10 C
Kuressaare
Laupäev, 25. september 2021
spot_img

Orissaare jaoskond avas sünnipäevaks ajalootoa

Naiskodukaitse (NKK) Saaremaa ringkonna Orissaare jaoskond avas möödunud nädalal seoses oma 22. sünnipäevaga uksed kõigile huvilistele. Avatud oli ka ajalootuba.
„Ega meil suuri rahvamasse ei käinud, aga oligi parem, kui meid külastati nii öelda hajutatult (koroona tõttu-toim.),” ütles NKK Orissaare jaoskonna esinaine Anneli Pitk, viidates, et tulijaid oli nii perega kui ka üksinda.

Ürituse eesmärgiks oli naiskodukaitse kui kodumaad väärtustava vabatahtliku organisatsiooni tutvustamine.

Oodatud olid kõik, kes soovisid teada, miks on kasulik kuuluda naiskodukaitsesse.
Orissaare jaoskonna põnevatest tegemistest jutustasid nende omavalmistatud albumid ja aasta raamatud.

Pitka sõnul said huvilised kaeda nii 22 aastat kokkuvõtvat tänapäeva ajalugu koondavat kui ka ennesõjaaegsete fotojäädvustusi Uuemõisa, Laimjala ja Muhu jaoskonna liikmetest ja nende tegevusest.

Praegu on Orissaare jaoskonna naistel käsil Laimjala, Uuemõisa ja Muhu jaoskonna albumite koostamine ning peagi on lisandumas Maasi oma. Nimekirjad toonastest naiskodukaitsjatest on eraldi iga jaoskonna kaustas.

„Tavainimene vaatab albumist pilte ja ei oska aduda, kui palju tööd ja inimesi on selle taga, et üks foto saada,” rääkis Pitk, mööndes, et kes ise selle valdkonnaga tegeleb, oskab ka hinnangut anda.

„Meie eesmärgiks oli anda inimestele võimalus tutvuda sellega, mida teinud oleme,” tähendas Pitk.

Kui kellelgi on huvitavaid fotosid Ida-Saaremaa kandis ja Muhus tegutsenud naiskodukaitsjate kohta, võib neid julgelt pakkuda. Kui on huvilisi, kes soovivad veel NKK ajalooga tutvuda, saavad seda teha eelneval kokkuleppel Orissaare jaoskonna esinaisega.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised