6 C
Kuressaare
Teisipäev, 21. september 2021
spot_img

In memoriam ERKKI PENNANEN

Kogu Laimjala kogukonna suureks kurbuseks saabus pühapäeval, 29. augustil 2021 valus teade Erkki Pennaneni lahkumisest taevastele radadele.

Erkkist oli viimaste aastate jooksul saanud Laimjala piirkonna süda. Oma targal, rahulikul ja tasakaalukal moel ta aitas, toetas, andis nõu, kujundas ja teostas kõik meie soovid. Kui me, teised, siin omavahel mõnikord valjult vaidlema kippusime ja loomingulised puhangud eriti tuliseks paisusid, jäi Erkki alati rahulikuks. Ta oli kõigile oma heatahtlikul ja muhedal moel toeks ja rahustas meie tormilisi tundeid. Erkki oli alati igaühe jaoks olemas.
Professionaalse graafilise disainerina on Laimjala saanud just Erkki nägu. Sõna otseses mõttes. Kogu piirkonnas on näha Erkki looming. Ta disainis oma kaunil moel kõik meie kandi projektid, alates raamatust „Laimjala kandi muistsed maitsed“ kuni rahvamaja logoni.

Erkki sündis 7. detsembril 1946 Põhja-Karjalas Kitees, pere kolis Erkki teismeeas Helsingisse. Karjala poisiks jäi ta hinges kuni elu lõpuni. 13-aastasena alustas Erkki töömehe teed kingapuhastajana Helsingi raudteejaamas. Esimese palga eest ostis ta emale külmkapi. Oma kunstiande päriski Erkki emalt, kes pidas lillepoodi.

Hariduse omandas Erkki Soome kuulsaimas kunstikoolis Ateneumis. Ta õppis tüpograafiat ja graafilist disaini. Pärast kooli asus ta tööle ühte Soome vanemasse ja suuremasse kirjastusse Otava. Siin asus ta tööd tegema tol ajal uudse IBM arvutiga. Erkki käis korduvalt USA-s end IT-alal täiendamas.

1988. aastal lõi ta koos kahe sõbraga innovaatilised firmad Predio Oy ja PrePress Center Oy, mis müüsid arvuteid ja tarkvara. Lisaks pakkusid nad ka graafilise disaini koolitusi nt ajalehtedele Helsingin Sanomat ja Iltalehti, kirjastustele, Soome pangale, reklaamibüroodele ja paljudele teistele ettevõtetele üle Soome. Sel ajal tutvus Erkki oma abikaasa Tuulaga.

Nii nagu ta oli sünnimaal Soomes suur visionäär, tõi Erkki ka meie väikse Laimjala kogukonna tegemistesse juurde maailma mõõdet. Me poleks osanud ettegi kujutada, mida kõike me tänu Erkki oskustele ja teadmistele oma ettevõtmistes saavutame – muusikakaardid, kalendrid, infotahvlid, logod, raamatud, reklaamid, T-särgi kujundused jpm.

1995. aastast alates olid Erkki ja Tuula Saaremaal Ruhves suvekülalised. Siinne kaunis rannaäärne kant võlus neid niivõrd, et 2009. aastal elasid nad juba poole aastast Ruhves. Mõne aasta pärast sai siia nende päris oma kodu, Meremaa talu.

Meremaa on Erkki ja Tuula ühislooming. Kaunis, maaliline, müstiline, armastust täis paik. Meremaal elavad ka eeslid, lambad, kanad, kassid ja majavalvurist koer Roope. Kes on Meremaal käinud, see teab, kuidas seal aeg justkui peatuks.

Põliste suurlinna elanikena on vaimustav nende loomaarmastus. Kogu Ida-Saaremaad abistav kasside varjupaik Nurrunurk on kõige uhkem Eestis. Õnneks on seda ka tunnustatud Eestimaa Uhkuse tiitliga.

Erkki arvutiarmastust jätkavad Soomes tema kaks poega.

Kodukoha, looduse, muusika, kultuuri, ajaloo, inimeste, loomade ja kõige muu elurõõmsa armastust jätkame meie.

Head teed sulle, Erkki.

Laimjala kogukonna nimel
Laimjala Loodussõprade Selts

Pühapäeval, 5. septembril kell 12 toimub Erkkile pühendatud mälestuste jagamise päev Kõiguste sadamas, kuhu kõik võivad tulla.

Eelmine artikkelKaris võitis, sotsid ka
Järgmine artikkelJUHTKIRI – Uued ootused

1 kommentaar

guest
1 Kommenteeri
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Jaanus Artma
Jaanus Artma
17 days ago

R.I.P.

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised