10.5 C
Kuressaare
Reede, 24. september 2021
spot_img

Karl Patrick Lauk on Prantsusmaal amatööride liider

24-aastane saarlasest jalgrattur Karl Patrick Lauk teeb Prantsusmaa amatöörklubis Team Pro Immo Nicolas Roux mehetegusid. Nimelt neljapäeval alanud 4-etapilisel amatööride eliittuuril 4 Jours des As en Provence on Laugu tulemused läinud vääramatult ülesmäge.
149,5-kilomeetrisel avaetapil pälvis Lauk viienda koha, olles peagrupi kiireim. Etapivõidu teenis saarlase meeskonnakaaslane Thomas Chassagne (2:49.46), kes kuulus neljaliikmelisse jooksikute gruppi, mis jäi peagrupi ette 14 sekundiga, annab Eesti Jalgratturite Liit teada.

Teisel, 154,3-kilomeetrisel etapil oli saarlasest kiirem vaid prantslane Florent Gardella (Team Sprinter Nice Metropole; 3:31.20).
„Nii imelikult kui see ka ei kõla, pidi Patu (Karl Patrick Lauk – toim) kogemata etapivõidu saama,“ ütles eile Karli isa Andres Lauk Meie Maale.

„Nimelt oli nende klubil kokkulepe, et Patu veab senise liidri Chassagne enne finišit lahti ja nii läkski, poiss alustas 600 meetrit enne lõppu täiskiirusel sprinti, kuid kaotas lahtiveetava selja tagant ära. See jäi tõenäoliselt karpi, aga Patu seda ei märganud, lasi jala lõdvaks ja võidu võttis Gardella. Kordus näitas, et kui ta oleks lõpuni pannud, oleks vabalt ka võita võinud,“ kirjeldas Lauk-seenior poolnaljakana näivat olukorda.

Üleeile tegi aga Lauk vigade paranduse, kui võttis 156-kilomeetrisel etapil kindla võidu, mis andis talle eilseks 129,9-kilomeetriseks etapiks liidrisärgi. 4 Jours des As en Provence viimane etapp lõppes eile õhtul peale 18 ja kinnitamata andmetel lõpetas Lauk neljandana, mis kindlustas talle väärtusliku tuurivõidu.

„Prantsusmaal peetakse nii nagu igal teiselgi spordialal, amatööridest jalgratturite reitingut, kus arvesse lähevad kõik hooajal sõidetud ühepäevasõidud ja mitmepäevasõidud,“ teab Andres Lauk. „Patu on selles reitingus praegu esimene ehk võiks öelda nii, et ta on hetkel Prantsusmaa amatööride number üks. Karl on teinud väga tugeva hooaja ja on oma koduklubis üks liidritest. Loomulikult on võetud eesmärk proffide hulka pääseda ja edu amatööride seas on selle juures kindlasti plussiks,“ lisas Lauk-seenior.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised