11.3 C
Kuressaare
Teisipäev, 28. september 2021
spot_img

Lugejakiri: Valitsuse terror rahva vastu süveneb

Eesti Vabariigi Valitsus on leidnud eriti jõhkra viisi koroonaterrori läbiviimiseks – kaasatakse riigifirmad ja eraettevõtjad. Ettevõtjad võivad oma suva järgi koostada riskihinnangu töökohale, mille alusel saab vaktsineerimise, testimise või maskikandmisega mittenõustuvad töötajaid lihtsustatud korras vallandada. Seda kasutavad eriti agaralt riigifirmad – haiglad, kaitsevägi, politsei – ja piirivalveamet ja paraku ka ilmselt oma töötajaid mittehindavad eraettevõtjad. Põhiseaduse paragrahvidele 12 ja 18 (lühidalt – kedagi ei tohi diskrimineerida veendumuste või muude asjaolude tõttu ja kedagi ei tohi allutada meditsiini- ega teaduskatsetele) vilistatakse ja öeldakse et süsti või kao või leebemal juhul jääd ilma preemiast!

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik kavatseb meil juurutada Natsi-Saksamaalt tuntud alamrassi märgistamise (seal kästi juutidel alates 1940. aastast kanda kollast kuusnurka – Taaveti tähte, kuhu oli „juut“ sisse trükitud), sundides avalikes siseruumides vaid mittevaktsineerituid maske kandma. Vast ei tule meenutada, et see „alamrass – mittevaktsineeritud“ ei või juba pea kuu aega avalikes siseruumides viibida.
Siit edasi viib „vaktsiinivastaste“ tee gaasikambrisse? Eelpool toodud Kiige idee puhul jääb vaid üle imestada, kuidas selline inimene on ministriks saanud.

Ja kogu terror tugineb endiselt eeldusele, et terved vaktsineerimata inimesed on ühiskonnale ohtlikud, et maskid kaitsevad (uus normaalsus!), et katsevaktsineeritud on kaitstud ja ohutud. Reaalsus aga näitab hoopis midagi muud. Pole mingeid tõendeid, et maskid oleksid nakatumist vähendanud, et vaktsineeritud ei nakatuks, haigestuks, haigust edasi ei kannaks ega sureks. Lisaks kasvab päevadega vaktsiinitüsistuste arv. Meil on kogu see info ja ometi jätkub diskrimineerimine, survestamine, alandamine, lõhestamine, inimkatsed. Eesti valitsus nagu ei saaks reaalsusest aru ja on muutnud meie sisekliima plahvatusohtlikuks. Valitsusel on aeg tagasi astuda, et anda teed inimestele, kes suudavad reaalsust tajuda ja inimõigusi austada!

Delfi vahendusel on haigekassa kommunikatisoonijuht Evelin Trink öelnud, et pooleteise aasta jooksul on Eestis saanud koroona diagnoosi ca 9300 inimest – kas see viitab nii suurele „pandeemiale“, mille pärast on valitsus korraldanud riigis totaalse terrori?

11 KOMMENTAARID

guest
11 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Andresele
Andresele
22 days ago

Andres Kirst kas sul on mingi suurem tähelepanuvajadus või? Tegele esmalt oma fima probleemidega, et see puit, mis sinu kaudu tuleb, oleks kvaliteetne ja ära vahuta siin nüüd iga nädal!

Andres Kirst
Andres Kirst
14 days ago
Vasta  Andresele

Tule räägi minuga silmast silma!

Hädapasun jälle kirjutab
Hädapasun jälle kirjutab
22 days ago

Issver, mida sa ulud täiskasvanud mees! “natsisaksamaa, natsisaksamaa” nii loli jutu peale ikka annab tulla. Toppis sind keegi ahju või? Miks võtab mingi puidufirma ärikas sõna viroloogias? Kus on need meeletud vaktsiinitüsistused? Ainult sellised kisakõrid tunnevad mõnda. Maskide tõhususe kohta tuli jälle välja rahvusvaheline uuring- töötavad! On sul raske seda ette panna poodi minnes? Pandeemia mõistest pole ka nimetat härra aru saanud.

Vahur
Vahur
22 days ago

“Miks võtab mingi puidufirma ärikas sõna viroloogias?”

𝐓ä𝐧𝐚𝐩ä𝐞𝐯𝐚𝐥 𝐫ää𝐠𝐢𝐯𝐚𝐝𝐤𝐢 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐥𝐨𝐥𝐥𝐢𝐝 𝐚𝐫𝐬𝐭𝐢𝐝 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬𝐭. Õ𝐢𝐠𝐞𝐝 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐢𝐧𝐟𝐨𝐫𝐦𝐚𝐧𝐝𝐢𝐝 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐯𝐚𝐝𝐤𝐢 𝐯õ𝐢𝐦𝐚𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐤𝐚𝐮𝐠𝐞𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐮𝐫𝐠𝐚𝐬𝐭𝐞𝐬𝐭. 𝐊𝐚𝐞𝐯𝐮𝐫𝐢𝐝, 𝐞𝐥𝐞𝐤𝐭𝐫𝐢𝐤𝐮𝐝, 𝐞𝐡𝐢𝐭𝐚𝐣𝐚𝐝 𝐨𝐧 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝, 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐞 𝟐𝟎𝟐𝟏 𝐦õ𝐧𝐞 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐞𝐚𝐥𝐚𝐬𝐞 𝐦𝐮𝐫𝐞𝐠𝐚 𝐩öö𝐫𝐝𝐮𝐝𝐚. 𝐕𝐞𝐞𝐥 𝐩𝐚𝐫𝐞𝐦 𝐯õ𝐭𝐭𝐚 𝐦õ𝐧𝐢 𝐬𝐢𝐛𝐢𝐦𝐞𝐞𝐬, 𝐤𝐞𝐬 𝐩ä𝐞𝐯 𝐨𝐭𝐬𝐚 𝐤𝐚𝐧𝐚𝐥𝐢𝐬𝐚𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧𝐢𝐚𝐮𝐠𝐮𝐬 𝐭𝐮𝐮𝐬𝐞𝐥𝐝𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐧, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐞𝐢 𝐭𝐨𝐡𝐢𝐤𝐬 𝐨𝐥𝐥𝐚 𝐭𝐚𝐥𝐥𝐞 𝐯õõ𝐫𝐚𝐬 𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐭𝐞𝐢𝐧𝐞 𝐬𝐚𝐢𝐭, 𝐤𝐮𝐬𝐭 𝐤𝐚𝐧𝐚𝐥𝐢𝐬𝐚𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧𝐢𝐚𝐮𝐠𝐮𝐬𝐭 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐚𝐥𝐚𝐬𝐭 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐭 𝐤ä𝐭𝐭𝐞 𝐬𝐚𝐚𝐛. :))))))

Vahur
Vahur
22 days ago

𝐏𝐚𝐢𝐬𝐭𝐚𝐛 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐢, 𝐞𝐭 𝐬𝐢𝐢𝐧 ü𝐫𝐢𝐭𝐚𝐛 𝐢𝐬𝐞𝐞𝐧𝐧𝐚𝐬𝐭 𝐦õ𝐧𝐢 𝐬𝐮𝐮𝐧𝐚𝐦𝐮𝐝𝐢𝐣𝐚 (𝐯õ𝐢 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐧üü𝐝 𝐭ä𝐧𝐚𝐩ä𝐞𝐯𝐚𝐬𝐞𝐝 𝐧𝐨𝐨𝐫𝐞𝐝 ü𝐭𝐥𝐞𝐬𝐢𝐝𝐤𝐢) 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐬ü𝐧𝐧𝐢𝐭𝐚𝐝𝐚. 𝐕ä𝐡𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭, 𝐞𝐭 𝐭ä𝐢𝐬𝐤𝐚𝐬𝐯𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐡𝐚𝐥𝐚𝐛 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐭𝐢𝐭𝐭, 𝐤𝐮𝐢 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐣𝐚 𝐩𝐨𝐞𝐬 𝟏𝟓 𝐦𝐢𝐧𝐮𝐭𝐢𝐭 𝐦𝐚𝐬𝐤𝐢 𝐤𝐚𝐧𝐝𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐯𝐢𝐢𝐝𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐤𝐚 ü𝐡𝐞𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐤𝐨𝐧𝐤𝐫𝐞𝐞𝐭𝐬𝐞𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐭ü𝐬𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬𝐞𝐥𝐞 𝐯õ𝐢 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐚𝐫𝐯𝐮𝐥𝐞, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐭 ü𝐥𝐝𝐬𝐞 𝐬õ𝐧𝐚 𝐯õ𝐭𝐭𝐚. 𝐓𝐮𝐥𝐞𝐭𝐚𝐧 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐝𝐞, 𝐞𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐬𝐭𝐮𝐬, -𝐭ü𝐬𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬, -𝐤õ𝐫𝐯𝐚𝐥𝐭𝐨𝐢𝐦𝐞 𝐨𝐧 𝐤𝐚 𝐯𝐚𝐥𝐮𝐬 𝐬ü𝐬𝐭𝐢𝐤𝐨𝐡𝐭. 𝐋𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐡𝐢𝐥𝐩𝐡𝐚𝐫𝐚𝐤𝐚𝐝 𝐬𝐮𝐮𝐝𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐬õ𝐧𝐚𝐠𝐚 “𝐊𝐀𝐇𝐉𝐔𝐒𝐓𝐔𝐒” 𝐧𝐢𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮𝐬𝐢𝐝 𝟓𝐆 𝐦𝐚𝐠𝐧𝐞𝐭𝐞𝐢𝐝 𝐥𝐚𝐮𝐬𝐚 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐞 𝐬õ𝐧𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐭 𝐦𝐚𝐚𝐬𝐭 𝐫𝐚𝐛𝐚𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐤𝐚𝐬𝐮𝐭𝐚𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐩𝐮𝐡𝐭𝐚𝐥𝐭 𝐡𝐢𝐫𝐦𝐮𝐭𝐚𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭.

𝐏𝐚𝐢𝐬𝐭𝐚𝐛, 𝐞𝐭 𝐀𝐧𝐝𝐫𝐞𝐬 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐩𝐞𝐚 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐞𝐭𝐞𝐢𝐬𝐭𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬𝐞 𝐤𝐫𝐢𝐢𝐬𝐢 𝐣𝐨𝐨𝐤𝐬𝐮𝐥 𝐬𝐮𝐮𝐭𝐧𝐮𝐝 ü𝐡𝐞𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐦𝐚𝐬𝐤𝐢𝐝𝐞 𝐞𝐟𝐟𝐞𝐤𝐭𝐢𝐢𝐯𝐮𝐬𝐭 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐚𝐯𝐚𝐥𝐞 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬𝐮𝐮𝐫𝐢𝐧𝐠𝐮𝐥𝐞 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐬𝐚𝐭𝐭𝐮𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐧õ𝐧𝐝𝐚 𝐮𝐝𝐮𝐣𝐮𝐭𝐭𝐮 𝐬𝐮𝐮𝐬𝐭 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐚𝐣𝐚𝐛. 𝐌𝐢𝐬 𝐭𝐞𝐡𝐚, 𝐞𝐤𝐬 𝐁𝐢𝐥𝐥 𝐆𝐚𝐭𝐞𝐬’𝐢 𝐦𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦𝐚𝐯ä𝐡𝐞𝐧𝐝𝐮𝐬𝐩𝐫𝐨𝐩𝐚𝐠𝐚𝐧𝐝𝐚𝐭 𝐣𝐚 𝐚𝐫𝐞𝐧𝐞𝐧𝐮𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐦õ𝐞𝐥𝐝𝐮𝐝 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬𝐮𝐮𝐫𝐢𝐧𝐠𝐮𝐢𝐝 𝐨𝐧𝐠𝐢 𝐤𝐨𝐨𝐬 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐝𝐚. 𝐓𝐢𝐡𝐭𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐝 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐦𝐚 𝐯𝐚𝐥𝐢𝐤𝐮 ü𝐡𝐞 𝐤𝐚𝐬𝐮𝐤𝐬 𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐞 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐤𝐬.

https://www.pnas.org/content/118/4/e2014564118
𝐒𝐢𝐢𝐧 𝐨𝐧 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 ü𝐤𝐬 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬𝐮𝐮𝐫𝐢𝐧𝐠, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞 𝐩𝐨𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐤𝐨𝐨𝐬𝐭𝐚𝐧𝐮𝐝 𝟑- 𝐤𝐥𝐚𝐬𝐬𝐢 𝐡𝐚𝐫𝐢𝐝𝐮𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐭𝐫𝐚𝐤𝐭𝐨𝐫𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐥 𝐭öö𝐝 𝐫ü𝐠𝐚𝐯𝐚 𝐩õ𝐥𝐥𝐮𝐦𝐞𝐡𝐞𝐝, 𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐭ä𝐢𝐭𝐬𝐚 𝐭𝐚𝐫𝐠𝐚𝐝 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐡𝐚𝐫𝐢𝐭𝐮𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝. 🙂
𝐓𝐚𝐬𝐮𝐛 𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐯𝐚𝐞𝐯𝐚𝐤𝐬 𝐯õ𝐭𝐭𝐚 𝐣𝐚 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐝𝐚. 𝐓𝐞𝐤𝐬𝐭 𝐨𝐧 𝐤ü𝐥𝐥 𝐩𝐢𝐤𝐤 𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 ü𝐤𝐬 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬𝐮𝐮𝐫𝐢𝐧𝐠 𝐣𝐮 𝐤𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐛. 𝟐-𝐦𝐢𝐧𝐮𝐭𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞 𝐘𝐨𝐮𝐭𝐮𝐛𝐞’𝐢 𝐯𝐢𝐝𝐞𝐨 𝐥𝐨𝐨𝐦𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐞𝐝𝐮𝐤𝐚𝐥𝐭 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮 𝐥𝐨𝐥𝐥𝐮𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐣𝐮𝐡𝐦𝐢𝐦𝐚𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐩𝐫𝐨𝐩𝐚𝐠𝐞𝐞𝐫𝐢𝐝𝐚.

𝐍𝐚𝐭𝐬𝐢-𝐒𝐚𝐤𝐬𝐚𝐦𝐚𝐚𝐝 𝐣𝐚 𝐩𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮𝐬𝐭 𝐯õ𝐫𝐫𝐞𝐥𝐝𝐚 𝐨𝐧 𝐞𝐧𝐚𝐦𝐯ä𝐡𝐞𝐦 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐦õ𝐧𝐢 𝐯õ𝐫𝐝𝐥𝐞𝐛 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐠𝐫𝐢𝐩𝐩𝐢 𝐣𝐚 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐭. 𝐄𝐬𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞 𝐯õ𝐫𝐝𝐥𝐮𝐬𝐞 𝐩𝐮𝐡𝐮𝐥 𝐣ää𝐛 𝐦𝐮𝐥𝐣𝐞, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞 𝐯ä𝐥𝐣𝐚ü𝐭𝐥𝐞𝐦𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚 𝐚𝐣𝐚𝐥𝐨𝐨𝐬𝐭 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐍𝐚𝐭𝐬𝐢-𝐒𝐚𝐤𝐬𝐚𝐦𝐚𝐚𝐥 𝐞𝐢 𝐤𝐢𝐮𝐬𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐤𝐞𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐭𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐞𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭, 𝐞𝐭 𝐫𝐚𝐡𝐯𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐭 𝐡𝐨𝐢𝐝𝐚. 𝐓ä𝐢𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐞𝐫𝐢𝐧𝐞𝐯𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐞𝐤𝐬𝐭𝐢𝐠𝐚 𝐯õ𝐫𝐝𝐥𝐮𝐬𝐞𝐝. 𝐒𝐚𝐦𝐚𝐡ä𝐬𝐭𝐢 𝐯õ𝐢𝐤𝐬 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐚 𝐤𝐚 𝐤𝐨𝐥𝐦𝐚𝐧𝐝𝐚 𝐯õ𝐫𝐝𝐩𝐢𝐥𝐝𝐢, 𝐤𝐮𝐬 𝐧𝐮𝐥𝐥𝐢𝐧𝐝𝐚𝐭𝐞 𝐚𝐥𝐠𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐭𝐫𝐢𝐩𝐩𝐞𝐫𝐢𝐬𝐭 𝐤𝐮𝐩𝐢𝐭𝐬𝐞𝐯𝐚𝐭 𝐛𝐨𝐫𝐝𝐮𝐦𝐚𝐣𝐚 𝐬𝐮𝐥𝐞𝐭𝐮𝐧𝐚 𝐡𝐨𝐢𝐝𝐚 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐚𝐠𝐚 𝐤𝐚𝐦𝐩 “𝐯𝐚𝐛𝐚𝐝𝐮𝐬𝐯õ𝐢𝐭𝐥𝐞𝐣𝐚𝐢𝐝” 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐛, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐞 𝐩𝐢𝐢𝐫𝐚𝐛 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 õ𝐢𝐠𝐮𝐬𝐞𝐢𝐝.

𝐇𝐮𝐯𝐢𝐭𝐚𝐯 𝐬õ𝐧𝐚 “𝐤𝐚𝐭𝐬𝐞𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐭𝐮𝐝”. 𝐌𝐢𝐝𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬 𝐭ä𝐡𝐞𝐧𝐝𝐚𝐦𝐚? 𝐄𝐭 𝐤õ𝐢𝐤 𝐭ä𝐧𝐚𝐬𝐞𝐬 𝐩ä𝐞𝐯𝐚𝐬 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬ü𝐬𝐭𝐢 𝐬𝐚𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐧 𝐣𝐮𝐬𝐭𝐤𝐮𝐢 𝐤𝐚𝐭𝐬𝐞𝐣ä𝐧𝐞𝐬𝐞𝐝? 𝐀𝐠𝐚 𝐤𝐞𝐬 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬? 𝐈𝐠𝐚 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐦𝐢 𝐣𝐚 𝐦𝐮𝐮 𝐩𝐫𝐞𝐩𝐚𝐫𝐚𝐚𝐝𝐢𝐠𝐚 𝐨𝐥𝐥𝐚𝐤𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐣𝐚 𝐣ää𝐝𝐚𝐤𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐣𝐮 𝐤𝐚𝐭𝐬𝐞𝐣ä𝐧𝐞𝐬𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐤𝐮𝐧𝐢 𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚𝐧𝐢. 𝐊𝐞𝐬 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐞 𝐤𝐚 𝐤𝐢𝐧𝐝𝐥𝐚𝐤𝐬, 𝐞𝐭 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐥𝐚𝐛𝐚𝐬𝐞 𝐏𝐚𝐫𝐚𝐜𝐞𝐭𝐚𝐦𝐨𝐥𝐢 𝐭𝐚𝐫𝐛𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞 𝟏𝟎 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐦õ𝐧𝐞 𝐡𝐢𝐫𝐦𝐮𝐭𝐚𝐯𝐚 𝐣ä𝐫𝐞𝐥𝐧ä𝐡𝐮 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐢𝐥𝐦𝐮𝐭𝐚𝐛? 𝐒𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐧𝐢𝐢𝐯õ𝐫𝐝 𝐚𝐛𝐬𝐮𝐫𝐝𝐧𝐞 𝐣𝐮𝐭𝐭! 𝐓𝐚𝐬𝐮𝐛 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐚 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐝 𝐨𝐦𝐚𝐯𝐚𝐡𝐞𝐥 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐞𝐤𝐬𝐭𝐢, 𝐤𝐮𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐨𝐧 𝐦𝐞𝐢𝐥 𝐥𝐚𝐢𝐩𝐮 𝐣𝐚 𝐯𝐢𝐠𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢 𝐭ä𝐧𝐮 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐥𝐞 𝐣𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐨𝐧 𝐦𝐞𝐢𝐥 𝐥𝐚𝐢𝐩𝐮 𝐣𝐚 𝐯𝐢𝐠𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢 𝐭ä𝐧𝐮 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐥𝐞.
𝐋𝐢𝐬𝐚𝐤𝐬 𝐞𝐢 𝐭𝐚𝐬𝐮 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐝𝐞 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐭𝐚𝐦𝐚𝐬𝐭, 𝐞𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐞𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐠𝐢 𝐤𝐞𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐞𝐬𝐭𝐮𝐦𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐩ää𝐬𝐭𝐦𝐚. 𝐕𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐩𝐞𝐚𝐛 𝐩ää𝐬𝐭𝐦𝐚 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞𝐬𝐭 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚𝐬𝐭. 𝐍𝐢𝐢 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐧𝐞 𝐣𝐮 𝐨𝐧𝐠𝐢 𝐣𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐯𝐚𝐚𝐝𝐚𝐭𝐚 𝐥ä𝐡𝐢𝐧ä𝐝𝐚𝐥𝐚𝐭𝐞 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐧𝐮𝐦𝐛𝐫𝐞𝐢𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐣𝐮 𝐭ä𝐩𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐤𝐚 𝐭𝐞𝐞𝐛. 𝐒𝐢𝐢𝐥𝐢𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐬𝐞𝐥𝐠𝐞, 𝐯õ𝐢 𝐩𝐨𝐥𝐞?

𝐄𝐠𝐚 𝐦𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐤õ𝐢𝐤𝐞 𝐀𝐧𝐝𝐫𝐞𝐬𝐞 𝐬õ𝐧𝐚𝐯õ𝐭𝐮𝐬𝐭 𝐤𝐫𝐢𝐭𝐢𝐬𝐞𝐞𝐫𝐢, 𝐭𝐞𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐨𝐬𝐚𝐬 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐭𝐚𝐥 𝐤𝐚 õ𝐢𝐠𝐮𝐬. 𝐄𝐞𝐬𝐤ä𝐭𝐭 𝐞𝐬𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐬 𝐥õ𝐢𝐠𝐮𝐬. 𝐕𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐧 𝐣𝐚 𝐏𝐄𝐀𝐁 𝐣ää𝐦𝐚 𝐢𝐠𝐚ü𝐡𝐞 𝐞𝐧𝐝𝐚 𝐨𝐭𝐬𝐮𝐬𝐭𝐚𝐝𝐚, 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐦𝐨𝐨𝐝𝐢 𝐬𝐮𝐫𝐯𝐞𝐬𝐭𝐚𝐝𝐚 𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐚𝐦𝐚𝐬 𝐩𝐞𝐚𝐛 𝐤𝐚 𝐦õ𝐧𝐢 𝐥𝐚𝐦𝐞𝐚𝐣𝐮𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐦𝐚, 𝐞𝐭 𝐤𝐮𝐢 𝐭𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐬ü𝐬𝐭𝐢 𝐨𝐭𝐬𝐮𝐬𝐭𝐚𝐛 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐭𝐞𝐡𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐯õ𝐢𝐤𝐬 𝐤𝐚 𝐬𝐮𝐮 𝐤𝐢𝐧𝐧𝐢 𝐡𝐨𝐢𝐝𝐚 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐬𝐮𝐡𝐭𝐞𝐬, 𝐤𝐞𝐬 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬𝐤𝐢 𝐭𝐞𝐞𝐯𝐚𝐝. 𝐊ä𝐬𝐢 𝐩𝐞𝐬𝐤𝐮 𝐤ä𝐭𝐭.

Aplaus
Aplaus
22 days ago
Vasta  Vahur

Nii hästi ikka öeldud!!!👏👏👏

Andres Kirst
Andres Kirst
14 days ago
Vasta  Aplaus

Sinule Vahur võib kõik selge olla, aga proppaganda on paraku ühepoolne ja kui sa vaielda tahad, siis helista mulle, saame kokku ja vaidleme.

punna
punna
22 days ago

Väga mage artikkel ja väga madalale langenud ajaleht, et sellist jama oma kaantele topib. Paistab, et siia lehte saab tõesti igaüks ja üksaspuha mida kokku vorpida, kontroll täielik zero.

𝘈𝘯𝘰𝘯𝘶̈𝘶̈𝘮𝘯𝘦
𝘈𝘯𝘰𝘯𝘶̈𝘶̈𝘮𝘯𝘦
22 days ago

“𝑇𝑎𝑛𝑒𝑙 𝐾𝑖𝑖𝑘 𝑘𝑎𝑣𝑎𝑡𝑠𝑒𝑏 𝑚𝑒𝑖𝑙 𝑗𝑢𝑢𝑟𝑢𝑡𝑎𝑑𝑎 𝑁𝑎𝑡𝑠𝑖-𝑆𝑎𝑘𝑠𝑎𝑚𝑎𝑎𝑙𝑡 𝑡𝑢𝑛𝑡𝑢𝑑 𝑎𝑙𝑎𝑚𝑟𝑎𝑠𝑠𝑖 𝑚𝑎̈𝑟𝑔𝑖𝑠𝑡𝑎𝑚𝑖𝑠𝑒 , 𝑠𝑢𝑛𝑑𝑖𝑑𝑒𝑠 𝑎𝑣𝑎𝑙𝑖𝑘𝑒𝑠 𝑠𝑖𝑠𝑒𝑟𝑢𝑢𝑚𝑖𝑑𝑒𝑠 𝙫𝙖𝙞𝙙 𝑚𝑖𝑡𝑡𝑒𝑣𝑎𝑘𝑡𝑠𝑖𝑛𝑒𝑒𝑟𝑖𝑡𝑢𝑖𝑑 𝑚𝑎𝑠𝑘𝑒 𝑘𝑎𝑛𝑑𝑚𝑎”, kirjutab Andres.
Pisut guugeldades leidsin, et Tanel Kiigel sellist kavatsust ei ole. Aga sellele väitele on pool tekstist üles seatud. No ei ole korrektne, kui ei ole toodud 𝗸𝗼𝗻𝗸𝗿𝗲𝗲𝘁𝘀𝗲𝘁 tsitaati.

anonüümsele
anonüümsele
21 days ago

Kogu see lugeja kiri on üks oletuste peal üles ehitatud üllitis, mida ainuüksi debiilid tõepähe võtavad ja kohe ka usuvad

jummaljuu
jummaljuu
21 days ago

Valitsuse terror? Johhaidi, kes keda terroriseerimas käis? Mida sa liialdad ja paanikat niisama üles külvad?

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised