8.3 C
Kuressaare
Reede, 24. september 2021
spot_img

RMK võttis Triigi elanikelt pinged maha

Riigimetsa Majandamise Keskusel (RMK) on kavas metsatöödega alustada Saaremaal Triigi küla ja Praakli küla metsas. Teisipäeval toimus avalik arutelu Orissaare-Leisi-Mustjala ja Kase teede ristis Triigi küla metsatööde mõistlikuks korraldamiseks. Kohtumisele oli kogunenud paarkümmend inimest.

„See on esimene kohtumine, kus täpsemaid plaane on veel raske öelda,” ütles Saaremaa metsaülem Jaan Prants, kelle sõnul võetakse maha need puud, mis on saanud üraskikahjustuse, kui palju neid on, ka see on veel praegu kaardistamisel. Kogukonnal oli mure, et teed jääksid terveks peale puudevedu ning Prants kinnitas, et toimuma saab see kindlasti talvel, kui maa on külmunud. Prants märkis, et enne täpsemate plaanide paikapanekut ootab RMK kohalikelt elanikelt ja teistest asjast huvitatud inimestelt ja ühendustelt kõigepealt ettepanekuid selle kohta, millised on kohapealsed eripärad, millele tuleb kindlasti metsa majandamise kava koostades tähelepanu pöörata.

Triigi küla elanik Gilleke Kopamees ütles Meie Maale, et selliseid kohtumisi on saarlastele väga vaja. „Väga leebe, sõbralik ja mõistlik metsaülem,” möönis Kopamees, lisades samas, et tööd on ees väga palju, et Triigi geenipanga püsima jäämine järgmiseks 50 aastaks kindlustada. Triigi ja Leisi elanikud olid väga mures enne kohtumist, sest juba 20 aastat teevad kohalikud agaralt koostööd orhideede uurijate, seeneteadlaste, ornitoloogide ja liblikateadlastega – Triigi on väga liigirikas ja vaatamata väikesele territooriumile on siin palju erinevaid metsakooslusi ja elupaiku kõrvuti.

Triigi poolsaarel kasvab 34 puu ja põõsaliiki Triigis asub nahkhiirte joonloendus meetodi rada ja määratud on kokku 5 nahkhiire liiki, neist haruldaseim tõmmulendlane, paikne ning otseselt seotud “vana metsaga”. Samuti on hetkel käsil kaheaastane ööliblikate ja putukate seire ja loendus.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised