12 C
Kuressaare
Esmaspäev, 27. september 2021
spot_img

Lugeja küsib, jurist vastab

Lugeja küsib: kukkusin tööl ja väänasin jala välja. Jalale on valus toetuda ning perearst saatis mu haiguslehele. Õnnetusest on möödas juba nädal, aga tööandja ei ole minuga ühendust võtnud. Kas ma peaksin ise midagi tegema?

Vastab Piret Kaljula, tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant: töötaja peab tööandjale tööl juhtunud õnnetusest teada andma, samuti ka sellest, et ta on õnnetuse tõttu töövõimetuslehel. Kui õnnetust juhtus pealt nägema kolleeg, peab temagi tööandjat teavitama.

Arst peab viivitamatult teavitama tööinspektsiooni raskest või surmaga lõppenud tööõnnetusest, samuti sellest, kui ta määras töötajale tööõnnetuse tagajärjel ajutise töövõimetuse. Mõistagi peab tööõnnetusse sattunud töötaja arstile esmalt ütlema, et ta sai viga tööd tehes. Tööinspektsioon annab laekunud infost omakorda teada tööandjale.
Tööandja ei pea ootama jääma tööinspektsiooni teavitust, vaid tööõnnetuse asjaolude ja põhjuste uurimist tuleb alustada viivitamata ehk siis, kui ta sai õnnetuse toimumisest teada (näiteks pealtnägijatelt saadud info põhjal).

Kui Te pole tööandjale ütelnud, et olete tööõnnetuse tõttu töövõimetuslehel, siis tehke seda esimesel võimalusel. Soovitame teavitada näiteks e-kirja teel, et saaksite hilisemalt vajadusel teavitamist tõendada. Kümne tööpäeva jooksul peab tööandja juhtunut uurima, sh üldjuhul küsima ka kannatanu selgitusi. Uurimise käigus peab tööandja jõudma selgusele, kas tegemist oli tööõnnetusega või mitte.

Kui uurimise käigus selgub, et tegemist ei olnud tööõnnetusega, lõpetab tööandja uurimise ja koostab akti, milles kirjeldab õnnetusjuhtumi asjaolusid ja esitab uurimise lõpetamise põhjuse. Akti allkirjastavad tööandja esindaja ja töökeskkonnavolinik, tema puudumisel töötajate usaldusisik.

Tööandja esitab akti tööinspektsioonile ja kannatanule või tema huvide kaitsjale kolme tööpäeva jooksul pärast õnnetusjuhtumi uurimise lõpetamist.
Kui tegemist oli tööõnnetusega, siis tuleb uurida tuleb kõiki tööõnnetusi, et selgitada välja asjaolud ja põhjused vältimaks sarnase juhtumi kordumist. Tööõnnetuse uurimises osaleb hääleõigusega töökeskkonnavolinik, tema puudumisel töötajate usaldusisik.

Uurimise läbiviimiseks on tööandjal aega kümme tööpäeva. Peale uurimise lõpetamist koostab tööandja vormikohase tööõnnetuse raporti, mille esitab kolme tööpäeva jooksul tööinspektsioonile ja kannatanule või tema huvide kaitsjale.

1 kommentaar

guest
1 Kommenteeri
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Vahur
Vahur
19 days ago

𝐒𝐞𝐝𝐚 𝐫𝐮𝐛𝐫𝐢𝐢𝐤𝐢 𝐢𝐝𝐢𝐨𝐨𝐭 𝐤ü𝐬𝐢𝐛, 𝐥𝐨𝐥𝐥 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐛, 𝐢𝐬𝐞𝐥𝐨𝐨𝐦𝐮𝐬𝐭𝐚𝐛 𝐚𝐢𝐧𝐮ü𝐤𝐬𝐢 ü𝐤𝐬 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐨𝐥𝐮- 𝐯ä𝐡𝐞𝐧𝐞 𝐬𝐮𝐡𝐭𝐥𝐞𝐦𝐢𝐧𝐞. 𝐌𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐚𝐫𝐮, 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐡𝐢𝐫𝐦 𝐬𝐞𝐞 𝐭ä𝐧𝐚𝐩ä𝐞𝐯𝐚 𝐭öö𝐭𝐚𝐣𝐚𝐭𝐞𝐥 𝐨𝐦𝐚 𝐭öö𝐚𝐧𝐝𝐣𝐚𝐭𝐞 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮 𝐨𝐧, 𝐞𝐭 𝐬𝐮𝐮 𝐥𝐚𝐡𝐭𝐢 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐧𝐢𝐢𝐯õ𝐫𝐝 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞 𝐨𝐧. 𝐉𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐨𝐝𝐚𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐦õ𝐧𝐝𝐚 𝐢𝐥𝐦𝐯õ𝐢𝐦𝐚𝐭𝐮𝐭 𝐚𝐬𝐣𝐚.
𝐍𝐚𝐠𝐮 𝐤𝐚 𝐩𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮𝐬𝐞𝐥 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐥. 𝐊𝐮𝐬𝐭 𝐩𝐞𝐚𝐛 𝐭öö𝐚𝐧𝐝𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐦𝐚, 𝐞𝐭 𝐭öö𝐭𝐚𝐣𝐚 𝐤𝐮𝐤𝐤𝐮𝐬? 𝐊𝐮𝐮𝐥𝐦𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐓öö𝐢𝐧𝐬𝐩𝐞𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧𝐢 𝐤ä𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐥𝐥𝐞𝐬, 𝐞𝐭 𝐮𝐮𝐫𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐧 𝐚𝐥𝐠𝐚𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝? 𝐕õ𝐢𝐛-𝐨𝐥𝐥𝐚 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐦𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐡𝐨𝐦𝐦𝐢𝐤𝐮𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐣𝐚𝐥𝐞𝐡𝐞𝐬𝐭? 𝐓𝐮𝐥𝐠𝐞 𝐦õ𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬𝐞𝐥𝐞! 𝐒𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐥𝐚𝐦𝐛𝐚𝐯𝐚𝐢𝐚𝐝 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐬𝐢𝐫𝐠𝐣𝐨𝐨𝐧𝐞𝐥𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐥𝐚𝐡𝐭𝐢 𝐥𝐚𝐬𝐭𝐚, 𝐞𝐭 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐯𝐢𝐤𝐮𝐬 𝐬𝐮𝐡𝐭𝐥𝐞𝐦𝐚 õ𝐩𝐢𝐤𝐬𝐢𝐝!

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised