12.7 C
Kuressaare
Esmaspäev, 27. september 2021
spot_img

Nobenäppudel valmis oma CD-plaat

Valjala kanneldajatel Nobenäpud ilmus CD-plaat „Ei lind, ei laul.”
„Oma lugude salvestamist hakkasime plaanima paar aastat tagasi, kui Kannelnaised oma plaadi ära tegid, siis oli ka meie oma otsustatud,” ütles rühma juhendaja Õie Pärtel.
Ta lisas, et nende ansambel sai 2020.aastal kümne aastaseks ning kõige parem sünnipäevakingitus tundus olevat CD-plaat nende aastate jooksul õpituga. Seda enam, et
koroona ei lasknud sünnipäevapidu pidada.

Kõigi soovidega arvestades valiti välja 20 lugu-laulu – ilus läbilõige 10 aasta jooksul õpitust. Salvestuspäevaks sai 22. november 2020 – abimeheheks oli tehnika-ja helimees Igor Raadel.

„Terve eelmine sügis õnneks lasi meil kokku saada ja hoolega harjutada. Plaadi nimilugu “ Ei lind, ei laul” on üks esimesena õpitutest,” rääkis Pärtel, kelle sõnul tehti plaadi esitluskontsert ka alles sel suvel, sest aasta algas pika pausiga proovides.

Seevastu suvi on olnud juhendaja sõnutsi väga tegus. Peale eelpool nimetatud kontserdi osalesid kanneldajad Leisi VäRKS 20`õpitubades, Orissaare kandleööl, festivalil “Hingelt noored” Paides, Kultuursel laupäeval Kuressaares ning lõpuks 15. augustil Jööris Saare- ja Muhumaa pillipeol “Pidu meie õuel”.

2010. aastal otsustas üks osa Valjala segakoorist “Waldia” meisterdada endile
väikekandled, kust ansambel Nobenäpud koorunud ongi. Pillide meisterdamine Mart Aardami juhendamisel kooli puutöökojas kestis neli nädalavahetust, mille tulemusena valmis 14 kannelt. Esimese lavakogemuse sai ansambel 15. mail 2010 rahvamaja kevadkontserdil ning seda peetaksegi oma sünnipäevaks.

Sealt alates on Nobenäpud järjepidevalt osalenud kõigil Saaremaal toimunud kandle- ja rahvamuusikapidudel, oma rahvamaja üritustel ning osalenud ka üleriigilistel
pillipidudel.

Kõige paremad mälestused on neil üleriigilistelt pillipidudelt, mis toimusid Türil 2016. ja 2018. aastal.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised