11.6 C
Kuressaare
Pühapäev, 19. september 2021
spot_img

JUHTKIRI – Tööandja vastutus

Rahvusringhääling kirjutas mõni nädal tagasi Haridusvaldkonna Esinduskoja pöördumisest haridus- ja teadusministrile, kus koja esindaja avaldab hirmu selle üle, et ministeerium survestab lausvaktsineerimisele ning vaktsineerimata haridustöötajaid ähvardab lahtilaskmise oht. Artiklis sõna saanud ministeeriumi nõunik lükkas ümber töötajate vallandamise hirmu ja kinnitas, et haridustöötajatele vaktsineerimiskohustust ei tule.

Samas möönis ta, et võib leiduda üksikuid töökohti, kus tööandja otsustab, et ohutu töökeskkond on võimalik tagada ainult töötaja vaktsineerimisega.

Eelmine nädal vallandati Kärla koolis õpetaja, kes keeldus koroonavaktsiniinist ning soovitas sellest keelduda ka oma õpilastel. Tuginedes ministeeriumi nõuniku sõnadele ja vallandatud õpetaja väitele, et leping lõpetati töölepingu seaduse § 88 esimese lõike ja kolmanda punkti alusel, mis muu hulgas lubab seda teha eelkõige seetõttu, et töötaja on hoiatusest hoolimata eiranud tööandja mõistlikke korraldusi, siis nähtavasti kooli direktor just selliseks olukorra hindaski.

8. september 2021

2 KOMMENTAARID

guest
2 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
zombie
zombie
10 days ago

mdv kuhu kaine mõistus on kadunud?

Tuha-Juhan
Tuha-Juhan
9 days ago

Lamemaalaste koht ei ole koolis. Samas kui selline tegelane nakatab kedagi kooli, tuleks käituda veelgi karmimalt!

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised