kiivrikandmise kohustus näib olevat täiesti ununenud või pole seda endale teadvustatud.

Iga uuendusega peaks kaasas käima ka täiendav teavitustöö ja järelevalve. Ehkki politsei teeb nii valla kui tõukerataste operaatoriga pidevalt koostööd. Kindlasti on suureks abiks haridusasutused, kus õpilastele tutvustatakse eeskirju ning liikluskultuuri.

10. september 2021

9 KOMMENTAARID

guest
9 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Vahur
Vahur
13 days ago

𝐊𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐓𝐞𝐢𝐞 𝐌𝐚𝐚 𝐬𝐢𝐥𝐦𝐚𝐝 𝐨𝐥𝐧𝐮𝐝 𝐯𝐚𝐫𝐚𝐬𝐞𝐦𝐚𝐥𝐭, 𝐤𝐮𝐢 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐬𝐚𝐦𝐚𝐝 “𝐯𝐚𝐫𝐚𝐭𝐞𝐢𝐬𝐦𝐞𝐥𝐢𝐬𝐞𝐝” 𝐧𝐨𝐨𝐫𝐮𝐤𝐢𝐝, 𝐤𝐞𝐬 𝐞𝐧𝐧𝐞 𝐣𝐚𝐥𝐠𝐫𝐚𝐭𝐚𝐬𝐭𝐞 𝐬𝐚𝐝𝐮𝐥𝐚𝐬 𝐭ä𝐩𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐡𝐨𝐨𝐥𝐞𝐭𝐮𝐥𝐭 𝐥𝐢𝐢𝐠𝐞𝐥𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐧? 𝐍𝐞𝐞𝐝 𝐩𝐫𝐨𝐛𝐥𝐞𝐞𝐦𝐢𝐝 𝐨𝐧 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚𝐬 𝐨𝐥𝐧𝐮𝐝 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐢𝐝. Ö𝐞𝐥𝐝𝐚, 𝐞𝐭 “𝐞𝐥𝐞𝐤𝐭𝐫𝐢𝐭õ𝐮𝐤𝐬𝐢𝐝𝐞𝐠𝐚” 𝐚𝐯𝐚𝐧𝐞𝐬 𝐣𝐮𝐬𝐭𝐤𝐮𝐢 𝐮𝐮𝐬 𝐚𝐣𝐚𝐬𝐭𝐮 𝐣𝐚 𝐥𝐢𝐢𝐤𝐥𝐮𝐬𝐤𝐮𝐥𝐭𝐮𝐮𝐫 𝐦𝐞𝐢𝐞 𝐞𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐚𝐛𝐬𝐮𝐫𝐝𝐧𝐞.

Pahur
Pahur
13 days ago
Vasta  Vahur

Igal pool pead sa mõgisema…

to Pahur
to Pahur
13 days ago
Vasta  Pahur

räägib ju õiget juttu.

mina
mina
12 days ago

ainuke lõbus asi, mis siin provintsi “pealinnas” viimasel ajal muutunud on – Bolti tõuksid – selle asemel, et viriseda, minge sõitma – see on vahva !

sina
sina
12 days ago
Vasta  mina

Järgmine lõbus asi siis selline avarii nagu täna hommikul Pangal!???

mina
mina
12 days ago

üks lõpmatu virisemine käib, jätke noortele mingi rõõm ka
kas selline virisemine on kultuurne ?

Mida Juku ei õpi seda Juhan ei tea!
Mida Juku ei õpi seda Juhan ei tea!
12 days ago
Vasta  mina

Kas täna hommikune õnnetus oli siis nüüd mingi rõõm või kultuurne sündmus? Selline asi saab alguse juba maast madalast varajasest noorusest erinevate reeglite ja seaduste eiramisest

mina
mina
12 days ago

kes ja miks kustutab kommentaare ?

Volli
Volli
12 days ago
Vasta  mina

Seda teeb see pooletoobiline tumekirja LibaVahur.

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised