11.1 C
Kuressaare
Reede, 17. september 2021
spot_img

Piirangutest, vaktsineerimiskultusest ja allumatusest

26. augustist on valitsus toore jõuga kehtestanud piirangud, mis igal demokraadil ja liberaalil peaks harja punaseks ajama. Konservatiividel on hari juba ammu punane. Mis kõige olulisem – erinevalt varasemast, ei piirata inimesi enam võrdselt, vaid toimub eristamine ja põhjendamatu diskrimineerimine vaktsiinisüsti saamise alusel. Põhjendamatu, sest praeguseks on selgeks saanud, et ka vaktsineeritud inimesed nakatuvad ja nakatavad. Kui pisut analüüsida terviseameti igapäevaseid andmeid, siis järeldub, et süstimata inimestest saavad positiivse testitulemuse ca 6% testitutest ja vaktsineeritutel on see protsent mitu korda suurem. Millise põhjendusega siis eristamine?

Ja ometi keelab Valitsus põhiseadust rikkudes absurdse määruse alusel vaktsineerimata inimestel või antigeeni testi tegemata siseneda avalikesse siseruumidesse ja võtta osa isegi väliüritustest! Lisaks kehtestatakse uuesti maskikohustus, mis viitab arulagedale rapsimisele või kevadel müümata jäänud maskidele… Kas siiani on suudetud tõestada maskide tõhusust viiruse ärahoidmisel?

Lugupeetud Irja Lutsar on hiljuti väitnud, et maskide tõhususel on „väga nõrk teaduspõhisus“ ja kes suudab meenutada tema 2020. aasta talvel öeldut, siis maskide kandmisest ei pidanud tema teadmiste põhjal küll miskit kasu olema. Kelle teadmiste põhjal siis nüüd inimeste hingamist takistama hakatakse?

Aeg saada kultusest üle

Vaktsineerimisest on saanud meie valitsusel ja mingil inimeste rühmal kultus – ainus pääsetee koroonast olevat vaktsineerimine ja vaktsineerimata inimesed olevat ohuks ühiskonnale. Nagu juba mainisin, nakatuvad ja nakatavad ka vaktsineeritud. On aeg tõele näkku vaadata ja sellest kultusest üle saada. On aeg lõpetada inimeste sildistamine antivakseriteks! Kui inimene ei julge seda tingimusliku müügiloaga vaktsiini omale vereringesse lasta, siis põhjusega – kes tahaks riskida kahjustuste või surmaga selle nimel, et äkki ta siis koroonasse ei nakatu, mis rohkem kui 99%-l inimestest mingit ohtu ei kujuta?

Laske käia ja süstige, kes julgeb ja usub, aga lõpetage nende sildistamine, survestamine ja mõnitamine, kes ei julge ja ei usu, kes hoiavad end tervena õigesti toitudes, liikudes ja mõeldes. Me ei pea täitma põhiseadusevastaseid piiranguid. Hetkel kehtib meil valitsuse anarhia ja seda ei tohi vaba ühiskond tolereerida. Põhjendamata, ahistavad, diskrimineerivad ja rahvast lõhestavad piirangud tuleb koheselt lõpetada!

144 KOMMENTAARID

guest
144 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
𝘈𝘯𝘰𝘯𝘶̈𝘶̈𝘮𝘯𝘦
𝘈𝘯𝘰𝘯𝘶̈𝘶̈𝘮𝘯𝘦
21 days ago

Raske on tõde leida, kui teadlased on erinevatel seisukohtadel ja valitsus on mitme heinakuhja vahel.
Nüüd poodi minnes panen ma teadlikult maski ette. Mitte sellepärast, et ma väga valitsust usaldaks või et ma usuks maski kaitsevõimesse, vaid sellepärast, et ma usun Eesti riiki. Kord parem kui 𝗮𝗻𝗮𝗿𝗵𝗶𝗮.

Lii
Lii
20 days ago

Aga loomulikult pane, keegi pole ju keelanudki. Mina isiklikult paneksin ka, kui tunnen, et miski jama tervises ja PEAN näiteks kauplusse minema toitu hankima. Vaistlikult hoiangi eemale maskikandjatest kui potensiaalsetest nakkusallikatest, aidates tal mitte nakkust levitada. Samas olen täheldanud, et just maskikandjad on minetanud ohutunnetuse ja kipuvad n.ö.selga ronima…

Peeter
Peeter
20 days ago
Vasta  Lii

Püha taevas, sa kulla inimene oled ju puhta loll!

Lii
Lii
20 days ago
Vasta  Peeter

Äkki põhjendad, milles Sinu tarkus seineb? Niimoodi kommenteerides?

Kati
Kati
18 days ago

Kaks aastat oleme maskiga käinud- kasu ei midagi!
Enam ei kanna maski

Katile
Katile
18 days ago
Vasta  Kati

Ja kuidas sa seda “kasu” mõõtnud oled? On sul ka vastav mõõtepuu kõrval, mis oleks juhtunud siis, kui terve talv keegi maski kandnud pole? Küll te lamemaalased olete ikka targad tõesti, meist olete mitu dimensiooni ees, suudate hinnata isegi selliseid asju, mille jaoks meil reaalseid näiteid vaja on. Täitsa fantastiline lausa.

ORI
ORI
16 days ago

Orjameel. Ori usub võimu, tark usub rahvasse.

Kille
Kille
20 days ago

Mul on hea meel,et vähemalt meie maa ei ole kinni makstud propakanda ajaleht. Tõesti ma tänan Teid selle tõese artikli eest ! Delfit on ammu juba võimatu lugeda,sest nende artiklid ajavad naerma. Tänase loo autor ongi kirjutanud nii nagu see asi on!
Ma tänan !

Nojah
Nojah
20 days ago

See, et vaktsineeritud võivad haigestuda ja nakatada ei tähenda, et vaktsiin ei toimi. See ei toimi 100% ulatuses vaid vähem. Igal juhul on vaktsineeritud andnud üldise olukorra paremaks muutmisel oma panuse ja mittevaktsineeritud seda teinud ei ole. Vastavalt sellele on ka vabadused. Isegi kui vaktsiin toimiks 0% on selle teadmise taga ikkagi vaktsineeritute panus. Mokk maha ja vaktsineerima, siis on meil veel lootust.
Efekt hakkab tuntavaks saama kui on üle 70% vaktsineerituid. Vastasell juhul lepi vajadusega oma viirusvabadust tõestada või istu kodus.

Fred
Fred
20 days ago
Vasta  Nojah

Kas meie seas on keegi anonüümne kommar? Elame vabas ühiskonnas mitte ENSV võimu all! Mõtle v usu mida soovid aga kindlasti ära arva et oled mingisuguse heateo üheskonnale teinud pimesi valitsust uskudes. Mokk maha ja uuri maailmas toimuvat. Islandi 70 % täis aga oh imet , läks hoopis hullemaks asi.

Rudolf
Rudolf
20 days ago
Vasta  Nojah

Miskipärast Israelis on üle 90% vaktsineerituid, kuid haigestanuid on rekordarv; lubatud 70% karjaimuunsus ei tööta.
Inimesed pole ju loomad!

Valevorst
Valevorst
18 days ago
Vasta  Rudolf

Eelmine nädal Iisraelis siiski 63%.

Alar
Alar
20 days ago
Vasta  Nojah

Delta puhul on see % juba 70-st oluliselt suurem, arvatavasti 80 kanti, aga veelkord, vaktsineerimisest on ikkagi väga suur kasu

Lii
Lii
20 days ago
Vasta  Alar

Ehk ongi, kui Su oma immuunsus pole just kiita ja Sa selle toetamiseks ka midagi ette võtnud pole. Siiski ei saa kõiki inimesi sama vitsaga lüüa.

Karl
Karl
20 days ago
Vasta  Nojah

Lammas!

Karl
Karl
20 days ago
Vasta  Nojah

Hoopis Sina pead kodus istuma, kui “elu” nii hirmus on, et välja ei julge tulla!
Räägid siin mingitest protsentidest, nagu sul oleks võime tulevikku näha…koolis sa pole ka kindlasti, pingis “nihelenud” ja tegid oma pisikese suu lahti vaid siis, kui selleks luba anti!
Pane oma “must peegel” kinni ja püüa natukene OMA peaga mõtelda! Vaata ringi ka!
99,97% Siin on Sulle number!

Kunstnik
Kunstnik
19 days ago
Vasta  Karl

99,97% oled Sa ajupestud. Haridust Sul ka vaevalt rohkem, kui 9 klassi on.

Karl
Karl
19 days ago
Vasta  Kunstnik

Tahad sa mulle ütelda, mis protsendiga tegemist on?

Kunstnik
Kunstnik
19 days ago
Vasta  Karl

Loe eelmise kommentaari esimest lauset.

Karl
Karl
18 days ago
Vasta  Kunstnik

Irooniline, kui loll ütleb teisele loll… “Kääbik” oled ja mitte enda kasvult, vaid oma aju kasvult. 99,97% on covidist tervenemise protsent! Miks sa terve elu maskiga pole käinud???

.......
.......
18 days ago
Vasta  Karl

Kas sa oled see Sveni sõber Sepp? Jutt on küll samasugune iroonitsev, mitte kohane meesterahvad.

Kunstnik
Kunstnik
18 days ago
Vasta  Karl

Ehk näitad ka arvutuskäiku, kuidas leidsid sellise protsendi ja kas sinna protsenti kuuluvad ka inimesed, kellel pikaajalised tüsistused haigusest? Kui sa nii tark oled, nagu üritad välja paista, siis Sul ei tohi keeruline ka vastata olla.

Rivo
Rivo
17 days ago
Vasta  Karl

Ennem kui kedagi solvad ja niisama numbreid pillud… Uute tüvide puhul on kaitse kõvasti alla sinu 99,97%
Kõigest 60%!

Nimetu
Nimetu
20 days ago
Vasta  Nojah

Kas nüüd need on kõik haiged kes ei taha mürki lasta endale sisse süstida.Kas Teie hakkate neid vaktsineerituid pärast ravima kui on kurvad tagajärjed.Mõelge enne kui midagi kirjutate.Enne koroonat ei olnud kellelgi hirm ,et nüüd keegi kedagi nakataks aga miks nüüd selline suhtumine.See on iga inimese enda vaba tahe kas laseb või ei lase seda tundmatut vaktsiini endale süstida.Elu on niigi lühike ja mõned soovivad seda kiiremini lühendada.Mõelge Eesti inimesed ja hoidke üksteisi !

Joel
Joel
20 days ago
Vasta  Nimetu

Kui rumal kommentaar. Miljardid maailmas on vaktsineeritud, ei ole mingit massilist suremist. Te ei tea oma toidu keemilist koostist ka, ärge sööge midagi, sest see on tundmatu mürk. Korrutate internetist loetud rumalusi nagu papagoi.

Vahur
Vahur
18 days ago
Vasta  Nimetu

Ü𝐥𝐞 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐨𝐧 𝐦öö𝐝𝐚𝐬 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐚𝐧𝐢 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐦õ𝐧𝐢 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭, 𝐞𝐭 𝐩𝐨𝐞𝐬 𝐨𝐥𝐥𝐞𝐬 𝐞𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐠𝐢 𝐯𝐚𝐧𝐚 𝐤𝐚𝐥𝐭𝐬𝐮 𝐞𝐧𝐝𝐚𝐥𝐞 𝐞𝐭𝐭𝐞 𝐩𝐚𝐧𝐞𝐦𝐚, 𝐩𝐢𝐢𝐬𝐚𝐛 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐤𝐚𝐢𝐭𝐬𝐞𝐦𝐚𝐬𝐤𝐢𝐬𝐭. 𝐍üü𝐝 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐞 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐢𝐧𝐧𝐚𝐦𝐚𝐚𝐥𝐞 𝐣õ𝐮𝐝𝐧𝐮𝐝, 𝐤𝐮𝐬 𝐤𝐚𝐦𝐩 𝐬𝐨𝐥𝐠𝐢𝐭𝐨𝐫𝐮𝐭𝐞𝐚𝐝𝐥𝐚𝐬𝐢 𝐦ü𝐫𝐤𝐢 𝐞𝐧𝐝𝐚𝐬𝐬𝐞 𝐬ü𝐬𝐭𝐢𝐦𝐚 𝐤𝐮𝐭𝐬𝐮𝐛. 𝐓𝐚𝐚𝐬𝐤𝐨𝐫𝐝 𝐧ä𝐢𝐭𝐚𝐛, 𝐞𝐭 𝐭𝐞 𝐞𝐢 𝐬𝐮𝐮𝐝𝐚 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐞𝐤𝐭𝐬𝐞𝐭 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐭 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐝𝐚, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐬ü𝐬𝐭𝐢𝐝𝐚 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐣𝐚 𝐤õ𝐢𝐠𝐞𝐬𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢. 𝐄𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐠𝐢 𝐦ü𝐫𝐤𝐢 𝐬ü𝐬𝐭𝐢𝐦𝐚, 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐮𝐥 𝐨𝐧 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐦ü𝐫𝐤 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐝𝐨𝐬𝐞𝐞𝐫𝐢𝐭𝐮𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐯𝐢𝐬𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐭𝐨𝐧𝐭 𝐭𝐞𝐚𝐛 𝐤𝐮𝐡𝐮, 𝐬𝐚 𝐞𝐢 𝐩𝐞𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐦𝐚! Ü𝐭𝐥𝐞 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐧üü𝐝 𝐩𝐚𝐥𝐮𝐧 𝐞𝐧𝐝𝐚 𝐚𝐣𝐮𝐩𝐮𝐮𝐝𝐮𝐥𝐢𝐤𝐤𝐮𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐬õ𝐩𝐫𝐚𝐝𝐞𝐥𝐞 𝐤𝐚, 𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐭𝐞𝐚 𝐦õ𝐧𝐢 𝐥𝐨𝐥𝐥 𝐭𝐞𝐞𝐛𝐤𝐢 𝐦ü𝐫𝐠𝐢𝐬ü𝐬𝐭𝐢 ä𝐫𝐚 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐧𝐠𝐢 𝐬𝐮𝐬𝐬𝐢𝐝 𝐩ü𝐬𝐭𝐢. :)))))

Lugeja
Lugeja
19 days ago
Vasta  Nojah

Mis efektist te räägite?!!! Kas te siis ei tea mis toimub riikides, kus on vaktsineeritud enamus rahvast? Haiglad on nakatunuid täis.

To Lugeja
To Lugeja
19 days ago
Vasta  Lugeja

Ja see võiks kord su silmad avada, et tegu ei ole niisama kõhahaigusega, kus põed läbi ja kõik on ok. Viirus muutub järjest jõulisemaks ja suundub murdma ka tööealist elanikkonda, pole enam puudu, kui see jama jõuab lasteni. Ja seda ikka eeskätt tänu nendele vaktsiinivastasele, kes viirust heaga levitavad.

Meie Maa
Meie Maa
18 days ago
Vasta  To Lugeja

Kuidas vaktsineerimata inimesed saavad seda haigust levitada, kui nad ei tohi isegi kusagil käia ilma oma terviseseisundit tõendamata? Passiga inimesed käivad igal pool ja isegi lähikontaktne olles ei pea isolatsiooni jääma. Lisaks, palun tee selgeks endale, kes on vaktsiinivastane. Ühe vaktsiini, mille mõju veel mitte keegi ei tea, tegemata jätmine ei tee inimest vaktsiinivastaseks.

mats
mats
17 days ago
Vasta  Meie Maa

Kas see on lehe ametlik seisukoht? Kui see kokku panna puuduliku toimetuse poolse kontrolliga avaldatava materjali üle, siis pilt on üsna masendav – tase a la paranoiateeoriaid jagav netileht. kas omanik ikka ka on heaks kiitnud uue suuna?

Jopenpuhh
Jopenpuhh
18 days ago
Vasta  Nojah

Eriliselt jobu jutt, ega vaktsiin ei kaota viirust ära😂😂😂 kah ajupesu tehtud, sa võid omale kolmanda ja neljanda süsti ka saada. Süstimine nagu loterii, kellel läheb lihasesse või siis vereringesse, aga vereringesse ei tohi vaktsiin minna, kui hakatakse õigesti süstima, siis paljud inimesed ei vaevleks tüsistuste käes. Ennem kui targutama kukud võiksid natukenegi targem välja näha😂😂

Vahur
Vahur
18 days ago
Vasta  Jopenpuhh

𝐕𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬ü𝐬𝐭𝐢𝐝 𝐭𝐞𝐡𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐧𝐚𝐡𝐚 𝐚𝐥𝐥𝐚, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐞 𝐬𝐞𝐚𝐥𝐭 𝐯𝐚𝐢𝐤𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐢𝐦𝐞𝐧𝐝𝐮𝐦𝐚 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐤𝐬. 𝐌𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚 𝐣ä𝐥𝐥𝐞, 𝐦𝐢𝐬 𝐤𝐢𝐧𝐠𝐬𝐞𝐩𝐩 𝐯õ𝐢 𝐣𝐮𝐮𝐤𝐬𝐮𝐫 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐞𝐞𝐥𝐧𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐬ü𝐬𝐭𝐢𝐝 𝐭𝐞𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐧 𝐚𝐠𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐞 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐡𝐭𝐚 𝐯𝐞𝐫𝐫𝐞. 𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐦𝐚 𝐤ü𝐥𝐥 𝐚𝐫𝐮, 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐭𝐞𝐞𝐦𝐚𝐭 𝐤ä𝐬𝐢𝐭𝐥𝐞𝐝𝐞𝐬 ü𝐥𝐝𝐬𝐞 𝐬õ𝐧𝐚 𝐯õ𝐭𝐭𝐚 𝐣𝐮𝐥𝐠𝐞𝐝… 𝐈𝐠𝐚𝐥 ü𝐡𝐞𝐥 𝐨𝐧 𝐨𝐦𝐚 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐦𝐮𝐬, 𝐦õ𝐢𝐬𝐭𝐚𝐧. 𝐈𝐠𝐚𝐥 𝐥𝐨𝐥𝐥𝐢𝐥 𝐨𝐧 𝐤𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐦𝐮𝐬, 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐚𝐚𝐧 𝐤𝐚 𝐚𝐫𝐮 𝐚𝐠𝐚 𝐤𝐚𝐬 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐯ä𝐥𝐣𝐚𝐦õ𝐞𝐥𝐝𝐮𝐝 𝐤𝐮𝐢𝐯𝐤ä𝐢𝐦𝐥𝐚𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬𝐢 𝐤𝐚 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐭𝐞𝐠𝐚 𝐣𝐚𝐠𝐚𝐝𝐚 𝐯𝐚𝐣𝐚 𝐨𝐧, 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬 𝐦𝐚 𝐤𝐚𝐡𝐭𝐥𝐞𝐧. 𝐋𝐢𝐡𝐭𝐥𝐚𝐛𝐚𝐬𝐞 õ𝐞 𝐤𝐮𝐫𝐬𝐮𝐬𝐞𝐠𝐚 õ𝐩𝐢𝐛 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐞 ä𝐫𝐚, 𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐣𝐚 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚, 𝐤𝐞𝐬 𝐬𝐮𝐥 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐯𝐞𝐞𝐧𝐢 𝐬ü𝐬𝐭𝐢𝐝𝐚 𝐤ä𝐬𝐞𝐛… :))))

Mart
Mart
18 days ago
Vasta  Nojah

Kust tulevad sellised…..Millal sa hakkad ükskord enda pead kasutama….Põhjakoreas kasvanud et usud küike mis meedia pasandab

Gert
Gert
16 days ago
Vasta  Nojah

“Mokk maha ja vaktsineerima, siis on meil veel lootust.”

Mida rohkem vaktsineerime seda rohkem on lootust?
Sa otsid lihtsalt lootust valest kohast, ajupesu on oma töö teinud.

Oleks minu olemine
Oleks minu olemine
20 days ago

…teiseks minu tegemine, siis ma kannaksin avalikes siseruumides respiraatorit, peseksin ja desinfiktseeriksin igal võimalusel käsi. Peaks olema luba ja võimalus lasta endale perearstil välja kirjutada ivermektiini , kui olen andnud positiivse testi. USA-s sureb igal aastal paratsetamooli kasutamise 450 inimest, ivermektiin aga põhjustab väga harva tüsistusi. Nii, et võin anda perearstile ka allkirja, et vastutuse selle ravimi kasutamise eest võtan enda kanda! Lugesin et Tsehhi ja Sloveenia juba kasutavad seda, ametlikult. Igatahes kindel ei igasugustele kasutusloata kasututele ning koledate kõrvaltoimetega vaksiinidele!

Vahur
Vahur
20 days ago

𝐒𝐚 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐬𝐮𝐮𝐝𝐚𝐝 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐭 𝐭𝐞𝐡𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐥 𝐣𝐚 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐦𝐢𝐥? 𝐕𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐨𝐧 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐭 𝐞𝐧𝐧𝐞𝐭𝐚𝐯 𝐛𝐢𝐨𝐥𝐨𝐨𝐠𝐢𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐩𝐫𝐞𝐩𝐚𝐫𝐚𝐚𝐭, 𝐈𝐯𝐞𝐫𝐦𝐞𝐤𝐭𝐢𝐢𝐧 𝐚𝐠𝐚 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐦, 𝐞𝐡𝐤 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐭ä𝐡𝐞𝐧𝐝𝐚𝐛 𝐬𝐞𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐤𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐛 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐭 𝐧𝐢𝐢𝐯õ𝐫𝐝 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞𝐥𝐭 𝐥ä𝐛𝐢 𝐩õ𝐝𝐞𝐦𝐚, 𝐞𝐭 𝐭𝐚𝐥𝐥𝐞 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐯𝐚𝐣𝐚 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐮𝐭𝐚𝐝𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬. 𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐝 𝐞𝐧𝐝𝐚𝐥𝐞 𝐣𝐚 𝐥ä𝐡𝐞𝐝𝐚𝐬𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐧𝐢𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐡𝐚𝐥𝐛𝐚?

Ets
Ets
20 days ago
Vasta  Vahur

Ivermektiin on 35 aastat kasutuses olnud parasiidivastane ravim, millel on tuvastatud ka viirusevastane toime ja seda juba enne praegust pandeemiat. Ivermektiinist on koroonaviiruse vastu abi just haiguse väga varases staadiumis tänu tema võimele pärssida viiruse paljunemist organismis. Muidugi ei ole see imeravim, kuid arvukad uuringud on selles osas näidanud 70-80%-list efektiivsust. PS! Paljusid olemasolevaid ravimeid kasutatakse nn. off-lable, kuna tihti märgatakse praktikas erinevaid positiivseid toimeid ka mõnele muule haigusele peale ravimi algse näidustuse.

Vahur
Vahur
20 days ago
Vasta  Ets

𝐄𝐧𝐝𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐫ää𝐠𝐢𝐝 𝐬𝐚 𝐣𝐮 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐑𝐀𝐕𝐈𝐌𝐈𝐒𝐓 𝐣𝐚 𝐑𝐀𝐕𝐈𝐬𝐭. 𝐕𝐚𝐡𝐞𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐤𝐚𝐬 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐞 𝐚𝐥𝐠- 𝐯õ𝐢 𝐥õ𝐩𝐩𝐬𝐭𝐚𝐚𝐝𝐢𝐮𝐦𝐢𝐬. 𝐒𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐦𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐞𝐧𝐝𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐧𝐮𝐝, 𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐬𝐚 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐝 ü𝐡𝐞 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐞 ü𝐥𝐝𝐬𝐞 𝐑𝐀𝐕𝐈𝐍𝐈 𝐯𝐢𝐢𝐚, 𝐤𝐮𝐢 𝐨𝐧 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚𝐬 𝐯õ𝐢𝐦𝐚𝐥𝐢𝐤 𝐞𝐧𝐧𝐞𝐭𝐚𝐯 𝐩𝐫𝐞𝐩𝐚𝐫𝐚𝐚𝐭 (𝐚𝐧𝐭𝐮𝐝 𝐣𝐮𝐡𝐮𝐥 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧)?

𝐏𝐒. 𝐒𝐞𝐥𝐠𝐞 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐞, 𝐞𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐩ää𝐬𝐭𝐚𝐛 𝐢𝐤𝐤𝐚𝐠𝐢 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐦𝐚𝐬 𝐨𝐬𝐚𝐬 𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚𝐠𝐚 𝐥õ𝐩𝐩𝐞𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐯õ𝐢 ü𝐥𝐢𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞𝐬𝐬𝐞 𝐬𝐞𝐢𝐬𝐮 𝐬𝐚𝐭𝐭𝐮𝐯𝐚𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐞𝐭𝐞𝐬𝐭. 𝐒𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐣𝐚𝐦𝐚 𝐣𝐮𝐭𝐭, 𝐞𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐞𝐢 𝐩ää𝐬𝐭𝐚 𝐣𝐚 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐡𝐚𝐥𝐮𝐝 𝐯𝐚𝐧𝐝𝐞𝐧õ𝐮𝐭𝐞𝐨𝐫𝐞𝐞𝐭𝐢𝐤𝐮𝐭𝐞𝐥e, 𝐤𝐞𝐬 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐥𝐨𝐞𝐯𝐚𝐝, 𝐞𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐭𝐮𝐝 𝐧𝐚𝐤𝐚𝐭𝐮𝐯𝐚𝐝 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬ü𝐬𝐭𝐢 𝐬𝐚𝐚𝐦𝐢𝐬𝐭. 𝐍õ𝐮𝐬𝐭𝐮𝐧 𝐬𝐢𝐧𝐮𝐠𝐚, 𝐞𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐞𝐢 𝐩ää𝐬𝐭𝐚 𝐧𝐚𝐤𝐚𝐭𝐮𝐦𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐞𝐬𝐭𝐮𝐦𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭, 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐥𝐮𝐛𝐚𝐧𝐮𝐝 ü𝐤𝐬𝐤𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐭𝐞𝐡𝐚. 𝐓𝐚𝐚𝐬𝐤𝐨𝐫𝐝 𝐣𝐮𝐭𝐭 𝐤ä𝐢𝐛 𝐑𝐀𝐒𝐊𝐄𝐓𝐄𝐒𝐓 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐭𝐮𝐦𝐢𝐬𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝐒𝐔𝐑𝐌𝐀𝐃𝐄𝐒𝐓. 𝐓𝐞𝐞 𝐧𝐞𝐢𝐥 𝐧üü𝐝 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐭.

Ets
Ets
20 days ago
Vasta  Vahur

Vahur, milleks on vaja lasta haigusel areneda nii kaugele, et inimene vajab haiglaravi? Iisraelis on pooled haigalassejõudnuist täielikult vaktsineeritud. Kas vajadus haiglaravile minna ei näita rasket haigestumist?

Vahur
Vahur
20 days ago
Vasta  Ets

𝐑𝐀𝐕𝐈𝐋𝐄 𝐦𝐢𝐧𝐞𝐦𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐫ää𝐠𝐢𝐝 𝐣𝐮 𝐬𝐢𝐧𝐚, 𝐤𝐮𝐥𝐥𝐚 𝐄𝐬𝐭𝐢𝐤𝐞𝐧𝐞. 𝐌𝐢𝐧𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐧 𝐚𝐫𝐭𝐢𝐤𝐥𝐢 𝐚𝐥𝐠𝐮𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐚𝐚𝐭𝐢 𝐫ää𝐤𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐄𝐍𝐍𝐄𝐓𝐔𝐒𝐄𝐒𝐓 (𝐞𝐡𝐤 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬𝐭). Ä𝐫𝐚 𝐧üü𝐝 ü𝐭𝐥𝐞 𝐨𝐦𝐞𝐭𝐢, 𝐞𝐭 𝐬𝐚 𝐤𝐮𝐮𝐥𝐮𝐝 𝐤𝐚 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐥𝐚𝐦𝐞𝐚𝐣𝐮𝐥𝐢𝐬𝐭𝐞 𝐡𝐮𝐥𝐤𝐚, 𝐤𝐞𝐬 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐞 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐥, 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐦𝐢𝐥 𝐣𝐚 𝐃-𝐯𝐢𝐭𝐚𝐦𝐢𝐢𝐧𝐢𝐥 𝐤𝐚 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐭?

Vahurile
Vahurile
20 days ago
Vasta  Vahur

Tänaseks selgunud info põhjal on tegu mitte vaktsiini, vaid 4-6 kuud toimiva profülaktilise ravimiga. Väidad, et ennetab rasket haigestumist ja surma aga miks on sinu arvates ebanormaalne, et osad inimesed sooviksid juba kerget haigestumist ennetada või selle kestust lühendada? Oled väikestviisi masohist või?

Vahur
Vahur
20 days ago
Vasta  Vahurile

𝐊𝐮𝐬 𝐬𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐝, 𝐤𝐮𝐢 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐬𝐬𝐞 𝐧𝐚𝐤𝐚𝐭𝐮𝐝, 𝐞𝐭 𝐩õ𝐞𝐝 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐤𝐞𝐫𝐠𝐞𝐥𝐭 𝐯õ𝐢 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞? 𝐕𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐦, ä𝐫𝐚 𝐚𝐣𝐚 𝐤ä𝐠𝐮! 𝐒𝐢𝐧𝐮𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐭𝐞 𝐢𝐦𝐛𝐞𝐭𝐬𝐢𝐥𝐥𝐢𝐝𝐞 𝐣𝐚𝐨𝐤𝐬 𝐨𝐧 𝐩𝐢𝐩𝐚𝐫𝐦ü𝐧𝐝𝐢𝐭𝐞𝐞 𝐣𝐚 𝐦𝐞𝐞𝐬𝐚𝐢 𝐤𝐚 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐦𝐢𝐝 𝐯𝐚𝐬𝐭? 𝐒𝐞𝐞, 𝐤𝐮𝐢 𝐤𝐚𝐮𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐭𝐨𝐢𝐦𝐢𝐛 𝐨𝐧 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐨𝐦𝐚𝐞𝐭𝐭𝐞 𝐨𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐦𝐮𝐭𝐞𝐞𝐫𝐮𝐯𝐚𝐝 𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐞𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐢𝐦𝐞, 𝐤𝐮𝐢 𝐢𝐠𝐚 𝟔 𝐤𝐮𝐮 𝐭𝐚𝐠𝐚𝐧𝐭 𝐮𝐮𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐬ü𝐬𝐭𝐢𝐝𝐚 𝐯𝐚𝐣𝐚 𝐨𝐧. 𝐒𝐞𝐝𝐚 𝐬ü𝐬𝐭𝐢𝐦𝐢𝐬𝐭 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐤𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐩𝐞𝐥𝐠𝐚𝐦𝐚 𝐞𝐞𝐬𝐤ä𝐭𝐭 𝐧𝐞𝐞𝐝, 𝐤𝐞𝐬 𝐞𝐧𝐝 𝐚𝐥𝐠𝐮𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐬ü𝐬𝐭𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐩𝐨𝐥𝐞. 𝐌𝐢𝐤𝐬, 𝐤ü𝐬𝐢𝐝? 𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐥𝐢𝐧𝐧𝐮𝐫𝐢𝐢𝐠𝐢, 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐤𝐚𝐧𝐚𝐝𝐞 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐞𝐬𝐭𝐮𝐦𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐤𝐮𝐫𝐬𝐢𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬𝐢𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐭𝐞𝐚𝐤𝐬𝐢𝐝, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐝𝐚𝐬𝐢 𝐬𝐮𝐫𝐞𝐭𝐚𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐧õ𝐫𝐠𝐞𝐦𝐚𝐝 𝐯ä𝐥𝐣𝐚. 𝐓𝐞𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐢𝐬𝐞𝐧𝐝𝐞𝐢𝐝 𝐞𝐢 𝐬ü𝐬𝐭𝐢𝐭𝐚, 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐤𝐞𝐬 𝐬ü𝐬𝐭𝐢𝐭𝐮𝐝 𝐬𝐚𝐚𝐯𝐚𝐝, 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐬𝐞𝐚𝐬 𝐯õ𝐢𝐯𝐚𝐝 𝐮𝐮𝐞𝐝 𝐭ü𝐯𝐞𝐝 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚𝐝𝐞𝐬 𝐨𝐡𝐭𝐥𝐢𝐤𝐮𝐦𝐚𝐝 𝐨𝐥𝐥𝐚. 𝐌𝐢𝐬 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐣𝐮𝐡𝐭𝐮𝐛? 𝐊𝐞𝐬 𝐞𝐧𝐝 𝐢𝐠𝐚 𝟔 𝐤𝐮𝐮 𝐭𝐚𝐠𝐚𝐧𝐭 𝐬ü𝐬𝐭𝐢𝐯𝐚𝐝, 𝐩õ𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐭 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐦𝐚𝐥𝐭 𝐥ä𝐛𝐢. 𝐍𝐞𝐞𝐝, 𝐤𝐞𝐬 𝐚𝐠𝐚 𝐞𝐢 𝐬ü𝐬𝐭𝐢, 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐬𝐞𝐚𝐬 𝐚𝐥𝐠𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐞𝐢 𝐣𝐮𝐡𝐭𝐮𝐠𝐢 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢, 𝐤𝐮𝐢 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝟔𝟎+. 𝐒𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐞 𝐯𝐚𝐧𝐮𝐬𝐞𝐩𝐢𝐢𝐫 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝟒𝟎+, 𝐤𝐮𝐧𝐢𝐤𝐬 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬 𝐦𝐮𝐭𝐞𝐞𝐫𝐮𝐛 𝐧𝐢𝐢 𝐨𝐡𝐭𝐥𝐢𝐤𝐮𝐤𝐬, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚𝐯 𝐤𝐚 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐦𝐞𝐥𝐢𝐬𝐞𝐥𝐞. 𝐊𝐮𝐢 𝐦𝐢𝐧𝐝 𝐞𝐢 𝐮𝐬𝐮, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐯𝐢𝐢 𝐞𝐧𝐝 𝐓𝐄𝐀𝐃𝐔𝐒𝐏Õ𝐇𝐈𝐒𝐄 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐠𝐚 𝐤𝐮𝐫𝐬𝐬𝐢 𝐣𝐚 𝐥õ𝐩𝐞𝐭𝐚 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐤𝐚𝐧𝐚𝐥𝐢𝐬𝐚𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧𝐢𝐬𝐭 𝐢𝐧𝐟𝐨 𝐡𝐚𝐧𝐤𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞.

Ets
Ets
20 days ago
Vasta  Vahur

PS! Kuna tänseks on selge, et need vaktsiinid nakatumist ja haigestumist välistada ei suuda, siis on suhteliselt raske mõista, miks peate ravivõimaluste otsimist ebavajalikuks.

Etsile
Etsile
20 days ago
Vasta  Ets

See, et vaktsiinid haigestumist ei välista on ju ainuüksi sinu ja ülejäänud vandenõuteoreetikute väide.

irw
irw
20 days ago
Vasta  Etsile

Vaktsineeritud nakatuvad ja haigestuvad, see on fakt.

Vahur
Vahur
20 days ago
Vasta  irw

𝐌𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐚𝐫𝐮, 𝐤𝐚𝐬 𝐦õ𝐧𝐞𝐥𝐞 𝐨𝐧 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐢𝐠𝐚 𝐩ä𝐡𝐞 𝐥öö𝐝𝐮𝐝 𝐯õ𝐢? 𝐊𝐞𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐯ä𝐢𝐝𝐚𝐛 (𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐧𝐝𝐞𝐧õ𝐮𝐣𝐨𝐫𝐬𝐬𝐢𝐝𝐞), 𝐞𝐭 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐬𝐚𝐦𝐚𝐬𝐬𝐞 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐞𝐬𝐬𝐞 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐞𝐬𝐭𝐮𝐝𝐚 𝐞𝐢 𝐯õ𝐢? 𝐍𝐚𝐠𝐮 𝐞𝐢𝐥𝐞 𝐬ü𝐧𝐝𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬.

Kita Liisi
Kita Liisi
20 days ago
Vasta  Vahur

No mis sa piaks sii praest niipailu lädisema, mine ravile.

Ccc
Ccc
18 days ago
Vasta  Vahur

Ma eelistan läbi põdeda ja ravida ivermektiiniga. Sellega saab 27x parema immuunsuse 6 kuu jooksul vorreldes vaktsiiniga, ja peale 6 k moodumist on loomulik kaitse 7 x parem. Lisaks on rakumälu, mis aktiveerub ka jargmiste tyvedega kokkupuutel. Vaktsiin aga norgestab organismi ja annab tehisliku immuunsuse ajytiselt. Lõpuks sured kas voi nohusse, sest omaenda keha sul enam ei toimi. Aga edu süstimisega!

Vahur
Vahur
18 days ago
Vasta  Ccc

𝐂𝐜𝐜, 𝐞𝐝𝐮 𝐥ä𝐛𝐢 𝐩õ𝐝𝐞𝐦𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚! 𝐈𝐠𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐯õ𝐢𝐛𝐤𝐢 𝐨𝐦𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐭𝐮𝐬𝐞 ü𝐥𝐞 𝐢𝐬𝐞 𝐨𝐭𝐬𝐮𝐬𝐭𝐚𝐝𝐚. 𝐀𝐠𝐚 𝐞𝐝𝐚𝐬𝐩𝐢𝐝𝐢 𝐯õ𝐢𝐤𝐬 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐭𝐞𝐡𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐩𝐚𝐤𝐭𝐢𝐝, 𝐞𝐭 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐣ää𝐛𝐤𝐢 𝐭𝐫𝐮𝐮𝐤𝐬 𝐨𝐦𝐚 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐡𝐚𝐫𝐮 𝐮𝐬𝐚𝐥𝐝𝐚𝐯𝐚𝐥𝐞 𝐚𝐥𝐠𝐚𝐥𝐥𝐢𝐤𝐚𝐥𝐞, 𝐞𝐡𝐤 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐤𝐞𝐬 𝐮𝐬𝐚𝐥𝐝𝐚𝐛 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢𝐮𝐦𝐞 𝐣ää𝐠𝐮 𝐬𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐩ä𝐫𝐮𝐬𝐦𝐚𝐚𝐥𝐞, 𝐤𝐞𝐬 𝐮𝐬𝐚𝐥𝐝𝐚𝐛 𝐤𝐚𝐧𝐚𝐥𝐢𝐬𝐚𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧𝐢𝐚𝐮𝐠𝐮 𝐓𝐨𝐦’𝐢, 𝐬𝐞𝐞 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐮 𝐤𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐩𝐫𝐨𝐛𝐥𝐞𝐞𝐦𝐢𝐝𝐞𝐠𝐚 𝐭𝐞𝐦𝐚 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐝𝐞. 𝐇𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐝 𝐣ää𝐠𝐮 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐧𝐢𝐢ö𝐞𝐥𝐝𝐚 𝐮𝐬𝐚𝐥𝐝𝐮𝐬𝐯ää𝐫𝐬𝐞𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐤𝐥𝐢𝐞𝐧𝐭𝐢𝐝𝐞𝐥𝐞. 𝐌𝐞 𝐞𝐢 𝐩𝐞𝐚 𝐥𝐚𝐬𝐤𝐦𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬ü𝐬𝐭𝐞𝐞𝐦𝐢𝐥 𝐤𝐨𝐤𝐤𝐮 𝐤𝐮𝐤𝐤𝐮𝐝𝐚, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐭 𝐮𝐮𝐭 𝐬𝐨𝐫𝐭𝐢 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐝𝐮𝐬𝐯õ𝐢𝐭𝐥𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐭𝐞𝐤𝐤𝐢𝐧𝐮𝐝. 𝐏õ𝐞𝐝𝐤𝐢 𝐥ä𝐛𝐢 𝐣𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐞𝐞 𝐣ää𝐛 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐚𝐬𝐞𝐤𝐬 𝐩õ𝐝𝐞𝐦𝐢𝐬𝐞𝐤𝐬, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐧𝐠𝐢 𝐬𝐞𝐝𝐚𝐬𝐢. 𝐕õ𝐢 𝐤𝐮𝐢 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐣𝐚 𝐚𝐩𝐚𝐫𝐚𝐚𝐭𝐢𝐝𝐞 𝐭𝐚𝐠𝐚 𝐨𝐥𝐥𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐥𝐞𝐢𝐚𝐝 𝐢𝐬𝐞 𝐨𝐦𝐚 𝐤𝐚𝐧𝐚𝐥𝐢𝐬𝐚𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧𝐢𝐚𝐮𝐠𝐮 𝐓𝐨𝐦𝐢𝐥𝐭 𝐦õ𝐧𝐞 𝐤𝐨𝐦𝐩𝐫𝐞𝐬𝐬𝐨𝐫𝐢, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞 𝐭𝐚𝐡𝐚 𝐬𝐢𝐧𝐝 𝐤𝐢𝐧𝐧𝐢𝐭𝐚𝐝𝐚.

𝐏𝐒. 𝐒𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐤𝐬 𝐯õ𝐢𝐧 ö𝐞𝐥𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐥ä𝐛𝐢𝐩õ𝐝𝐞𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐢𝐦𝐦𝐮𝐮𝐧𝐬𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐯ä𝐠𝐚𝐠𝐢 𝐬𝐮𝐡𝐭𝐞𝐥𝐢𝐧𝐞, 𝐦𝐢𝐧𝐮 ü𝐤𝐬 𝐭𝐮𝐭𝐭𝐚𝐯𝐚𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐩õ𝐝𝐞𝐬 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚 𝐣𝐚𝐚𝐧𝐮𝐚𝐫𝐢𝐬 𝐥ä𝐛𝐢 𝐣𝐚 𝐧üü𝐝 𝐨𝐧 𝐮𝐮𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐞. 𝐊𝐮𝐢 𝐣𝐚𝐚𝐧𝐮𝐚𝐫𝐢𝐬 𝐨𝐥𝐢𝐝 𝐬ü𝐦𝐩𝐭𝐨𝐦𝐢𝐝 𝐯ä𝐠𝐚 𝐤𝐞𝐫𝐠𝐞𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐧üü𝐝 𝐨𝐥𝐢 𝐭𝐚 𝐤𝐨𝐥𝐦 𝐩ä𝐞𝐯𝐚 𝐩𝐢𝐤𝐚𝐥𝐢 𝐦𝐚𝐚𝐬 𝐣𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐮𝐮𝐭𝐧𝐮𝐝 𝐭𝐞𝐡𝐚 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢. 𝐉ää𝐛 𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐭𝐚, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞 𝐢𝐦𝐦𝐮𝐮𝐧𝐬𝐮𝐬𝐞 𝐬𝐞𝐞 𝐥ä𝐛𝐢 𝐩õ𝐝𝐞𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐚𝐧𝐝𝐢𝐬 𝐣𝐚 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬 𝐭𝐞𝐝𝐚 𝐣ä𝐫𝐠𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐣𝐚𝐚𝐧𝐮𝐚𝐫𝐢𝐬 𝐞𝐞𝐬 𝐯õ𝐢𝐛 𝐨𝐨𝐝𝐚𝐭𝐚. Õ𝐧𝐧𝐞𝐤𝐬 𝐨𝐧 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐚𝐬𝐞𝐥 𝐦õ𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝐞𝐢 𝐩𝐞𝐥𝐠𝐚 𝐯𝐚𝐣𝐚𝐝𝐮𝐬𝐞𝐥 𝐤𝐚 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐩𝐫𝐨𝐟𝐞𝐬𝐬𝐨𝐫𝐢𝐭𝐞 𝐤ä𝐞𝐬𝐭 𝐧õ𝐮 𝐤ü𝐬𝐢𝐝𝐚, 𝐬𝐞𝐞𝐠𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐮𝐧𝐧𝐞𝐤𝐬 𝐦𝐚 ü𝐥𝐝𝐬𝐞 𝐦𝐮𝐫𝐞𝐭 𝐭𝐞𝐦𝐚 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭. Ä𝐫𝐚 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐚𝐣𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐭 𝐥𝐨𝐥𝐥𝐢 𝐣𝐮𝐭𝐭𝐮, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐥 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐭 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬𝐩õ𝐡𝐢𝐬𝐭 𝐚𝐥𝐮𝐬𝐭.
𝐕𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐧õ𝐫𝐠𝐞𝐬𝐭𝐚𝐛 𝐨𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐬𝐦𝐢? :))) 𝐃𝐨𝐤𝐭𝐨𝐫 𝐠𝐮𝐮𝐠𝐞𝐥 𝐨𝐧 𝐫ää𝐤𝐢𝐧𝐮𝐝! 𝐒𝐮𝐮𝐫𝐞𝐩ä𝐫𝐚𝐧𝐞. 𝐀𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐯õ𝐢𝐝 𝐚𝐫𝐯𝐞𝐬𝐭𝐚𝐝𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐣𝐮𝐭𝐭𝐮 𝐚𝐣𝐚 𝐤𝐮𝐬𝐚𝐠𝐢𝐥 𝐩𝐨𝐞𝐭𝐚𝐠𝐮𝐬𝐭𝐞𝐬, 𝐤𝐮𝐬 𝐦õ𝐧𝐮𝐠𝐚 𝐁𝐨𝐜𝐤𝐢 𝐩𝐫𝐮𝐮𝐠𝐢𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞, 𝐦𝐢𝐧𝐚 𝐬𝐮𝐮𝐝𝐚𝐧 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐣𝐚𝐦𝐚𝐬𝐭 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐥ä𝐛𝐢 𝐧ä𝐫𝐢𝐝𝐚 𝐣𝐚 𝐡𝐚𝐢𝐬𝐮𝐬𝐭 𝐦õ𝐭𝐭𝐞𝐭𝐮𝐝 𝐣𝐚 𝐚𝐣𝐮𝐭𝐮𝐝 𝐥𝐨𝐛𝐚𝐦𝐨𝐤𝐚𝐝 ä𝐫𝐚 𝐭𝐮𝐧𝐝𝐚.

Tromboon
Tromboon
20 days ago
Vasta  irw

Osa kindlasti, vaktsiini efektiivsus on 85% lähedal Delta tüvega, see tähendab, et 15% haigestuvad, enamasti kergelt. Lisaks sellele see statistika ei pruugi toimida, sest levivad ka petuskeemid, kus inimesed ostavad omale vaktsineerimispasse, vähemalt välismaal. Seega kui hiljem vaadatakse, et “vaktsineeritud” inimene suri, siis kas tegelikult oli?

Lii
Lii
20 days ago
Vasta  Vahur

Ivermentiin pole mitte eriti raskete juhtude puhul ravim, vaid ennetav ja algstaadiumis kasutatav. Mis, aga tehti: pos.testiga haigestunud inimene jäeti koju ootama, kuid ravimiks heal juhul paratsetamool (väga palju kehvasid kõrvalmõjusid) ja ootamine, et haigus süveneks, siis sai ta viia tapva aparaadi alla haiglasse… Ivermektiin ja vitamiin c koos tsingiga on väga kõrge %-ga paranemise võti. Meil aga keelati perearstidel millegipärast välja kirjutada seda ravimit. Kuigi seda on kasutatud üle 30 aasta ja on 1 kõige vähemate kõrvalmõjudega ravim aastakümnete jooksul.

Vahur
Vahur
20 days ago
Vasta  Lii

𝐉ä𝐫𝐠𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐭𝐚𝐫𝐤𝐩𝐞𝐚. 𝐍üü𝐝 𝐨𝐧 𝐢𝐯𝐞𝐫𝐦𝐞𝐤𝐭𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬𝐭 𝐬𝐚𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧?

“𝐄𝐧𝐧𝐞𝐭𝐚𝐭𝐚𝐯 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐦”. 𝐌𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐨𝐧? 𝐌𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐮𝐮𝐬 𝐝𝐞𝐦𝐚𝐠𝐨𝐨𝐠𝐢𝐤𝐚? 𝐕𝐚𝐥𝐮𝐯𝐚𝐢𝐠𝐢𝐬𝐭𝐢 𝐯õ𝐢𝐛 𝐤𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 “𝐞𝐧𝐧𝐞𝐭𝐚𝐭𝐚𝐯 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐦” 𝐨𝐥𝐥𝐚? 𝐄𝐭 𝐯õ𝐭𝐚 𝐢𝐠𝐚𝐥 𝐡𝐨𝐦𝐦𝐢𝐤𝐮𝐥 ü𝐤𝐬 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐞𝐡𝐤 𝐬öö𝐝 𝐨𝐦𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐯𝐚𝐥𝐮𝐝𝐞𝐬𝐭 𝐯õ𝐢𝐝𝐮?

𝐒𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐤𝐬 𝐯õ𝐢𝐧 ö𝐞𝐥𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐤𝐞𝐬 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐛 𝐯𝐢𝐠𝐮 𝐥𝐞𝐢𝐝𝐚 𝐚𝐢𝐭𝐚, 𝐬𝐞𝐞 𝐥𝐞𝐢𝐚𝐛 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐚𝐥𝐚𝐭𝐢 ü𝐥𝐞𝐬. 𝐈𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐚𝐥𝐭𝐞𝐫𝐧𝐚𝐭𝐢𝐢𝐯𝐭𝐞𝐚𝐝𝐥𝐚𝐬𝐞𝐝 𝐧ä𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐚𝐥𝐚𝐭𝐢 𝐩õ𝐡𝐣𝐮𝐬𝐭 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬 𝐣𝐚 𝐚𝐫𝐬𝐭𝐢𝐝𝐞𝐬 𝐤𝐚𝐡𝐞𝐥𝐝𝐚. 𝐍𝐚𝐠𝐮 𝐤𝐚 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐫𝐢𝐢𝐠𝐢𝐝, 𝐤𝐮𝐬 𝐈𝐯𝐞𝐫𝐦𝐞𝐤𝐭𝐢𝐢𝐧 𝐤𝐚𝐬𝐮𝐭𝐮𝐬𝐞𝐥 𝐨𝐧. 𝐒𝐚 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐝, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐚𝐥 𝐨𝐧 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐫𝐚𝐡𝐮 𝐦𝐚𝐣𝐚𝐬 𝐣𝐚 𝐤𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐞𝐢 𝐩𝐫𝐨𝐭𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐡𝐚𝐫𝐮𝐝𝐞 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐞? 𝐋𝐨𝐨𝐝𝐚 𝐬𝐚! 𝐓𝐮𝐥𝐢𝐬𝐭𝐚𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐞 𝐩ü𝐬𝐬𝐢 𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐭𝐞 𝐩𝐚𝐝𝐫𝐮𝐧𝐢𝐭𝐞𝐠𝐚. 𝐅𝐚𝐤𝐭 𝐨𝐧 𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐞, 𝐞𝐭 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐦 𝐨𝐧 𝐣𝐚 𝐣ää𝐛 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐣𝐚 𝐤õ𝐢𝐤 ü𝐥𝐞𝐣ää𝐧𝐮𝐝 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐤𝐬𝐤𝐢 𝐦𝐮𝐮𝐤𝐬.

Kita Liisi
Kita Liisi
20 days ago
Vasta  Vahur

Ää plääguta sa kui niipailu midad.

ttt
ttt
20 days ago
Vasta  Vahur

Mine p*rsse, Vahur. Värise omaette. See haigus ei ole nii ohtlik kui sa ette kujutad.

Vahur
Vahur
20 days ago
Vasta  ttt

𝐭𝐭𝐭, 𝐦𝐚 𝐞𝐢 𝐤ü𝐥𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐩𝐢𝐦𝐞𝐝𝐚𝐢𝐝 𝐚𝐮𝐤𝐞 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐬𝐢𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐞𝐝, 𝐬𝐞𝐞𝐠𝐚 𝐯õ𝐢𝐝 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐯𝐢𝐬𝐢𝐢𝐝𝐢𝐝 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐥𝐭 𝐞𝐧𝐝𝐚𝐥𝐞 𝐣ä𝐭𝐭𝐚 𝐣𝐚 𝐫õõ𝐦𝐮𝐠𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐮 𝐨𝐦𝐚𝐝𝐞𝐬 𝐤𝐚 ä𝐫𝐚 𝐤ä𝐢𝐚. 𝐌𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚, 𝐤𝐮𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐦𝐢𝐬𝐢 𝐬𝐮𝐥 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐣𝐚𝐠𝐚𝐝𝐚 𝐨𝐧, 𝐢𝐥𝐦𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐩𝐢𝐢𝐫𝐝𝐮𝐯𝐚𝐝 𝐲𝐨𝐮𝐭𝐮𝐛𝐞’𝐢 𝐯𝐢𝐝𝐞𝐨𝐭𝐞𝐠𝐚. 𝐀𝐠𝐚 𝐫𝐞𝐚𝐚𝐥𝐬𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐤𝐚𝐫𝐦𝐢𝐦, 𝐦𝐢𝐧𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐧 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐯ä𝐠𝐚 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞𝐭𝐞𝐬 𝐬𝐞𝐢𝐬𝐮𝐝𝐞𝐬 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢 𝐧ä𝐢𝐧𝐮𝐝. 𝐕õ𝐢𝐝 𝐧üü𝐝 𝐦𝐮𝐢𝐝𝐮𝐠𝐢 𝐯ä𝐢𝐭𝐚, 𝐞𝐭 𝐦𝐮𝐥 𝐨𝐥𝐢𝐝 𝟖𝐃 𝐩𝐫𝐢𝐥𝐥𝐢𝐝 𝐞𝐞𝐬 𝐣𝐚 𝐌𝐚𝐭𝐫𝐢𝐱𝐢 𝐟𝐢𝐥𝐦 𝐨𝐥𝐢 𝐩𝐚𝐫𝐚𝐬𝐣𝐚𝐠𝐮 𝐦ä𝐧𝐠𝐢𝐦𝐚𝐬 𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐨𝐥𝐢 𝐚𝐬𝐢, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐦𝐚 𝐧ä𝐠𝐢𝐧 𝐣𝐚 𝐤𝐨𝐠𝐞𝐬𝐢𝐧. 𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐢𝐧𝐮𝐬𝐮𝐠𝐮𝐧𝐞 𝟑 𝐬õ𝐛𝐫𝐚 𝐣𝐚 𝐭𝐮𝐭𝐭𝐚𝐯𝐚𝐠𝐚 𝐚𝐣𝐮𝐢𝐧𝐯𝐚𝐥𝐢𝐢𝐝 𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐚𝐛, 𝐞𝐭 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐞 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞𝐭 𝐤𝐮𝐥𝐠𝐮 𝐧ä𝐢𝐧𝐮𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐭𝐚𝐬𝐮𝐤𝐬 ä𝐤𝐤𝐢 𝐨𝐦𝐚 𝐞𝐥𝐮 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐚𝐝𝐚𝐭𝐚, 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐬𝐞𝐝𝐚𝐬𝐢 𝐨𝐧.

Lii
Lii
20 days ago
Vasta  Vahur

Ennetav ses mõttes, et seda kasutatakse ka parasiiditõrjes, mis ka on profülaktikaks mitmetele muudele haigustele. Ma ei pidanudki silmas vaid seda kummalist imeviirushaigust. See pole ka ainuke haigus maailmas, seda vist sinu ajukäärud ei võta. Ja on tõestatud, et ivermektiin on koroona alguses väga tõhus ravim, kui juhtudki haigestuma. Igal juhul parema tulemusega kui meil pakutud paratsetamol.

Vahur
Vahur
20 days ago
Vasta  Lii

𝐋𝐢𝐢, 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐮 𝐬𝐞𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐞𝐫𝐢𝐧𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐩𝐚𝐫𝐚𝐬𝐢𝐢𝐝𝐢𝐝, 𝐦𝐢𝐬 𝐭õ𝐫𝐣𝐮𝐦𝐢𝐬𝐭 𝐯𝐚𝐣𝐚𝐯𝐚𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐞𝐢 𝐩𝐞𝐚 𝐧𝐞𝐢𝐬𝐭 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐭 𝐩𝐮𝐮𝐝𝐮𝐭𝐚𝐯𝐚𝐭𝐞𝐬 𝐚𝐫𝐭𝐢𝐤𝐥𝐢𝐭𝐞𝐬 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚. 𝐌𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦𝐚𝐬 𝐨𝐧 𝐞𝐫𝐢𝐧𝐞𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐦𝐞𝐢𝐝, 𝐞𝐫𝐢𝐧𝐞𝐯𝐚𝐭𝐞 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐨𝐭𝐬𝐭𝐚𝐫𝐯𝐞𝐭𝐞𝐤𝐬. 𝐒𝐞𝐞 𝐞𝐢 𝐩𝐮𝐮𝐭𝐮 𝐚𝐬𝐣𝐚. 𝐒𝐞𝐞, 𝐞𝐭 𝐬𝐚 𝐧𝐢𝐢𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐥𝐚𝐡𝐦𝐢𝐝 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐤𝐬, 𝐞𝐭 𝐚𝐫𝐬𝐭𝐢𝐝𝐞𝐥𝐞 𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮 𝐥𝐚𝐡𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐞 𝐬𝐮𝐬𝐭 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐭𝐚𝐫𝐠𝐞𝐦𝐚𝐭 𝐨𝐥𝐥𝐮𝐬𝐭 𝐤𝐮𝐢 𝐦õ𝐧𝐢 𝐩𝐮𝐮, 𝐦𝐢𝐬 𝐤𝐞𝐫𝐠𝐞 𝐭𝐨𝐫𝐦𝐢𝐠𝐚 𝐦𝐚𝐡𝐚 𝐦𝐮𝐫𝐝𝐮𝐛. 𝐉𝐚 𝐦𝐚 𝐞𝐢 𝐯𝐢𝐢𝐭𝐬𝐢 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚𝐭𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚 𝐦𝐢𝐭𝐦𝐞𝐧𝐝𝐚𝐭 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐞𝐧𝐧𝐞𝐭𝐚𝐯𝐚𝐥 𝐩𝐫𝐞𝐩𝐚𝐫𝐚𝐚𝐝𝐢𝐥 (𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧) 𝐣𝐚 𝐚𝐥𝐠𝐬𝐭𝐚𝐚𝐝𝐢𝐮𝐦𝐢𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐯𝐚𝐥 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐦𝐢𝐥 (𝐈𝐯𝐞𝐫𝐦𝐞𝐤𝐭𝐢𝐢𝐧) 𝐨𝐧 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐠𝐞 𝐯𝐚𝐡𝐞 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐥. 𝐌𝐚𝐤𝐬𝐚𝐯ä𝐡𝐤𝐢 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐤𝐚 𝐤𝐞𝐞𝐦𝐢𝐚𝐭𝐞𝐫𝐚𝐚𝐩𝐢𝐚𝐠𝐚 𝐑𝐀𝐕𝐈𝐃𝐀 𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐞𝐧𝐧𝐞𝐭𝐚𝐦𝐢𝐬𝐞𝐤𝐬 𝐩𝐢𝐢𝐬𝐚𝐛 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐚𝐥𝐤𝐨𝐡𝐨𝐥𝐢 𝐭𝐚𝐫𝐛𝐢𝐦𝐢𝐬𝐭 𝐯ä𝐡𝐞𝐧𝐝𝐚𝐝𝐚. 𝐇𝐚𝐤𝐤𝐚𝐝 𝐧üü𝐝 𝐤𝐞𝐞𝐦𝐢𝐚𝐫𝐚𝐯𝐢 𝐤𝐚 𝐩𝐫𝐨𝐩𝐚𝐠𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚?

Ccc
Ccc
18 days ago
Vasta  Vahur

Vahur loeb ainult tanel kiike, meritsat ja jollerit. Pole motet vaielda. Lamemaalased on nii peavoolu argumentide kui tosiste teadlaste argumentidega, mis peavoolu ymber lykkavad, kursis. Vahuri sugused mitte.

Vahur
Vahur
18 days ago
Vasta  Ccc

𝐊𝐮𝐮𝐥𝐚𝐧 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮 𝐉𝐨𝐥𝐥𝐞𝐫𝐞𝐢𝐝, 𝐊𝐢𝐢𝐤𝐞𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐣𝐚 𝐌𝐞𝐫𝐢𝐭𝐬𝐚𝐢𝐝 𝐚𝐠𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐮 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐧𝐮𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞 𝐦𝐚𝐝𝐚𝐥𝐚𝐥𝐚𝐮𝐛𝐚𝐥𝐢𝐬𝐞 𝐞𝐫𝐢𝐧𝐞𝐯𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐞, 𝐞𝐭 𝐦𝐚 𝐥𝐨𝐞𝐧 𝐤𝐚 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐁𝐢𝐥𝐥 𝐆𝐚𝐭𝐞𝐬’𝐢 𝐟𝐨𝐨𝐛𝐢𝐤𝐮𝐢𝐝, 𝐊𝐚𝐥𝐥𝐞 𝐆𝐫ü𝐧𝐭𝐡𝐚𝐥𝐢 𝐣𝐚 𝐦𝐮𝐢𝐝 “𝐯𝐚𝐛𝐚𝐝𝐮𝐬𝐯õ𝐢𝐭𝐥𝐞𝐣𝐚𝐢𝐝”, 𝐤𝐞𝐬 𝐄𝐞𝐬𝐭𝐢 “𝐢𝐬𝐞𝐬𝐞𝐢𝐬𝐯𝐮𝐬𝐞” 𝐞𝐞𝐬𝐭 𝐮𝐮𝐭 𝐯õ𝐢𝐭𝐥𝐮𝐬𝐭 𝐚𝐥𝐮𝐬𝐭𝐚𝐝𝐚 𝐩𝐫𝐨𝐨𝐯𝐢𝐯𝐚𝐝 𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐞𝐧 𝐒𝐈𝐈𝐒 𝐨𝐦𝐚𝐝 𝐯𝐚𝐥𝐢𝐤𝐮𝐝. 𝐌𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐬𝐢𝐧𝐚, 𝐞𝐭 𝐞𝐢 𝐬ü𝐯𝐞𝐧𝐞𝐠𝐢 𝐚𝐦𝐞𝐭𝐥𝐢𝐤𝐞𝐬𝐬𝐞 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐝𝐞𝐬𝐬𝐞 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐤𝐮𝐤𝐮𝐝 𝐥𝐚𝐡𝐦𝐢𝐦𝐚.

𝐓𝐨𝐨𝐧 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚 𝐧ä𝐢𝐭𝐞, 𝐞𝐭 𝐤õ𝐢𝐤𝐞 𝐦𝐞𝐞𝐝𝐢𝐚𝐬𝐭 𝐞𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐠𝐢 𝐮𝐬𝐤𝐮𝐦𝐚, 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐥 𝐨𝐧 𝐭𝐚𝐫𝐠𝐞𝐦 𝐯𝐞𝐬𝐭𝐞𝐥𝐝𝐚 𝐦õ𝐧𝐞 𝐭𝐚𝐫𝐠𝐞𝐦𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐠𝐚- 𝐤𝐚𝐬 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐥𝐚𝐬𝐞 𝐯õ𝐢 𝐚𝐫𝐬𝐭𝐢𝐠𝐚 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐤ü𝐬𝐢𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐦𝐚𝐥𝐭 𝐤õ𝐢𝐤 𝐨𝐦𝐚𝐝 𝐤ü𝐬𝐢𝐦𝐮𝐬𝐞𝐝 ä𝐫𝐚 𝐣𝐚 𝐯𝐚𝐚𝐝𝐚𝐭𝐚, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐭𝐚 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐛.

𝐍𝐞𝐞𝐝, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐬𝐢𝐧𝐚 𝐞𝐬𝐢𝐧𝐝𝐚𝐝 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐚𝐫𝐠𝐮𝐦𝐞𝐧𝐝𝐢𝐝 𝐯𝐚𝐢𝐝 ü𝐡𝐞 𝐤𝐮𝐮𝐛𝐢𝐤𝐮 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐦𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐭𝐚𝐡𝐮𝐝. 𝐒𝐚 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚𝐝 ü𝐥𝐞𝐯𝐚𝐥𝐭 𝐤𝐮𝐮𝐛𝐢𝐤𝐮𝐭 𝐣𝐚 𝐧ä𝐞𝐝, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐥 𝐨𝐧𝐠𝐢 ü𝐤𝐬 𝐭𝐚𝐡𝐤 𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐤𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐬𝐮𝐥 õ𝐢𝐠𝐮𝐬, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐧𝐮𝐫𝐠𝐚 𝐚𝐥𝐭 𝐨𝐧𝐠𝐢 𝐚𝐬𝐢 𝐬𝐞𝐝𝐚𝐬𝐢. 𝐊𝐮𝐢 𝐧üü𝐝 𝐩𝐢𝐢𝐬𝐚𝐯𝐚𝐥𝐭 𝐦𝐚𝐚𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐭𝐮𝐥𝐥𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐚𝐯𝐚𝐫𝐝𝐮𝐛 𝐬𝐢𝐥𝐦𝐚𝐫𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐨𝐡𝐮𝐭𝐮 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞 𝐤𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐣𝐚 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐝 𝐚𝐝𝐮𝐦𝐚, 𝐞𝐭 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐤𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐞𝐥𝐚𝐬𝐢𝐝 𝐡𝐨𝐨𝐩𝐢𝐬 𝐯𝐚𝐥𝐞𝐬 𝐣𝐚 𝐤𝐮𝐮𝐛𝐢𝐤𝐮𝐥 𝐨𝐧 𝐫𝐨𝐡𝐤𝐞𝐦 𝐭𝐚𝐡𝐤𝐞 𝐣𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐮𝐥 𝐧üü𝐝 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐧𝐮𝐩𝐩 𝐧𝐨𝐤𝐢𝐛, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐝 𝐤𝐚 𝐧𝐞𝐢𝐝 ü𝐥𝐞𝐣ää𝐧𝐮𝐝 𝐭𝐚𝐡𝐤𝐞 𝐮𝐮𝐫𝐢𝐦𝐚 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐦𝐚𝐝 𝐣ä𝐫𝐞𝐥𝐝𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐦𝐚.

𝐒𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐞𝐢 𝐩𝐢𝐢𝐬𝐚, 𝐞𝐭 𝐦õ𝐧𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐧𝐞 𝐣𝐨𝐫𝐬𝐬 𝐤𝐮𝐬𝐚𝐠𝐢𝐥 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 “𝐯ä𝐢𝐭𝐢𝐬”. 𝐈𝐠𝐚 𝐥𝐨𝐥𝐥 𝐯õ𝐢𝐛 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐭𝐚𝐡𝐞𝐬 𝐯ä𝐢𝐭𝐚 𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐣𝐚𝐨𝐤𝐬 𝐩𝐞𝐚𝐛 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐤õ𝐫𝐠𝐞𝐦𝐚 𝐤𝐥𝐚𝐬𝐬𝐢 𝐝𝐞𝐛𝐢𝐢𝐥𝐢𝐤 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚, 𝐞𝐭 𝐤õ𝐢𝐤𝐢 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐕Ä𝐈𝐓𝐄𝐈𝐃 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐫𝐨𝐥𝐥𝐢𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐤𝐮𝐣𝐮𝐥 𝐮𝐬𝐤𝐮𝐝𝐚 𝐣𝐚 𝐨𝐦𝐚𝐥𝐞 𝐭õ𝐞𝐩ä𝐡𝐞 𝐯õ𝐭𝐭𝐚, 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐡𝐮𝐥𝐥𝐞𝐦 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐤𝐮𝐥𝐛𝐢𝐠𝐚 𝐣𝐚𝐠𝐚𝐝𝐚. 𝐀𝐫𝐠𝐮𝐦𝐞𝐧𝐭𝐢𝐝𝐞𝐬𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐮𝐥 𝐤ü𝐥𝐥 𝐦õ𝐭𝐞𝐭 𝐣𝐚𝐮𝐫𝐚𝐭𝐚, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐣ää𝐝 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐞𝐬𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭 𝐥𝐚𝐮𝐬𝐞𝐭 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐣ä𝐧𝐧𝐢. 𝐈𝐥𝐦𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐯𝐚𝐥𝐦𝐢𝐬𝐭𝐚𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐥𝐚𝐦𝐞𝐦𝐚𝐚𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞 ü𝐥𝐢𝐤𝐨𝐨𝐥𝐢 𝐢𝐝𝐢𝐨𝐤𝐫𝐚𝐚𝐭𝐢𝐚 𝐭𝐮𝐧𝐧𝐢𝐬 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐭𝐞 “𝐩𝐚𝐭𝐬𝐢𝐞𝐧𝐭𝐢𝐝𝐞𝐠𝐚” 𝐯ä𝐢𝐭𝐞𝐥𝐦𝐢𝐬𝐞𝐤𝐬, 𝐤𝐞𝐬 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐢𝐬𝐞 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐮𝐮𝐫𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐩𝐨𝐥𝐞.

Mida loba
Mida loba
20 days ago
Vasta  Lii

Ivermektiiniga uurimusi teinud teadlane(Andrew Hill) ütles, et lõpetage see valeinfo levitamine ära, ivermektiin ei anna tulemusi. Ainus mida see ravim takistab, on see et sa oma tagumikku mööda vaipa ei vea.
Kõik mida need vaktsiinivastased suust välja ajavad on täpselt üks ühele sama jura, mida usa vandenõuteoreetikud ajavad. Ei ühtki originaalset mõtet.

Ets
Ets
20 days ago
Vasta  Vahur

Miks see sulle üllatusena tuleb, et ka ravimid võivad olla ennetavad? Näiteks aspiriini kasutamisest infarkti ennetuseks pole midagi kuulnud?

Vahur
Vahur
20 days ago
Vasta  Ets

𝐓𝐚𝐠𝐚 𝐭𝐚𝐫𝐠𝐞𝐦𝐚𝐤𝐬, 𝐄𝐭𝐬. 𝐊𝐚𝐬 𝐬𝐚 𝐯õ𝐭𝐚𝐝 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐢𝐠𝐚𝐥 õ𝐡𝐭𝐮𝐥 𝐢𝐠𝐚𝐤𝐬 𝐣𝐮𝐡𝐮𝐤𝐬 𝐚𝐬𝐩𝐢𝐫𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐯õ𝐢 𝐤𝐚𝐤𝐬, 𝐞𝐭 𝐣ä𝐫𝐠𝐦𝐢𝐬𝐞𝐥 𝐩ä𝐞𝐯𝐚𝐥 𝐢𝐧𝐟𝐚𝐫𝐤𝐭𝐢 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚? 𝐓𝐮𝐥𝐞 𝐭𝐚𝐞𝐯𝐚𝐬 𝐚𝐩𝐩𝐢. 𝐒𝐚 𝐯õ𝐢𝐤𝐬 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐤𝐮𝐫𝐬𝐬𝐢 𝐯𝐢𝐢𝐚 𝐞𝐧𝐝, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞 𝐣𝐚𝐨𝐤𝐬 𝐚𝐬𝐩𝐢𝐫𝐢𝐢𝐧 𝐥𝐨𝐨𝐝𝐮𝐝 𝐨𝐧. 𝐌õ𝐧𝐢 𝐯õ𝐭𝐚𝐛 𝐨𝐝𝐞𝐤𝐨𝐥𝐨𝐧𝐧𝐢 𝐤𝐚 𝐣𝐚 𝐣𝐨𝐨𝐛 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐭𝐢𝐥𝐠𝐚𝐭𝐮𝐤𝐬, 𝐤𝐮𝐢𝐠𝐢 𝐬𝐞𝐞 𝐞𝐢 𝐭ä𝐡𝐞𝐧𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐞 𝐣𝐨𝐨𝐠𝐢𝐤𝐬 𝐦õ𝐞𝐥𝐝𝐮𝐝 𝐨𝐧. 𝐀𝐣𝐮𝐝, 𝐤𝐮𝐬 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐨𝐧? 𝐏𝐨𝐥𝐞?

Ennetus
Ennetus
18 days ago
Vasta  Vahur

Vahurikene, paljud inimesed võtavad igapäevaselt 100mg aspiriini! Usu, mõned siinsed kommenteerijad on arstid.

Vahur
Vahur
18 days ago
Vasta  Ennetus

𝐄𝐧𝐧𝐞𝐭𝐮𝐬, 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐭ä𝐧𝐚𝐬𝐞𝐬 𝐄𝐞𝐬𝐭𝐢𝐬 𝐭𝐚𝐫𝐛𝐢𝐯𝐚𝐝 𝐢𝐠𝐚 𝐤õ𝐡𝐚 𝐣𝐚 𝐧𝐨𝐡𝐮𝐠𝐚 𝐤𝐚 𝐌𝐌𝐒𝐢, 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐭𝐞𝐬, 𝐞𝐭 𝐚𝐩𝐭𝐞𝐞𝐠𝐢𝐝 𝐣𝐚 𝐚𝐫𝐬𝐭𝐢𝐝 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐫𝐚𝐡𝐚 𝐣𝐚 𝐡𝐢𝐧𝐠𝐞 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐯𝐚𝐝 (𝐤𝐮𝐢𝐠𝐢 𝐦𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚, 𝐤𝐚𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐮𝐮𝐫𝐢𝐧𝐮𝐝, 𝐦𝐢𝐝𝐚 ü𝐤𝐬 𝐩𝐮𝐝𝐞𝐥 𝐢𝐦𝐞𝐣𝐨𝐨𝐤𝐢 𝐦𝐚𝐤𝐬𝐚𝐛). 𝐕𝐚𝐧𝐚𝐬𝐭𝐢 𝐣𝐨𝐨𝐝𝐢 𝐤𝐚 𝐨𝐝𝐞𝐤𝐨𝐥𝐨𝐧𝐧𝐞. 𝐈𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐭𝐞𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮 𝐯𝐢𝐠𝐮𝐫𝐞𝐢𝐝 𝐣𝐚 𝐦õ𝐧𝐢 𝐯õ𝐭𝐚𝐛 𝐤𝐢𝐧𝐝𝐥𝐚𝐬𝐭𝐢 𝐤𝐚 𝐚𝐬𝐩𝐢𝐫𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐢𝐠𝐚𝐥 õ𝐡𝐭𝐮𝐥. 𝐀𝐬𝐩𝐢𝐫𝐢𝐢𝐧 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐤𝐚 𝐦𝐮𝐮𝐬𝐞𝐚𝐬 𝐩𝐢𝐩𝐚𝐫𝐦ü𝐧𝐭𝐢𝐝𝐞𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝐦𝐮𝐮𝐝𝐞𝐬𝐭 𝐥𝐨𝐨𝐝𝐮𝐬𝐥𝐢𝐤𝐞𝐬𝐭 𝐞𝐮𝐤𝐚𝐥ü𝐩𝐭𝐢𝐝𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐞𝐡𝐭𝐮𝐝 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐦 𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐤𝐞𝐞𝐦𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐭öö𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐩𝐫𝐞𝐩𝐚𝐫𝐚𝐚𝐭 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮. 𝐌𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐧üü𝐝 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐢𝐧𝐮𝐬𝐭. 𝐒𝐞𝐞 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐡𝐚𝐫𝐮, 𝐦𝐢𝐬 𝐬𝐢𝐧𝐝 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐠𝐚 𝐦𝐚𝐡𝐚 𝐦𝐮𝐫𝐝𝐚 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐛, 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐩𝐚𝐤𝐤𝐮𝐦𝐚 𝐯ä𝐠𝐚 𝐡𝐞𝐚𝐝 𝐫𝐨𝐡𝐭𝐮 𝐞𝐡𝐤 𝐚𝐬𝐩𝐢𝐫𝐢𝐢𝐧𝐢? 𝐒𝐢𝐧𝐮 𝐥𝐨𝐨𝐠𝐢𝐤𝐚 𝐣ä𝐫𝐠𝐢 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐛 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐢𝐠𝐚ü𝐡𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐞𝐚𝐫𝐬𝐭 𝐤𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐩𝐚𝐭𝐬𝐢𝐞𝐧𝐭𝐢 𝐭𝐚𝐩𝐩𝐚 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐢𝐠𝐚𝐥 𝐫𝐞𝐞𝐝𝐞𝐥? 𝐕𝐚𝐡𝐞𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐞, 𝐦𝐢𝐬 𝐤𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐭𝐞𝐞𝐛. 𝐅𝐚𝐤𝐭 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐞, 𝐞𝐭 𝐚𝐬𝐩𝐢𝐫𝐢𝐢𝐧 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐣𝐚𝐨𝐤𝐬 𝐦õ𝐞𝐥𝐝𝐮𝐝. 𝐓𝐞𝐡𝐚 𝐯õ𝐢𝐝 𝐣𝐮 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐭𝐚𝐡𝐞𝐬, 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐦õ𝐭𝐞𝐭 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮 𝐥𝐨𝐥𝐥𝐮𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐤𝐚 𝐤𝐨𝐡𝐞 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐣𝐚𝐠𝐚𝐝𝐚.

Ennetusele
Ennetusele
18 days ago
Vasta  Ennetus

Haha ikka arstid jah, need isehakanud veispuki arstid. Kulla inimene, arstid teevad tööd ja lapivad inimesi, mitte ei külasta anonüümseid kommentaariume.

eelmisele
eelmisele
18 days ago
Vasta  Ennetusele

Väga naiivne oled. Kui meie haigla TT sinu kirjutist võtaks vaevaks kommenteerida…Muigab vist praegu. Joller, see kuulsus, leiab pea iga päev aega töö ajal kommenteerida erinevates ajalehtedes, ka facebookis.

Eva
Eva
19 days ago
Vasta  Lii

Ivermektiin ei ole Eestis registreeritud ja seda ei müüda sest tootja pole seda soovinud Eestis registreerida. Seega ei saa arstid seda ka välja kirjutada. Keegi ei ole keelanud seda välja kirjutada , see jälle mingi lamemaalaste luulu. Ja kõrvaltoimeid on sel ravimil kaks A4 lehekülge. Miks levitate rumalusi?

Vahur
Vahur
18 days ago
Vasta  Eva

𝐄𝐯𝐚, 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐤𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚𝐠𝐢 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐢𝐚𝐣𝐮𝐝 𝐚𝐫𝐮, 𝐞𝐭 𝐤𝐮𝐢 𝐧𝐚𝐝 ü𝐡𝐞 𝐩𝐫𝐨𝐛𝐥𝐞𝐞𝐦𝐢 𝐤õ𝐫𝐯𝐚𝐥𝐝𝐚𝐤𝐬𝐢𝐝 (𝐨𝐥𝐞𝐭𝐚𝐦𝐞, 𝐞𝐭 𝐭𝐨𝐨𝐦𝐞 𝐄𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐭𝐮𝐫𝐮𝐥𝐞 𝐤𝐚 𝐈𝐯𝐞𝐫𝐦𝐞𝐤𝐭𝐢𝐢𝐧𝐢), 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐭𝐞𝐤𝐢𝐤𝐬 𝐣𝐮 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐮𝐠𝐮𝐬𝐭 𝐤𝐨𝐡𝐞 𝐤𝐨𝐥𝐦 𝐩𝐫𝐨𝐛𝐥𝐞𝐞𝐦𝐢 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐝𝐞. 𝐊𝐮𝐢 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐞𝐢 𝐮𝐬𝐚𝐥𝐝𝐚 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐡𝐚𝐫𝐮, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐮𝐬𝐚𝐥𝐝𝐮𝐬 𝐭𝐞𝐤𝐤𝐢𝐦𝐚 ü𝐡𝐞 𝐫𝐨𝐡𝐮 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐝𝐞 𝐭𝐨𝐨𝐦𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚? 𝐒𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 ü𝐤𝐬 𝐥𝐨𝐥𝐥 𝐚𝐫𝐠𝐮𝐦𝐞𝐧𝐭, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐧𝐚𝐝 ü𝐫𝐢𝐭𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐧üü𝐝 𝐞𝐧𝐝𝐚 𝐭𝐚𝐫𝐠𝐞𝐦𝐚𝐤𝐬 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐦𝐢𝐬𝐞𝐥 ä𝐫𝐚 𝐤𝐚𝐬𝐮𝐭𝐚𝐝𝐚. “𝐀𝐠𝐚 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐞𝐢 𝐤𝐚𝐬𝐮𝐭𝐚𝐭𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚, 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐭𝐨𝐝𝐚, 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐞 𝐧𝐢𝐢 𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐧𝐚𝐚…” 𝐓𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐤𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐧ä𝐢𝐭𝐚𝐛, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬𝐭 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐞𝐬𝐬𝐮𝐠𝐢 𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞 𝟏𝟓 𝐦𝐢𝐧𝐮𝐭𝐢 𝐠𝐮𝐮𝐠𝐥𝐞 𝐝𝐨𝐤𝐨𝐭𝐫𝐚𝐧𝐭𝐮𝐮𝐫𝐢𝐠𝐚 𝐯õ𝐢𝐛 𝐡𝐞𝐚𝐝𝐞𝐥𝐞 𝐤𝐞𝐫𝐠𝐞𝐮𝐬𝐤𝐥𝐢𝐤𝐞𝐥𝐞 𝐬õ𝐩𝐫𝐚𝐝𝐞𝐥𝐞 𝐣𝐚 𝐭𝐮𝐭𝐭𝐚𝐯𝐚𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐤𝐢𝐢𝐫𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐨𝐭𝐬𝐚 𝐩ää𝐥𝐞 𝐭𝐞𝐡𝐚.

Priit Pooletoobine
Priit Pooletoobine
20 days ago
Vasta  Vahur

Müts maha Vahuri ees, et mõistlikku juttu ajab. Samas ei saa neid ahve haamriga pekstes ka enam inimesteks evolutsionäärida, seega suhteliselt mõttetud keissid. Jauraku nii kaua kui tahes, küll see viirus nad ühel hetkel maha niidab ja siis saavad aru,,,, ehkkki??!?!

Alar
Alar
20 days ago

Artiklis on faktiviga, vaktsineerituid nakatub 3,5 x vähem, ehk siis 1,33 miljonist on vaktsineerituid 620 000 ja vaktsineerimata 710 000. Kui täna oli vaktsineeritud nakatunuid 85 ja vaktsineerimata 266, siis saame, et nakatus vaktsineeritutest 0,012% ja mittevaktsineeritutest 0,042%, vahe siis 3,5 korda.

Alar
Alar
20 days ago
Vasta  Alar

Aga see parameeter, mida kasutati, et testidest selline osakaal oli, ei saa üldse järeldusi teha, vaktsineeritud lihtsalt ei leia põhjust enam testima minna…

Alarile
Alarile
20 days ago
Vasta  Alar

Täpselt sama moodi võib nimetada, et ka vaktsineerimata alternatiivmeediat pooldavad inimesed ei käi testimas, sest on hirm ninakaapega kiip ajju saada. Võib ka väita, et vaktsineerimata inimeste seas on see viiruse levik kordades suurem. Kes ei usu meditsiini nii palju, et vaktsineerima minna, siis miks peaks ta uskuma seda testisüsteemi isegi kui haigus jalust niidab?

ohh
ohh
20 days ago
Vasta  Alar

See artikkel on üldse üks suur viga, rääkimata ebaõigest numbrist. Testitakse rahvast, kes tahab kuhugi minna ja haigustunnustega inimesi. Artikli autoril on paaniline hirm tühipalja maski ees!?

ttt
ttt
20 days ago
Vasta  ohh

Tohib ma lämmatan sind natuke?

Kle lumehelves
Kle lumehelves
20 days ago
Vasta  ttt

Oh sa vaeseke, kas mask takistab hingata?

Krõhva
Krõhva
20 days ago

Paistab, et Meie Maa on põlluülikooli teadlaste ajaleht, mida käivad lugemas näppupidi sita sees olevad inimesed, et siin sellist lollust räägitakse.

Põllu Mees
Põllu Mees
20 days ago
Vasta  Krõhva

Esisitassonkija siin on see LibaVahur.

Lii
Lii
20 days ago
Vasta  Krõhva

Mis kommentaar see nüüd oli? Kuidagi kummaline neist, keda arvad lehte lugevat…kas see, kus keegi näppupidi sees on, näitab sinu jaoks inimese mõtlemisvõimet või intelligentsi?

Kle lumehelves
Kle lumehelves
20 days ago
Vasta  Lii

Sina Lii ajad ju küll lolli juttu siin

David
David
20 days ago
mehh
mehh
20 days ago
Vasta  David

Ega see ju üldse ajupesu pole deivid?

Vahur
Vahur
20 days ago
Vasta  mehh

On, on, see on ehtne klassikaline ajupesu.

Lii
Lii
20 days ago
Vasta  mehh

Loe jätkuvalt peavoolumeediat, sealt valgub tõde kui sulamesi su ajudesse. Ei mingit ajupesu. 🤣
Ja et sa mitte mingil juhul alternatiivset infot ei kiikaks!

Liile
Liile
20 days ago
Vasta  Lii

Täpselt sama jutt ka sulle. Loe ikka oma vandenõuteooriaid, ära ometigi tausta uuri ja võta kõike tõepähe. Täpselt sama moodi võib ka iga loll kirjutada, et hapukurk on tegelikkuses kollane ja ümmargune ja muidugi tasub seda uskuda, sest see on ju alternatiivne.

Joel
Joel
20 days ago
Vasta  Lii

Lii, ma proovisin ükskord alternatiivmeediat lugeda, silmadest hakkas verd jooksma. Ma ei talu, kui meditsiinikauged inimesed targutavad ja pläusti suust välja ajavad. Ma ei mõista näiteks, kuidas pealtnäha normaalsed täiskasvanud inimesed suu ammuli loevad ja edasi jagavad asju, mille peale 4 A õpilane ütleks “Oot, oot, see ei ole loogiline”. Nn “oma peaga mõtlejad”. Nii nagu arvamusloo autorgi, kes korrutab samu stamplauseid, mida usa vandenõuteoreetikud.

Kristi
Kristi
20 days ago

Aitäh sulle, Andres.

Kuule Vahur
Kuule Vahur
20 days ago

“𝐊𝐮𝐢 𝐦𝐢𝐧𝐝 𝐞𝐢 𝐮𝐬𝐮, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐯𝐢𝐢 𝐞𝐧𝐝 𝐓𝐄𝐀𝐃𝐔𝐒𝐏Õ𝐇𝐈𝐒𝐄 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐠𝐚 𝐤𝐮𝐫𝐬𝐬𝐢 𝐣𝐚 𝐥õ𝐩𝐞𝐭𝐚 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐤𝐚𝐧𝐚𝐥𝐢𝐬𝐚𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧𝐢𝐬𝐭 𝐢𝐧𝐟𝐨 𝐡𝐚𝐧𝐤𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞.”
Kuidas sa tead et see sinu omandatud TEADUSPÕHISED meditsiini teadmised pole tegelikult reaalselt kanalisatsiooniinfo? Propaganda? Ajupesu? Mida sulle ette söödetakse, see peab olema tõde ja see mida ise uurima hakkad, see on rämps?

Vahur
Vahur
20 days ago

𝐊𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐧? 𝐍𝐨 𝐦𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚, 𝐤𝐮𝐢 𝐦𝐢𝐧𝐚 ü𝐥𝐝𝐣𝐮𝐡𝐮𝐥 𝐚𝐫𝐬𝐭𝐢𝐝𝐞 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮𝐯õ𝐭𝐮𝐥 𝐞𝐫𝐢𝐧𝐞𝐯𝐚 𝐦𝐮𝐫𝐞𝐠𝐚 𝐤ä𝐢𝐧, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐚𝐚𝐧 𝐬𝐞𝐚𝐥𝐭 𝐤𝐚 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮𝐬𝐞. 𝐒𝐚𝐦𝐚𝐬 𝐤𝐮𝐢 𝐯𝐚𝐚𝐝𝐚𝐭𝐚 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮 𝐚𝐥𝐭𝐞𝐫𝐧𝐚𝐭𝐢𝐢𝐯𝐦𝐞𝐞𝐝𝐢𝐚𝐭, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐚𝐥𝐭 𝐤𝐮𝐭𝐬𝐮𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐌𝐌𝐒𝐢 𝐚𝐫𝐬𝐭𝐢𝐝𝐞 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐮𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐦𝐢𝐭𝐞 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐭𝐚𝐫𝐯𝐢𝐭𝐚𝐦𝐚, 𝐦𝐢𝐬 𝐥õ𝐩𝐩𝐞𝐛 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐠𝐚, 𝐞𝐭 𝐥õ𝐩𝐮𝐤𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐯𝐨𝐨𝐝𝐢𝐬 𝐣𝐚 𝐬öö𝐝 𝐬𝐮𝐧𝐧𝐢𝐯𝐢𝐢𝐬𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐫𝐨𝐡𝐭𝐞, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐯õ𝐢𝐧u𝐝 𝐚𝐥𝐠𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐯õ𝐭𝐭𝐚, 𝐞𝐭 ü𝐥𝐝𝐬𝐞 𝐞𝐥𝐮𝐬 𝐩ü𝐬𝐢𝐝𝐚.

𝐌𝐚 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚𝐧 𝐧𝐚𝐭𝐮𝐤𝐞𝐧𝐞 𝐥𝐚𝐢𝐞𝐦𝐚𝐭 𝐩𝐢𝐥𝐭𝐢. 𝐌𝐢𝐧𝐮 𝐬𝐢𝐥𝐦𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐤𝐮𝐮𝐛𝐢𝐤𝐮𝐥 𝐫𝐨𝐡𝐤𝐞𝐦 𝐭𝐚𝐡𝐤𝐞 𝐤𝐮𝐢 𝟏.
𝐒𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐣𝐮 𝐞𝐬𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞, 𝐤𝐞𝐬 𝐦𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐭 𝐣𝐚𝐦𝐚 𝐞𝐭𝐭𝐞 𝐬öö𝐭𝐚 𝐩üü𝐚𝐛. 𝐌𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐧 𝐧ä𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐚𝐣𝐮𝐯𝐚𝐛𝐮 𝐣𝐮𝐭𝐭𝐞 𝐚𝐥𝐮𝐬𝐭𝐚𝐝𝐞𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭, 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐝 𝐨𝐧 𝐧𝐮𝐤𝐤𝐞 𝐭ä𝐢𝐬, 𝐥õ𝐩𝐞𝐭𝐚𝐝𝐞𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐠𝐚, 𝟓𝐆 𝐧𝐢𝐢𝐝𝐚𝐛 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐭𝐮𝐝 𝐦𝐚𝐡𝐚. 𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐧 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐧𝐨𝐫𝐦𝐚𝐚𝐥𝐧𝐞, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐭𝐚𝐬𝐮𝐛 𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐤𝐚𝐚𝐬𝐚 𝐭𝐮𝐧𝐝𝐚.

𝐉𝐚 𝐧𝐚𝐞𝐫𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐭𝐚𝐤𝐤𝐚 𝐧𝐞𝐢𝐝, 𝐤𝐞𝐬 𝐚𝐫𝐬𝐭𝐞 𝐮𝐬𝐚𝐥𝐝𝐚𝐯𝐚𝐝, 𝐨𝐥𝐠𝐮𝐠𝐢, 𝐞𝐭 ü𝐤𝐬𝐤𝐢 𝐤𝐢𝐢𝐛𝐢𝐦𝐞𝐡𝐞𝐣𝐮𝐭𝐭𝐮 𝐚𝐣𝐚𝐯 𝐥𝐚𝐮𝐝𝐚𝐦𝐞𝐞𝐬 𝐑𝐞𝐢𝐧 𝐞𝐢 𝐬𝐮𝐮𝐝𝐚𝐤𝐬 𝐞𝐥𝐮𝐬𝐞𝐞𝐬𝐤𝐢 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 ü𝐡𝐞𝐠𝐢 𝐩𝐚𝐭𝐬𝐞𝐧𝐝𝐢 𝐝𝐞𝐫𝐦𝐚𝐭𝐢𝐢𝐭𝐢 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐝𝐚. 𝐊𝐮𝐢 𝐧𝐢𝐢 “𝐤õ𝐯𝐚” 𝐦𝐞𝐞𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐣𝐚 ü𝐥𝐝𝐬𝐞 𝐚𝐫𝐬𝐭𝐞 𝐞𝐢 𝐮𝐬𝐮, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞 𝐩𝐚𝐠𝐚𝐧𝐚 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐬𝐚 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮𝐯õ𝐭𝐮𝐥𝐞 𝐫𝐨𝐧𝐢𝐝, 𝐤𝐮𝐢 𝐬ü𝐝𝐚𝐦𝐞𝐬𝐬𝐞 𝐭𝐨𝐫𝐤𝐞𝐝 𝐥öö𝐯𝐚𝐝 𝐯õ𝐢 𝐬𝐞𝐞𝐝𝐞𝐤𝐮𝐥𝐠𝐥𝐚𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐯𝐚𝐥𝐮𝐝, 𝐞𝐭 𝐩𝐢𝐥𝐝𝐢 𝐥öö𝐛 𝐭𝐚𝐬𝐤𝐮? 𝟏𝟏𝟐 𝐧𝐮𝐦𝐛𝐞𝐫 𝐮𝐧𝐮𝐬𝐭𝐚 ä𝐫𝐚, 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐭𝐞 𝐦𝐮𝐫𝐞𝐝𝐞 𝐣𝐚𝐨𝐤𝐬 𝐨𝐧 𝐅𝐚𝐜𝐞𝐛𝐨𝐨𝐤’𝐢 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢𝐮𝐦. 𝐍ä𝐢𝐭𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐤õ𝐯𝐚 𝐦𝐞𝐞𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐝, 𝐤𝐮𝐧𝐢 𝐥õ𝐩𝐮𝐧𝐢. :)))

Vil
Vil
20 days ago

Keskmine lammas kardab seda, mida ta ei mõista.. ja tegelikult ega taha/viitsigi midagi täpsemalt uurida..
Kui Naabri Malle jagas FB’s foolium mütside blogist artiklit, et vaktsiin on mürk, siis järelikult ongi nii.

Andres
Andres
20 days ago
Vasta  Vil

Õige ja kui Irja Lutsar ütleks, et ärge jummala eest maske kandke, siis oleks vandenõunikel nagu muiste järgmisel päeval kõigil mask ees, sest ikka on ju vaja teha seda, mida öeldakse mitte tegevat.

Ebameditsiin las lokkab?
Ebameditsiin las lokkab?
20 days ago

Enne kui selliseid üllitisi trükkida, võiks mõned numbrid ja protsendid lasta üle kontrollida. Kipub praegu sinna Objektiivi, Telegrami ja Vanglaplaneedi hüsteerilise hala ja valeinfo esitlusstiili kalduma. Mis järgmiseks- kas paljas porgand ja ärajäänud menstruatsioon?

ohh
ohh
19 days ago

See kirjatükk on otsast lõpuni vandenõuteoreetikutelt mahaviksitud loba!

Kuule Vahur
Kuule Vahur
19 days ago

” 𝐤𝐮𝐢 𝐬ü𝐝𝐚𝐦𝐞𝐬𝐬𝐞 𝐭𝐨𝐫𝐤𝐞𝐝 𝐥öö𝐯𝐚𝐝 𝐯õ𝐢 𝐬𝐞𝐞𝐝𝐞𝐤𝐮𝐥𝐠𝐥𝐚𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐯𝐚𝐥𝐮𝐝, 𝐞𝐭 𝐩𝐢𝐥𝐝𝐢 𝐥öö𝐛 𝐭𝐚𝐬𝐤𝐮? 𝟏𝟏𝟐 𝐧𝐮𝐦𝐛𝐞𝐫 𝐮𝐧𝐮𝐬𝐭𝐚 ä𝐫𝐚, 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐭𝐞 𝐦𝐮𝐫𝐞𝐝𝐞 𝐣𝐚𝐨𝐤𝐬 𝐨𝐧 𝐅𝐚𝐜𝐞𝐛𝐨𝐨𝐤’𝐢 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢𝐮𝐦. 𝐍ä𝐢𝐭𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐤õ𝐯𝐚 𝐦𝐞𝐞𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐝, 𝐤𝐮𝐧𝐢 𝐥õ𝐩𝐮𝐧𝐢. :)))”
Soovitaks siis sama kui sul ühel päeval vaktsiini kõrvalmõjud peaks tekkima.

Vahur
Vahur
19 days ago

𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐩𝐞𝐚𝐧 𝐦𝐢𝐧𝐚, 𝐤𝐞𝐬 𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐭 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐭öö𝐝𝐞𝐥𝐝𝐮 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐮𝐬𝐚𝐥𝐝𝐚𝐧, 𝐤𝐮𝐬𝐚𝐠𝐢𝐥 𝐚𝐧𝐨𝐧üü𝐦𝐬𝐞𝐭𝐞 𝐚𝐣𝐮𝐢𝐧𝐯𝐚𝐥𝐢𝐢𝐝𝐢𝐝𝐞 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢𝐝𝐞 𝐣ä𝐫𝐠𝐢 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐞𝐧õ𝐮 𝐯õ𝐭𝐦𝐚 𝐚𝐬𝐮𝐦𝐚? 𝐒𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐞𝐥𝐮𝐞𝐭𝐚𝐩𝐢𝐝 𝐣ää𝐯𝐚𝐝 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐧õ𝐫𝐠𝐚𝐦õ𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐣𝐚 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐬𝐚 𝐤𝐚 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐥𝐨𝐨𝐝𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐧𝐞, 𝐞𝐭 𝐭𝐮𝐠𝐞𝐯𝐚𝐦𝐚𝐝 𝐣ää𝐯𝐚𝐝 𝐞𝐥𝐥𝐮. 𝐏𝐨𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐢𝐦𝐞, 𝐤𝐮𝐢 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐤𝐫𝐚𝐚𝐤𝐥𝐞𝐣𝐚𝐢𝐝 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚-𝐤𝐚𝐡𝐞 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐣ä𝐫𝐬𝐤𝐮 𝐯ä𝐡𝐞𝐦𝐚𝐤𝐬 𝐣ää𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐧. 𝐄𝐥𝐚𝐦𝐞 𝐧ä𝐞𝐦𝐞! 🙂

Muahahaha
Muahahaha
18 days ago
Vasta  Vahur

Nii niii, kas grafeenoksiid juba sees vädib? Teaduse kummardaja!

Vahur
Vahur
18 days ago
Vasta  Muahahaha

𝐉ä𝐭𝐚 𝐤𝐞𝐞𝐦𝐢𝐚 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐞𝐧𝐝𝐚𝐬𝐭 𝐭𝐚𝐫𝐠𝐞𝐦𝐚𝐭𝐞 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐩ä𝐫𝐮𝐬𝐦𝐚𝐚𝐤𝐬, 𝐢𝐝𝐢𝐨𝐤𝐫𝐚𝐚𝐭𝐢𝐚 𝐤𝐮𝐦𝐦𝐚𝐫𝐝𝐚𝐣𝐚! 🙂

Viirus
Viirus
19 days ago

Meie tark valitsus teab ise kuidas ja kus viirus levib..Poes ei levi ja kohvikus levib,.Koolis enne levis ja nüüd ei levij ne Põhiline on hoida üleval pandeemia-.ja vaktsineerimispaanikat.
Mis siis et ussirohi ravib seda viirust reeglina muretult 3 päevaga…
Räägitakse üsna süüdimatult et mis vahet seal on kas vaktsiin aitab või mitte..peamine, et saad oma vaktsineerimsipassi kätte ja siis ei pea muretsema. See on kuritegelik kampaania

Vaatleja
Vaatleja
19 days ago

Süstlakiriku pastor Vahur näib kannatavat verbaalse kõhulahtisuse ja mäluhäirete all. Kui ta jutluse algul väidab, et mingeid ravimeid pole vaja, sest vaktsiiniga saab haigestumist ennetada, siis jutluse lõpus kuuleme pastorilt, et ta pole kunagi väitnud, et vaktsiiniga haigestumist ennetada saab, see hoidvat vaid surma ära.

Vahur
Vahur
19 days ago
Vasta  Vaatleja

𝐌ä𝐥𝐮𝐡ä𝐢𝐫𝐞𝐝 𝐨𝐧 𝐩𝐚𝐫𝐚𝐭𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐬𝐞𝐢𝐬𝐧𝐮𝐝, 𝐦𝐢𝐬 𝐢𝐠𝐚ü𝐡𝐭𝐞 𝐭𝐚𝐛𝐚𝐝𝐚 𝐯õ𝐢𝐛, 𝐡𝐨𝐨𝐩𝐢𝐬 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮𝐩𝐢𝐝𝐢 𝐨𝐧 𝐭üü𝐩𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞 𝐢𝐝𝐢𝐨𝐭𝐬𝐢𝐬𝐦𝐢𝐠𝐚, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐥𝐝𝐤𝐨𝐧𝐝𝐚 𝐬𝐢𝐧𝐚 𝐞𝐬𝐢𝐧𝐝𝐚𝐝, 𝐤𝐞𝐬 𝐯ä𝐡𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭, 𝐞𝐭 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐞𝐢 𝐨𝐬𝐤𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐥𝐨𝐞𝐭𝐮𝐭 𝐚𝐫𝐮𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚𝐯𝐚𝐬𝐬𝐞 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐞𝐤𝐬𝐭𝐢 𝐩𝐚𝐧𝐞𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐯𝐚𝐬𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐚, 𝐦𝐢𝐬 𝐫𝐞𝐢𝐬 𝐤𝐨𝐬𝐦𝐨𝐬𝐞𝐬𝐬𝐞.

𝐊𝐮𝐬 𝐦𝐚 𝐯ä𝐢𝐭𝐬𝐢𝐧, 𝐞𝐭 𝐑𝐀𝐕𝐈𝐌𝐄𝐈𝐃 𝐯𝐚𝐣𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐞? 𝐌𝐚 𝐫ää𝐤𝐢𝐬𝐢𝐧, 𝐞𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐨𝐧 𝐞𝐧𝐧𝐞𝐭𝐚𝐯 𝐩𝐫𝐞𝐩𝐚𝐫𝐚𝐚𝐭, 𝐬𝐞𝐞 𝐤𝐚𝐬 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐞𝐬𝐭𝐮𝐦𝐢𝐬𝐭 𝐤𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐫𝐚𝐯𝐢 𝐯𝐚𝐣𝐚𝐛, 𝐬𝐞𝐞 𝐞𝐢 𝐩𝐮𝐮𝐭𝐮 𝐣𝐮 𝐚𝐬𝐣𝐚. 𝐕𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐨𝐧 𝐣𝐚 𝐣ää𝐛 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐞𝐧𝐧𝐞𝐭𝐚𝐯𝐚𝐤𝐬 𝐩𝐫𝐞𝐩𝐚𝐫𝐚𝐚𝐝𝐢𝐤𝐬. 𝐊𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐂𝐨𝐯𝐢𝐝𝐢𝐬𝐬𝐞 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐞𝐬𝐭𝐮𝐝 𝐣𝐚 𝐡𝐢𝐧𝐠𝐞 𝐡𝐞𝐢𝐝𝐚𝐝. 𝐅𝐚𝐤𝐭 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐟𝐚𝐤𝐭.

𝐉𝐚 𝐬𝐞𝐞, 𝐞𝐭 𝐦𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐧 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐯ä𝐢𝐭𝐧𝐮𝐝, 𝐞𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚 ä𝐫𝐚 𝐡𝐨𝐢𝐚𝐛, 𝐨𝐧 𝐭𝐚𝐚𝐬𝐤𝐨𝐫𝐝 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐦ü𝐧𝐝𝐢𝐬𝐮𝐮𝐫𝐮𝐬𝐞 𝐚𝐣𝐮𝐧𝐮𝐩𝐮𝐤𝐞𝐬𝐞 𝐨𝐦𝐚𝐥𝐨𝐨𝐦𝐢𝐧𝐠. 𝐌𝐚 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐯ä𝐢𝐭𝐧𝐮𝐝! 𝐉𝐮𝐭𝐭 𝐤ä𝐢𝐛 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐭õ𝐞𝐧ä𝐨𝐬𝐮𝐬𝐭𝐞 𝐯ä𝐡𝐞𝐧𝐝𝐚𝐦𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝐨𝐧 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐚, 𝐞𝐭 (𝐩𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮𝐬𝐞 𝐭ü𝐯𝐞𝐠𝐚) 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞𝐝 𝐂𝐨𝐯𝐢𝐝𝐢 𝐣𝐮𝐡𝐮𝐝 𝐨𝐧 𝐭ä𝐧𝐮 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐥𝐞 𝐦𝐢𝐧𝐢𝐦𝐚𝐚𝐥𝐬𝐞𝐦𝐚𝐝.

Ä𝐫𝐚 𝐯𝐚𝐞𝐯𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐧𝐮𝐩𝐮𝐤𝐞𝐬𝐭 𝐥𝐢𝐢𝐚𝐥𝐭 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮, 𝐤𝐮𝐢 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐥𝐚𝐛𝐚𝐬𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐝𝐞𝐬𝐭𝐤𝐢 𝐚𝐫𝐮 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚. 𝐒𝐢𝐧𝐮𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐯𝐨𝐫𝐬𝐭𝐢𝐚𝐣𝐮𝐠𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐩𝐞𝐚𝐯𝐚𝐝𝐤𝐢 𝐧õ𝐤𝐬 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐥𝐢𝐠𝐞𝐧𝐭𝐬𝐞𝐦𝐚𝐭 ü𝐡𝐢𝐤𝐬𝐤𝐨𝐧𝐝𝐚 𝐮𝐬𝐚𝐥𝐝𝐚𝐦𝐚, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐦𝐮𝐢𝐝𝐮 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐢𝐦𝐞, 𝐤𝐮𝐢 ü𝐡𝐞𝐥 𝐡𝐞𝐭𝐤𝐞𝐥 𝐤𝐫𝐢𝐬𝐭𝐚𝐥𝐥𝐤𝐮𝐮𝐥𝐢𝐤𝐞𝐬𝐢 𝐣𝐚 𝐭𝐢𝐧𝐤𝐭𝐮𝐮𝐫𝐞 𝐨𝐦𝐚𝐥𝐞 𝐩ä𝐡𝐞 𝐣𝐚 𝐤𝐮𝐛𝐞𝐦𝐞𝐬𝐬𝐞 𝐦ää𝐫𝐢𝐝. 𝐄𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐚𝐣𝐮𝐢𝐧𝐯𝐚𝐥𝐢𝐢𝐝𝐢𝐝 𝐬𝐢𝐢𝐬 ü𝐥𝐞öö 𝐭𝐞𝐤𝐢. :)))

Kita Liisi
Kita Liisi
19 days ago
Vasta  Vahur

No mis sa piaks sii praest nii tiidsesti mulisema ning lädisema oma suumulguga?

Fred
Fred
19 days ago
Vasta  Vahur

Kust selline lõbus , tore ja positiivne intellekt küll aega leiab vaielda endast madalama klassi inimestega. Kaagutab ja kaagutab ja vait ei jää. Apsoluutselt ei saa aru mida sa korrutad inimestele seda mille kuulmisest kõigil siiber! Võiks eluga edasi minna lõpetada see hüsteeritsemine. Aga suur tahtmine teisele kodanikule niiõelda ära panna on suurem! Hale vennike!

Vahur
Vahur
18 days ago
Vasta  Fred

𝐅𝐫𝐞𝐝, 𝐬𝐞𝐞 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐢𝐬𝐞𝐡𝐚𝐤𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐝𝐞𝐛𝐢𝐢𝐥𝐧𝐞 𝐨𝐦𝐚𝐭𝐞𝐚𝐝𝐥𝐚𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐫𝐬𝐭 𝐨𝐥𝐞𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 ä𝐫𝐚 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐧𝐢𝐢 𝐮𝐡𝐤𝐞𝐤𝐬 𝐦𝐢𝐧𝐞, 𝐞𝐭 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐝, 𝐞𝐭 𝐬𝐢𝐧𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐤õ𝐢𝐤. 𝐒𝐚 𝐩𝐚𝐧𝐞 𝐩𝐚𝐫𝐞𝐦 𝐢𝐬𝐞 𝐨𝐦𝐚 𝐝𝐞𝐛𝐢𝐢𝐥𝐧𝐞 𝐬𝐮𝐮 𝐤𝐢𝐧𝐧𝐢 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐧𝐮𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐭𝐞𝐬𝐭 ü𝐡𝐢𝐬𝐤𝐨𝐧𝐧𝐚 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐤𝐬 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬 𝐬𝐮𝐥𝐭 ü𝐥𝐝𝐬𝐞 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐧𝐞𝐭𝐢𝐤𝐚𝐬𝐮𝐭𝐮𝐬𝐞 ä𝐫𝐚 𝐯õ𝐭𝐦𝐚. Ä𝐫𝐚 𝐬𝐮𝐮𝐝𝐚𝐧 𝐦𝐚 𝐬𝐢𝐧𝐮𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐯ä𝐠𝐚 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚 𝐯𝐚𝐞𝐯𝐚𝐠𝐚 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐚. 𝐒𝐞𝐞 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐚𝐧𝐞 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫 𝐧ä𝐢𝐭𝐚𝐛 𝐣𝐮 𝐬𝐞𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐤𝐮𝐢 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐦𝐚𝐡𝐚 𝐬𝐮𝐫𝐮𝐭𝐮𝐝, 𝐧𝐢𝐧𝐚 𝐣𝐚 𝐬𝐮𝐮 𝐦𝐮𝐥𝐥𝐚𝐠𝐚 𝐤𝐨𝐨𝐬, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐢𝐤𝐤𝐚 ä𝐫𝐩𝐥𝐞𝐝 𝐤𝐮𝐢𝐠𝐢 𝐭𝐚𝐠𝐮𝐦𝐢𝐤𝐮𝐬𝐭 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛 𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐩𝐞𝐞𝐫𝐮. 𝐌𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐞𝐢𝐝 𝐚𝐫𝐠𝐮𝐦𝐞𝐧𝐭𝐞, 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐥𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐯𝐢𝐡𝐚𝐥 𝐤𝐞𝐞𝐝𝐚 𝐣𝐚 𝐤õ𝐢𝐤 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐤𝐫𝐢𝐛𝐥𝐚𝐝𝐚, 𝐦𝐢𝐬 𝐩𝐚𝐫𝐚𝐬𝐣𝐚𝐠𝐮 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛. 𝐇𝐚𝐥𝐞! 𝐒𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐭𝐨𝐭𝐚𝐚𝐥𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐡𝐚𝐥𝐞! 𝐒𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐥 𝐣𝐮𝐡𝐮𝐥 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬𝐩õ𝐡𝐢𝐬𝐞 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐠𝐚 𝐯𝐚𝐢𝐞𝐥𝐝𝐚, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐮𝐥 𝐩𝐮𝐮𝐝𝐮𝐯𝐚𝐝 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮𝐚𝐫𝐠𝐮𝐦𝐞𝐧𝐝𝐢𝐝. 𝐌𝐢𝐧𝐞 𝐧üü𝐝 𝐧𝐮𝐭𝐚 𝐩𝐚𝐭𝐣𝐚, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐠𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐝 𝐢𝐥𝐮𝐬𝐭𝐢 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐦𝐚! :))))

Fred
Fred
18 days ago
Vasta  Vahur

Olen tõesti pisarates, naerupisarates! Mul on targemat ka teha kui vaielda klaviatuurikangelastega!

Vahur
Vahur
18 days ago
Vasta  Fred

𝐎𝐢, 𝐅𝐫𝐞𝐝𝐢𝐤𝐞𝐬𝐞𝐥 𝐨𝐧 𝐭𝐚𝐫𝐠𝐞𝐦𝐚𝐭 𝐤𝐚 𝐭𝐞𝐡𝐚. 𝐋ä𝐡𝐞𝐝 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐣𝐚 õ𝐩𝐢𝐝 𝟓𝐧𝐝𝐚 𝐤𝐥𝐚𝐬𝐬𝐢 𝐞𝐦𝐚𝐤𝐞𝐞𝐥𝐞 𝐥õ𝐩𝐮𝐤𝐬 ä𝐫𝐚 𝐧üü𝐝? :)))))

𝐕𝐚𝐞𝐯𝐚𝐥𝐭 𝐬𝐚 𝐧𝐚𝐞𝐫𝐮𝐩𝐢𝐬𝐚𝐫𝐚𝐭𝐞𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐝, 𝐩𝐢𝐠𝐞𝐦 𝐥õ𝐢 𝐬𝐮𝐥 𝐚𝐥𝐥𝐚𝐩𝐨𝐨𝐥𝐞 𝐯öö𝐝 𝐦ä𝐫𝐣𝐚𝐤𝐬 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐬𝐞𝐝𝐚, 𝐤𝐮𝐢 𝐦õ𝐧𝐢 𝐕𝐚𝐡𝐮𝐫 𝐬𝐮 𝐣ä𝐥𝐥𝐞 𝐦𝐮𝐭𝐭𝐚 𝐭𝐫𝐚𝐦𝐩𝐢𝐬. 𝐇ää𝐝 𝐧𝐮𝐭𝐦𝐢𝐬𝐭! 𝐉𝐚 𝐭𝐚𝐫𝐤𝐚 𝐨𝐧 𝐬𝐮𝐥 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐭𝐞𝐡𝐚, 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐦õ𝐧𝐢 Y𝐨𝐮𝐭𝐮𝐛𝐞’𝐢 𝐯𝐢𝐝𝐞𝐨 𝐤𝐚 𝐤𝐨𝐬𝐦𝐨𝐧𝐚𝐮𝐝𝐢𝐤𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭 ä𝐫𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐝𝐤𝐢 𝐡𝐨𝐦𝐬𝐞𝐤𝐬 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐤𝐨𝐬𝐦𝐨𝐧𝐚𝐮𝐭 𝐯𝐚𝐥𝐦𝐢𝐬. 𝐕õ𝐢𝐝 𝐨𝐦𝐚𝐥𝐞 𝐥𝐚𝐮𝐬𝐚 𝐢𝐬𝐞 𝐦õ𝐧𝐞𝐬 𝐭𝐞𝐤𝐬𝐭𝐢𝐝𝐨𝐤𝐮𝐦𝐞𝐧𝐝𝐢𝐤𝐨𝐨𝐬𝐭𝐚𝐣𝐚𝐬 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐯𝐚 𝐬𝐞𝐫𝐭𝐢𝐟𝐢𝐤𝐚𝐚𝐝𝐢 𝐤𝐨𝐨𝐬𝐭𝐚𝐝𝐚 𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐩𝐫𝐢𝐧𝐭𝐢𝐝𝐚 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐨𝐦𝐚 𝐧𝐢𝐦𝐞 𝐚𝐥𝐥𝐚 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐚. 𝐄𝐝𝐮𝐤𝐚𝐭 𝐞𝐥𝐮 𝐫𝐨𝐨𝐬𝐚𝐦𝐚𝐧𝐧𝐚𝐬𝐞𝐬 𝐡𝐞𝐫𝐨𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬𝐭 𝐤𝐮𝐩𝐚𝐭𝐚𝐯𝐚𝐬 𝐢𝐝𝐢𝐨𝐤𝐫𝐚𝐚𝐭𝐢𝐚𝐦𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦𝐚𝐬! :))))

Fred
Fred
18 days ago
Vasta  Vahur

Saame kokku , arutame seda mutta trampimist?

Vahur
Vahur
18 days ago
Vasta  Fred

𝐄𝐭 𝐤𝐮𝐢 𝐬õ𝐧𝐚𝐝𝐞𝐠𝐚 𝐯õ𝐢𝐭𝐮 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐥𝐚𝐬𝐞𝐝 𝐨𝐦𝐚 𝐡𝐢𝐠𝐢𝐡𝐚𝐢𝐬𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐤𝐚𝐞𝐧𝐥𝐚𝐚𝐥𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐤ä𝐢𝐤𝐮 𝐣𝐚 ü𝐫𝐢𝐭𝐚𝐝 𝐤𝐮𝐧𝐢 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐬𝐞 𝐯𝐞𝐫𝐞𝐭𝐢𝐥𝐠𝐚𝐧𝐢 𝐨𝐦𝐚 𝐢𝐝𝐢𝐨𝐨𝐭𝐬𝐮𝐬𝐭 𝐤𝐚𝐢𝐭𝐬𝐭𝐚? 𝐏ä𝐫𝐢𝐬 𝐡𝐚𝐥𝐞 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐛 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐬𝐢𝐧𝐮𝐬𝐭. 𝐌𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐧 𝐨𝐦𝐚𝐥 𝐚𝐣𝐚𝐥 𝐬𝐢𝐧𝐮𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐭𝐞 𝐞𝐥𝐮𝐬𝐢𝐝 ä𝐫𝐚 𝐫𝐢𝐤𝐤𝐮𝐧𝐮𝐝 𝐤ü𝐥𝐥 𝐣𝐚 𝐯𝐞𝐞𝐥. 𝐉𝐚 𝐯𝐞𝐞𝐥𝐠𝐢 𝐡𝐚𝐥𝐞𝐝𝐚𝐦 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐞, 𝐞𝐭 𝐧𝐨𝐨𝐫 𝐦𝐞𝐞𝐬 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐛 𝐯𝐚𝐧𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐤𝐚𝐤𝐞𝐥𝐝𝐚, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐯𝐞𝐫𝐛𝐚𝐚𝐥𝐧𝐞 𝐤𝐚𝐤𝐥𝐮𝐬 𝐞𝐢 𝐭𝐮𝐥𝐧𝐮𝐝𝐤𝐢 𝐯ä𝐥𝐣𝐚. 𝐌𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐨𝐧 𝐬𝐮 𝐞𝐥𝐮𝐤𝐞𝐬𝐞𝐬 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐩ä𝐫𝐢𝐬 𝐯𝐚𝐥𝐞𝐬𝐭i, 𝐅𝐫𝐞𝐝𝐢𝐤𝐞𝐧𝐞. Ä𝐫𝐚 𝐧üü𝐝 𝐥𝐢𝐢𝐠𝐚 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐤𝐚 ä𝐫𝐩𝐥𝐞, 𝐦𝐮𝐢𝐝𝐮 𝐧ä𝐞𝐝 öö𝐬𝐞𝐥 𝐯𝐞𝐞𝐥 õ𝐮𝐝𝐮𝐬𝐮𝐧𝐞𝐧ä𝐠𝐮𝐬𝐢𝐝 𝐕𝐚𝐡𝐮𝐫𝐢𝐬𝐭. 𝐌𝐞 𝐣𝐮 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐤𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐤õ𝐢𝐤 𝐭𝐞𝐚𝐦𝐞, 𝐤𝐮𝐢 𝐥𝐚𝐡𝐣𝐚 𝐯𝐞𝐧𝐧𝐢𝐤𝐞 𝐨𝐥𝐞𝐝. :))

Fred
Fred
18 days ago
Vasta  Vahur

Teate. Kui te nii vana inimene oleksite siis oleksite kindlasti targem ja ei ärpleks ise siin interneti avarustes !

Vahur
Vahur
18 days ago
Vasta  Fred

𝐊𝐮𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐭𝐚𝐫𝐠𝐞𝐦? 𝐍𝐢𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐭𝐚𝐫𝐠𝐞𝐦, 𝐞𝐭 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐚 𝐡üü𝐮𝐦ä𝐫𝐠𝐢 𝐚𝐬𝐮𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐥𝐚𝐮𝐬𝐞 𝐥õ𝐩𝐩𝐮? :))

𝐕𝐚𝐚𝐭𝐚, 𝐅𝐫𝐞𝐝𝐢𝐤𝐞, 𝐦𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐧 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐤𝐬, 𝐞𝐭 𝐬𝐢𝐧𝐮𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐯ä𝐡𝐞𝐤𝐞𝐧𝐞𝐠𝐢 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐦𝐚 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐚 𝐣𝐚 𝐩𝐞𝐞𝐠𝐥𝐢 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐮𝐮𝐧𝐚𝐭𝐚. Ä𝐤𝐤𝐢 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐧𝐢𝐢, 𝐞𝐭 𝐤õ𝐢𝐤, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐯ä𝐡𝐞𝐠𝐢 𝐭𝐚𝐫𝐠𝐞𝐦𝐚𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 ü𝐭𝐥𝐞𝐯𝐚𝐝, 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐥𝐞, 𝐚𝐣𝐮𝐩𝐞𝐬𝐮 𝐣𝐚 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐤𝐚𝐬𝐮𝐦𝐢 𝐬𝐚𝐚𝐦𝐢𝐬𝐞𝐤𝐬 𝐬𝐮𝐮𝐧𝐚𝐭𝐮𝐝.

𝐌𝐢𝐧𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐧 𝐧𝐢𝐢 𝐯𝐚𝐧𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐞𝐧 𝐬𝐞𝐝𝐚, 𝐦𝐢𝐬 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐧. 𝐊𝐮𝐢 𝐞𝐥𝐮 õ𝐢𝐠𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐞𝐥𝐚𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐤𝐚 𝐥𝐨𝐨𝐝𝐞𝐭𝐚𝐯𝐚𝐬𝐭𝐢 𝐤𝐮𝐧𝐚𝐠𝐢 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐬 𝐯𝐚𝐧𝐮𝐬𝐞𝐬, 𝐤𝐮𝐬 𝐬𝐚𝐚𝐝 𝐞𝐥𝐚𝐝𝐚 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐦𝐢𝐧𝐚. 𝐏𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮 𝐩𝐞𝐚𝐝 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐯𝐚𝐞𝐯𝐚 𝐧ä𝐠𝐞𝐦𝐚. 𝐀𝐠𝐚 𝐭𝐞𝐞 õ𝐢𝐠𝐞𝐝 𝐯𝐚𝐥𝐢𝐤𝐮𝐝, 𝐤ü𝐥𝐥 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐤𝐮𝐧𝐚𝐠𝐢 𝐦𝐞𝐞𝐧𝐮𝐭𝐚𝐝 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐭𝐮𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝐧õ𝐮𝐬𝐭𝐮𝐝 𝐦𝐢𝐧𝐮𝐠𝐚, 𝐞𝐦𝐦𝐚𝐥 𝐤𝐮𝐦𝐦𝐚𝐥 𝐣𝐮𝐡𝐮𝐥. :)))

Fred
Fred
18 days ago
Vasta  Vahur

Pole väitnud , et kõik vale mis kirjutate. Teisi sõimates ei jõua need tarkuseterad kindlasti sinna kohale kus soovite.

Vahur
Vahur
18 days ago
Vasta  Fred

𝐊𝐞𝐫𝐢 𝐧üü𝐝 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚 𝐤𝐚𝐬𝐞𝐭𝐭𝐢 𝐭𝐚𝐠𝐚𝐬𝐢, 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐬𝐮𝐥 𝐭𝐚𝐠𝐚𝐬𝐢 𝐤𝐞𝐫𝐢𝐝𝐚 𝐣𝐚 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐚𝐥𝐠𝐮𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢.

“Kust selline lõbus , tore ja positiivne intellekt küll aega leiab vaielda endast madalama klassi inimestega. Kaagutab ja kaagutab ja vait ei jää. Apsoluutselt ei saa aru mida sa korrutad inimestele seda mille kuulmisest kõigil siiber! Võiks eluga edasi minna lõpetada see hüsteeritsemine. Aga suur tahtmine teisele kodanikule niiõelda ära panna on suurem! Hale vennike!”

𝐍𝐨 𝐦𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚, 𝐤𝐚𝐬 𝐦𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐧 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐧𝐢𝐢 𝐫𝐮𝐦𝐚𝐥, 𝐚𝐣𝐮𝐩𝐞𝐬𝐭𝐮𝐝, 𝟓𝐆𝐬𝐭 𝐤𝐢𝐢𝐫𝐢𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐯õ𝐢 𝐦𝐮𝐢𝐝𝐮 𝐌𝐚𝐭𝐫𝐢𝐱𝐢 𝐩𝐫𝐢𝐥𝐥𝐢𝐝𝐞𝐠𝐚 𝐚𝐠𝐚 𝐦𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐨𝐧 𝐤ü𝐥𝐥 𝐣ää𝐧𝐮𝐝 𝐦𝐮𝐥𝐣𝐞, 𝐞𝐭 𝐬𝐢𝐧𝐚 𝐨𝐥𝐢𝐝 𝐣𝐮 𝐬𝐞𝐞, 𝐤𝐞𝐬 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐨𝐦𝐚 𝐦𝐚𝐝𝐚𝐥𝐚𝐦𝐚 𝐤𝐥𝐚𝐬𝐬𝐢 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬𝐡𝐚𝐫𝐮 𝐥𝐚𝐡𝐭𝐢 𝐡𝐚𝐫𝐮𝐭𝐚𝐦𝐚 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐬 𝐣𝐚 𝐤𝐞𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐬𝐨𝐥𝐯𝐚𝐭𝐚 𝐏ÜÜ𝐃𝐈𝐒 (𝐫õ𝐡𝐮𝐭𝐚𝐧 𝐬õ𝐧𝐚 “𝐩üü𝐝𝐢𝐬”).

Vahur
Vahur
18 days ago
Vasta  Vahur

𝐊𝐚𝐬𝐬𝐞𝐭𝐭𝐢*** 𝐍ä𝐞𝐝, 𝐬𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐧𝐚𝐤𝐤𝐚𝐯…. :)))

Fred
Fred
18 days ago
Vasta  Vahur

Tundub ,et negatiivsus on nakkav. Viimane aeg lahkuda. Head õhtut Hr. Vahur

Vahur
Vahur
18 days ago
Vasta  Fred

𝐈𝐝𝐢𝐨𝐨𝐭𝐬𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐞𝐞𝐥𝐤õ𝐢𝐠𝐞 𝐧𝐚𝐤𝐤𝐚𝐯 𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐥𝐚𝐡𝐭𝐢 𝐬𝐚𝐚𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐧 𝐡𝐮𝐥𝐠𝐚 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞𝐦. 𝐒𝐞𝐝𝐚 𝐬𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐦𝐚. :)) 𝐇𝐞𝐚𝐝 õ𝐡𝐭𝐮𝐭!

BMW klubi
BMW klubi
18 days ago
Vasta  Fred

Vaat kus ikka Vahur tolbakaid mudib. Loo alguses on Fred nii kõva vend, et sõimab Vahurit küll üht ja teist pidi ning loo lõpuks isegi teietab teda. 😁😆😆 Vaat sul sähh siis. Ütle veel, et tarkade klubis mõnel üsna kiiresti piinlik ei hakka.

PeeD
PeeD
17 days ago
Vasta  BMW klubi

Tõenäoliselt Fredil pole enam muna lõhnagi, munadest rääkimata.

Fredile
Fredile
18 days ago
Vasta  Fred

Apsoluutselt? 😂😂😂 Nojah ega rohkemat polegi vaja kuulda, mida algklassi haridusega isehakanud arstil öelda on. Ja ma näen pigem, et sina oled see, kellest siin villand on😂😂😂

Anton
Anton
18 days ago
Vasta  Fred

Fred sa pane ise oma mulk kinni!!! Seda enam et su täisnimi ja nägu internetist täiesti kättesaadav.

Fred
Fred
18 days ago
Vasta  Anton

Ega mina ei varjakid enda identiteeti. Erinevalt paljudest! Tahad lähemalt tutvuda?

aina targemaks muutub see asi
aina targemaks muutub see asi
18 days ago
Vasta  Fred

varjakid? sa võiks tõesti suu kinni hoida, siis näed kõvasti targem.

Fred
Fred
18 days ago

Vabandan. Düsleksia lööb välja.

Vahur
Vahur
18 days ago
Vasta  Fred

𝐌𝐚 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐧, 𝐞𝐭 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐨𝐧 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐝 𝐦𝐮𝐮𝐝 -𝐥𝐞𝐤𝐬𝐢𝐚𝐝 𝐤𝐚 𝐦ä𝐧𝐠𝐮𝐬. :))))

Fred
Fred
18 days ago
Vasta  Vahur

Just! 🙂

Eino
Eino
19 days ago

Olen artikliga nõus ja ei hakka seda üle kirjutama aga lisan juurde:
Maskikandmine, mis kasu on sellest kui mask käib mitmeid kordi taskust ette ja tasku tagasi, olen jälginud bussi poodi sisenejaid ja väljujaid ning väga üksikud viskavad peale kasutust ära. Riide maskid, miski pärast Finnairi lennukis keelati need ära. Tundub et valitsus teeb määruseid selleks et linnuke kirja saada ja oleks õigus palk välja võtta.

Einole
Einole
19 days ago
Vasta  Eino

Vaata, kui sa oleksid 2 aastat mitte maganud, siis saaksid aru, et maski pead kandma eeskätt seepärast, et teisi kaitsta. Kui sa ise nii loll oled, et enda hügieeni eest hoolitseda ei suuda, siis võid kasvõi atsetooni täis porolooni endale ninaette tõmmata ja seda sisse hingata.

Kunstnik
Kunstnik
19 days ago

Huvitav, et maski/vaktsiini vastased on ühtäkki kõik meditsiiniteadlased.

Paukgaasi aparaat annab kütust tasuta
Paukgaasi aparaat annab kütust tasuta
18 days ago

Vaktsineerimine on vabatahtlik.
Iga indiviid vajab juristi kelle abiga pääseda ebaseaduslikest piirangutest.
Ametnikele tuleb näidata seda otsust.
Euroopa Komisjon otsustas:
7.3 with respect to ensuring a high vaccine uptake:
7.3.1 ensure that citizens are informed that the vaccination is not mandatory and that no one is under political, social or other pressure to be vaccinated if they do not wish to do so;
7.3.2 ensure that no one is discriminated against for not having been vaccinated, due to possible health risks or not wanting to be vaccinated;
7.3.3 take early effective measures to counter misinformation, disinformation and hesitancy regarding Covid-19 vaccines;
7.3.4 distribute transparent information on the safety and possible side effects of vaccines, working with and regulating social media platforms to prevent the spread of misinformation;
7.3.5 communicate transparently the contents of contracts with vaccine producers and make them publicly available for parliamentary and public scrutiny;
7.3.6 collaborate with non-governmental organisations and/or other local initiatives to reach out to marginalised groups;
7.3.7 engage with local communities in developing and implementing tailored strategies to support vaccine uptake.

Augustis loodus hakkab roiskuma, roiskumise bakteritega kattub kogu maakera…haavandid hakkavad mädanema… ilmade jahenedes makku hakkab kogunema lima. Kui toda koguneb liiga palju siis inimene haigestub. Ta nina muutub tatiseks ja hakkab köhima. Selle vältimiseks tuleb teha maoloputust.
Tiibeti mungad sügiseti teevad endale maoloputust.
Mina saavutasin immuunsuse viiruste vastu igahommikuste maoloputuste abil.
Ma lapsepõlvest saati olin sügiseti haige. Viirused ei lasknud magada, nina oli tatine ja köhisin.
Sellest ajast saati mil tegin maoloputusi ma pole enam haigestunud. Seda on juba kümme aastat.
Joo sooja puhast keedetud vett paar liitrit ja hoia endas minuti kaks kuni kümme ja siis pane kaks sõrme kurku ja oksenda vesi välja. See tekitab imeliselt hea enesetunde.

Kuna hommikul on magu tühi siis maoloputus ei too suhu okset ega ka selle maitset,kui siis pisut vaid.

Pidev maoloputus pidavat olema halb neelamisteedele.
Ma tegin pool aastat ja kõrvalnähtusid ei tekkinud.
Näpud kurkku !!!

Ajaleht “Meie maa” artikkel :

Tipparst seljatas koroonaviiruse sauna ja malaariaravimiga
Autor: Ivika Laanet-Nuut
Kolmapäev, 27. jaanuar 2021.

Aasta lõpus nakatus koroonaviirusesse Kuressaare haiglas patsiente vastu võttev tippkardioloog Hasso Uuetoa, kes põdes haiguse läbi kergekujuliselt.

Ants
Ants
18 days ago

Soovitan kuulata 1,5h arutlust, mis hõlmab vaktsiini teemat. Seal on nii poolt kui vastu juttu.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=168823751939002&id=1079288256

selgeltnägija
selgeltnägija
18 days ago

Kuna meil ei ole kõiki inimesi selle viiruse osas testitud, siis me ei saa ka mingit statistikat teha. Rokem pole mõtet sellel teemal rääkida.

Kena Kino
Kena Kino
18 days ago

Kena vaadata neid pseudoteaduse uskujaid libavahuri sarnased “normaalsed ja haritud” nagu neile meeldib endi kohta öelda! Manustavad solki sisse ja kannavad vapralt maski! Kiunuvad nagu pörssad tahavad näidata, et on kövad tegijad heheh, aga kes nad tegelt on… Kusikud!!!!Ehtsad laisamötlemisega lambukesed!!! Kuidas juht ees ütleb nii lambukesed kaasa määgivad sarnasus Kallasega 100prossu!!! Intelligentsus suur NULLLLL!!!

PeeD
PeeD
18 days ago
Vasta  Kena Kino

Sa oled peast sama pehme nagu Meeme.

Vahur
Vahur
18 days ago
Vasta  Kena Kino

𝐊𝐮𝐦𝐛 𝐬𝐞𝐞 𝐧üü𝐝 𝐩𝐬𝐞𝐮𝐝𝐨𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬 𝐨𝐧? 𝐒𝐞𝐞, 𝐦𝐢𝐬 𝐦𝐚𝐬𝐤𝐢 𝐤𝐚𝐧𝐝𝐚 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐭𝐚𝐛, 𝐬𝐞𝐞 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐩𝐬𝐞𝐮𝐝𝐨𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬, 𝐬𝐞𝐞 𝐦𝐢𝐬 𝐢𝐠𝐚 𝐡𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐞𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐞𝐞𝐬𝐭 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐝𝐮𝐬𝐯õ𝐢𝐭𝐥𝐮𝐬𝐭 𝐯õ𝐢𝐝𝐞𝐥𝐝𝐚 𝐤ä𝐬𝐢𝐛, 𝐬𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐚𝐣𝐮𝐭𝐮𝐭𝐞 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬. 𝐒𝐨𝐥𝐤𝐢 𝐦𝐚𝐧𝐮𝐬𝐭𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐌𝐌𝐒𝐈 𝐭𝐚𝐫𝐛𝐢𝐣𝐚𝐝, 𝐤𝐞𝐬 𝐞𝐢 𝐥ä𝐡𝐞 𝐞𝐫𝐢𝐭𝐢 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞 𝐤𝐚𝐚𝐫𝐞𝐠𝐚 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞𝐬𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐦öö𝐝𝐚. 𝐒𝐞𝐞𝐠𝐚 𝐩𝐚𝐢𝐬𝐭𝐚𝐛 𝐦𝐮𝐥, 𝐞𝐭 𝐬𝐮𝐥 𝐨𝐧 𝐤õ𝐢𝐤 𝐬𝐞𝐞 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬, 𝐩𝐬𝐞𝐮𝐝𝐨𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬, 𝐦𝐚𝐬𝐤𝐢𝐝𝐞 𝐤𝐚𝐧𝐝𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐣𝐚 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞𝐤𝐚𝐧𝐝𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐬𝐞𝐠𝐚𝐦𝐢𝐧𝐢 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐩𝐮𝐝𝐫𝐮𝐝 𝐣𝐚 𝐤𝐚𝐩𝐬𝐚𝐝, 𝐬𝐞𝐞𝐠𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐢𝐬𝐞 𝐤𝐚 𝐚𝐫𝐮, 𝐦𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐩𝐬𝐞𝐮𝐝𝐨 𝐣𝐚 𝐦𝐢𝐬 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞. 𝐒𝐢𝐢𝐬 𝐣𝐚𝐡𝐮𝐝 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐬𝐭 𝐊𝐚𝐥𝐥𝐚𝐬𝐞𝐬𝐭, 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚 𝐞𝐬𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐤𝐮𝐦𝐦𝐚𝐬𝐭, 𝐤𝐚𝐬 𝐊𝐫𝐢𝐬𝐭𝐢𝐢𝐧𝐚𝐬𝐭, 𝐌𝐚𝐝𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭, 𝐊𝐚𝐣𝐚𝐬𝐭 𝐯õ𝐢 𝐡𝐨𝐨𝐩𝐢𝐬 𝐦õ𝐧𝐞𝐬𝐭 𝐦𝐮𝐮𝐬𝐭 𝐭𝐮𝐡𝐚𝐧𝐝𝐞𝐬𝐭, 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐄𝐞𝐬𝐭𝐢𝐦𝐚𝐚𝐤𝐞𝐬𝐞 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐤𝐨𝐤𝐤𝐮 𝐤𝐚 𝐨𝐧… 𝐒𝐞𝐞 𝐞𝐢 𝐩𝐮𝐮𝐭𝐮 𝐣𝐮 𝐚𝐬𝐣𝐚. 𝐓𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐤𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐤𝐮𝐫𝐛, 𝐞𝐭 𝐤𝐚 𝐬𝐢𝐧𝐮𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐭𝐞𝐥 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞𝐥 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐝𝐮𝐬 𝐚𝐧𝐭𝐮𝐝 𝐨𝐧 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐦𝐢𝐬𝐯𝐚𝐛𝐚𝐝𝐮𝐬. 𝐊𝐮𝐢 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐫𝐢𝐢𝐬𝐭𝐚𝐩𝐮𝐮𝐝, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐠𝐚 𝐦õ𝐞𝐥𝐝𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐦𝐢𝐬 𝐬𝐚 𝐭𝐞𝐞𝐝. 𝐎𝐭𝐬𝐮𝐬𝐭𝐚𝐦𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐝 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐞𝐧𝐝𝐚 𝐞𝐞𝐬𝐭. 𝐍𝐚𝐠𝐮 𝐞𝐞𝐥𝐧𝐞𝐯𝐚𝐥𝐭 𝐦𝐚𝐢𝐧𝐢𝐬𝐢𝐧, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐥𝐨𝐨𝐝𝐮𝐬 𝐭𝐞𝐞𝐛 ü𝐥𝐝𝐣𝐮𝐡𝐮𝐥 𝐨𝐦𝐚 𝐭öö. 𝐍𝐚𝐠𝐮 𝐥𝐨𝐨𝐦𝐚𝐫𝐢𝐢𝐠𝐢𝐬- 𝐥𝐨𝐥𝐥𝐢𝐝 𝐣𝐚 𝐫𝐮𝐦𝐚𝐥𝐚𝐝 𝐥𝐚𝐧𝐠𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐞𝐬𝐦𝐚𝐥𝐭 𝐤𝐚𝐫𝐣𝐚𝐬𝐭 𝐦𝐚𝐡𝐚 𝐣𝐚 𝐦𝐮𝐫𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐭ü𝐤𝐤𝐢𝐝𝐞𝐤𝐬. 𝐄𝐫𝐢𝐧𝐞𝐯𝐮𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞𝐠𝐚 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐦 𝐨𝐧? 𝐏𝐚𝐧𝐞 𝐭ä𝐡𝐞𝐥𝐞, 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚, 𝐩𝐚𝐚𝐫𝐢 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬𝐭 𝐦𝐮𝐥𝐚 𝐚𝐢𝐧𝐚 𝐯ä𝐡𝐞𝐦𝐚𝐤𝐬 𝐣ää𝐧𝐮𝐝. 𝐈𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝, 𝐤𝐚𝐬 𝐬𝐮𝐫𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐨𝐦𝐚 𝐥𝐨𝐥𝐥𝐮𝐬𝐭𝐞𝐬𝐬𝐞 𝐯õ𝐢 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐧ä𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐞 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞𝐭 𝐤𝐮𝐥𝐠𝐮 𝐣𝐚 𝐦𝐮𝐮𝐝𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐭.

Kena Kino
Kena Kino
18 days ago
Vasta  Vahur

Pole pole, tegid sutsu ära mis sa lollike kisad! Naudi nüüd vöi kibestumus nii suur, et ise tegid olid rumal ja nüüd teised peavad ka kannatama? Nüridele tulebki ju niksnaks ära teha! Koroona hüsteerik! Tegelt tunnista päris S.. tt olla ju äbarik käsutäitja kes ei julge oma öiguste eest seista!!!

Vahur
Vahur
18 days ago
Vasta  Kena Kino

𝐎𝐨𝐭, 𝐨𝐨𝐭, 𝐯õ𝐭𝐚 𝐧üü𝐝 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚 𝐭𝐮𝐮𝐫𝐞 𝐦𝐚𝐡𝐚 𝐣𝐚 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚, 𝐤𝐞𝐬 𝐬𝐞𝐞 õ𝐢𝐠𝐮𝐩𝐨𝐨𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐤𝐢𝐬𝐚𝐛. “𝐀𝐩𝐩𝐢, 𝐦𝐞 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐝𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐯õ𝐞𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 ä𝐫𝐚, 𝐚𝐩𝐩𝐢 𝐦𝐞𝐢𝐝 𝐫ü𝐧𝐧𝐚𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞, 𝐚𝐩𝐩𝐢 𝐦𝐞𝐢𝐝 𝐚𝐡𝐢𝐬𝐭𝐚𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞”. 𝐊𝐞𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐤𝐢𝐬𝐚𝐛 𝐣𝐚 𝐡𝐚𝐥𝐚𝐛? :)) 𝐒𝐞𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐣𝐮 𝐬𝐢𝐧𝐮𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐩ä𝐡𝐤𝐥𝐢𝐬𝐮𝐮𝐫𝐮𝐬𝐭𝐞 𝐚𝐣𝐮𝐝𝐞𝐠𝐚 𝐥𝐚𝐦𝐞𝐚𝐣𝐮𝐥𝐢𝐬𝐞𝐝, 𝐤𝐞𝐬 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚𝐠𝐢 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐝𝐞 𝐩õ𝐡𝐢𝐦õ𝐭𝐞𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝐞𝐥𝐮 𝐤𝐮𝐥𝐮𝐬𝐭 𝐚𝐫𝐮.

𝐏𝐨𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐩𝐚𝐫𝐚𝐭𝐚, 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐓𝐢𝐢𝐭 𝐏𝐫𝐮𝐮𝐥𝐢 ü𝐭𝐥𝐞𝐬- 𝐤𝐨𝐨𝐥𝐢𝐚𝐣𝐚𝐥 𝐭𝐮𝐥𝐢 𝐤𝐚 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮 𝐥𝐨𝐨𝐝𝐫𝐞𝐢𝐝 𝐭𝐚𝐤𝐤𝐚 𝐚𝐢𝐝𝐚𝐭𝐚. 𝐒𝐞𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐠𝐢𝐝𝐤𝐢 𝐭𝐮𝐛𝐥𝐢𝐦𝐚𝐝, 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐦𝐚 𝐧ä𝐞𝐧 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐥𝐨𝐨𝐝𝐫𝐢𝐝 𝐨𝐧 𝐤𝐚𝐬 𝐞𝐥𝐮𝐡𝐞𝐢𝐝𝐢𝐤𝐮𝐝 𝐧üü𝐝𝐬𝐞𝐤𝐬 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐤𝐨𝐧𝐧𝐚 𝐣𝐚𝐥𝐮𝐬 𝐯õ𝐢 𝐢𝐬𝐭𝐮𝐯𝐚𝐝 𝐤𝐢𝐧𝐧𝐢. 𝐍𝐞𝐞𝐝 𝐤𝐨𝐨𝐥𝐢𝐚𝐣𝐚 𝐭𝐮𝐮𝐩𝐮𝐫𝐢𝐝 𝐨𝐧 𝐚𝐠𝐚 𝐞𝐝𝐮𝐤𝐚𝐝 𝐞𝐭𝐭𝐞𝐯õ𝐭𝐣𝐚𝐝 𝐯õ𝐢 𝐦𝐮𝐮𝐝 𝐦𝐨𝐨𝐝𝐢 𝐦𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦𝐚𝐩𝐚𝐫𝐚𝐧𝐝𝐚𝐣𝐚𝐝. 𝐌𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐞𝐚𝐥𝐚𝐧𝐞 𝐭𝐞𝐞𝐦𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐞𝐫𝐢𝐧𝐞𝐦𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬? 𝐋𝐨𝐥𝐥𝐮𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐞𝐯𝐚𝐧𝐠𝐞𝐥𝐢𝐬𝐞𝐞𝐫𝐢𝐯 ü𝐡𝐢𝐬𝐤𝐨𝐧𝐝 𝐣ää𝐛𝐤𝐢 ü𝐡𝐞𝐥 𝐡𝐞𝐭𝐤𝐞𝐥 𝐩𝐨𝐫𝐢𝐦𝐚𝐭𝐢𝐤𝐬 𝐤õ𝐫𝐠𝐞𝐦𝐚𝐥𝐭 𝐚𝐫𝐞𝐧𝐞𝐧𝐮𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐣𝐚𝐨𝐤𝐬. 𝐕ä𝐠𝐚 𝐤𝐮𝐫𝐛, 𝐞𝐭 𝐞𝐥𝐮 𝐬𝐢𝐧𝐝 𝐧õ𝐧𝐝𝐚 𝐬𝐚𝐧𝐝𝐢𝐬𝐭𝐢 𝐤𝐨𝐡𝐞𝐥𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐧. 𝐀𝐠𝐚 𝐦𝐢𝐬 𝐭𝐞𝐡𝐚, 𝐞𝐤𝐬 𝐞𝐥𝐮𝐤𝐞𝐧𝐞 𝐤ä𝐢𝐛𝐤𝐢 𝐧𝐢𝐢, 𝐞𝐭 𝐤𝐞𝐬 𝐨𝐬𝐤𝐚𝐛, 𝐬𝐞𝐞 𝐭𝐞𝐞𝐛𝐤𝐢 𝐣𝐚 𝐬𝐮𝐮𝐝𝐚𝐛. 𝐊𝐞𝐥 𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐢𝐭𝐚𝐡𝐚𝐢𝐬 𝐩𝐢𝐝𝐞𝐯𝐚𝐥𝐭 𝐩𝐞𝐚 ü𝐦𝐛𝐞𝐫 𝐤𝐞𝐞𝐫𝐥𝐞𝐛, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞 𝐣𝐚𝐨𝐤𝐬 𝐩𝐨𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐩𝐚𝐫𝐢𝐦𝐚𝐭 𝐤𝐚𝐚𝐬𝐥𝐚𝐬𝐭 𝐤𝐮𝐢 𝐤ä𝐫𝐛𝐬𝐞𝐝. :))))

𝐊ü𝐬𝐢𝐝, 𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐦𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐮𝐭𝐚𝐧? 𝐄𝐤𝐬 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐤𝐬, 𝐞𝐭 𝐧ä𝐢𝐝𝐚𝐭𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐫𝐮𝐦𝐚𝐥 𝐬𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝. 𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝟑𝐤𝐥𝐚𝐬𝐬𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞 𝐡𝐚𝐫𝐢𝐝𝐮𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐦𝐚𝐭𝐬𝐢𝐝𝐞 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐞𝐬 𝐨𝐦𝐚 𝐯𝐚𝐩𝐮𝐬𝐭𝐚𝐯𝐚 𝟏𝟎-𝐦𝐢𝐧𝐮𝐭𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞 𝐲𝐨𝐮𝐭𝐮𝐛𝐞’𝐢 𝐯𝐢𝐝𝐞𝐨 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐡𝐚𝐫𝐢𝐝𝐮𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐤𝐞𝐤𝐬𝐞𝐥𝐝𝐚 𝐬𝐮𝐮𝐝𝐚𝐝, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐧𝐞𝐦𝐚𝐝 𝐞𝐢 𝐨𝐬𝐤𝐚𝐠𝐢 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮 ö𝐞𝐥𝐝𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 ä𝐫𝐚 𝐚𝐫𝐯𝐚, 𝐞𝐭 𝐤𝐨𝐠𝐮 𝐦𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦 𝐧𝐢𝐢 𝐫𝐮𝐦𝐚𝐥 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐧𝐢𝐬𝐢𝐥𝐦𝐧𝐞 𝐨𝐧. 𝐌𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦𝐚𝐬 𝐨𝐧 𝐡𝐮𝐥𝐠𝐚𝐧𝐢𝐬𝐭𝐢 𝐤𝐚 𝐧𝐞𝐢𝐝, 𝐤𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐮𝐮𝐫𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐝𝐞 𝐤õ𝐢𝐤𝐢 𝐤ü𝐥𝐠𝐢. 𝐌𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐤𝐮𝐮𝐥𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐮𝐮𝐝𝐢𝐬𝐞𝐢𝐝, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐊𝐢𝐢𝐤 𝐯õ𝐢 𝐉𝐨𝐥𝐥𝐞𝐫 ü𝐭𝐥𝐞𝐛 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐥ä𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐤𝐮𝐡𝐮𝐠𝐢 𝐦𝐚𝐬𝐤𝐢𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬𝐭𝐞 𝐚𝐧𝐨𝐧üü𝐦𝐬𝐞𝐬𝐬𝐞 𝐟𝐨𝐨𝐫𝐮𝐦𝐢𝐬𝐬𝐞, 𝐤𝐮𝐬 𝐣𝐚𝐠𝐚𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐯ä𝐠𝐚 𝐢𝐥𝐮𝐬𝐭𝐢 ü𝐡𝐞 𝐀𝐧𝐚𝐭𝐨𝐥𝐢 𝐭𝐮𝐧𝐧𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬𝐭, 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐤õ𝐢𝐤 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐭𝐮𝐝 𝟐𝟎𝟐𝟑 ä𝐫𝐚 𝐬𝐮𝐫𝐞𝐯𝐚𝐝. 𝐍𝐨𝐫𝐦𝐚𝐚𝐥𝐧𝐞 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐧ä𝐞𝐛 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐧𝐚𝐭𝐮𝐤𝐞𝐧𝐞 𝐫𝐨𝐡𝐤𝐞𝐦 𝐯𝐚𝐞𝐯𝐚 𝐣𝐚 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐛 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐮𝐮𝐫𝐢𝐛, 𝐞𝐭 𝐤𝐚𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐀𝐧𝐚𝐭𝐨𝐥𝐢 ä𝐤𝐤𝐢 𝐞𝐢 𝐯õ𝐢𝐤𝐬 𝐩𝐚𝐝𝐚 𝐚𝐣𝐚𝐝𝐚 𝐣𝐚 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚𝐦𝐞, 𝐦𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞 𝐭𝐚𝐮𝐬𝐭. 𝐀𝐠𝐚 𝐤𝐮𝐬 𝐬𝐮𝐥 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐠𝐚. 𝐒𝐢𝐧𝐮 𝐚𝐣𝐮𝐦𝐚𝐡𝐮 𝐤õ𝐯𝐚𝐤𝐞𝐭𝐚𝐬 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝟏𝟎 𝐦𝐢𝐧𝐮𝐭𝐢𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐯𝐢𝐝𝐞𝐨𝐭 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐭ä𝐢𝐬. 𝐒𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐮𝐮𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐫𝐨𝐡𝐤𝐞𝐦 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐭 𝐚𝐦𝐦𝐮𝐭𝐚𝐝𝐚, 𝐬𝐞𝐬𝐭𝐚𝐩 𝐩𝐨𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐚𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐤õ𝐢𝐠𝐢𝐥𝐞 𝐭𝐚𝐫𝐤𝐚𝐝𝐞𝐥𝐞 𝐚𝐥𝐥𝐚 𝐣ää𝐝. :)))

Kena Kino
Kena Kino
18 days ago
Vasta  Vahur

varsti hakkab AK mine pese ajusi! Sa oled nüri mis nüri sinna lihtsalt juurde ei tule! Kas auk peas?

Vahur
Vahur
18 days ago
Vasta  Kena Kino

𝐌𝐚 𝐞𝐢 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚 𝐀𝐊’𝐝, 𝐨𝐦𝐚 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐥𝐢𝐬𝐢 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐦𝐢𝐬𝐢 𝐤𝐮𝐮𝐥𝐚𝐧 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐚𝐥𝐚 𝐩𝐫𝐨𝐟𝐟𝐢𝐝𝐞 𝐤ä𝐞𝐬𝐭 𝐯õ𝐢 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐦𝐚𝐧𝐝𝐚𝐧 𝐤𝐚 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐥 𝐫𝐚𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮𝐤𝐨𝐠𝐮𝐬𝐭 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚𝐯𝐚 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐯𝐚𝐬𝐭 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬𝐤𝐨𝐧𝐧𝐚𝐬𝐭. 𝐒𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐩𝐚𝐫𝐞𝐦 𝐣𝐚 𝐭𝐮𝐮𝐥𝐚 𝐦õ𝐧𝐞𝐬 𝐯ä𝐠𝐞𝐯𝐚𝐬 𝐤𝐚𝐧𝐚𝐥𝐢𝐬𝐚𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧𝐢𝐚𝐮𝐠𝐮𝐬. 𝐈𝐤𝐤𝐚 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐤ä𝐞𝐬𝐭 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐭, 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐢𝐦 𝐬𝐚𝐚𝐯𝐮𝐭𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐭𝐫𝐚𝐤𝐭𝐨𝐫𝐢 𝐫𝐞𝐡𝐯 ä𝐫𝐚 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐭𝐚𝐝𝐚. 𝐌𝐚 𝐤𝐮𝐮𝐥𝐚𝐧 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢, 𝐤𝐞𝐬 𝐩ä𝐫𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐤𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢 𝐚𝐢𝐭𝐚𝐯𝐚𝐝, 𝐤𝐨𝐤𝐤𝐮 𝐥𝐚𝐩𝐢𝐯𝐚𝐝 𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐞𝐤𝐬 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐯𝐚𝐝. :)))

Kena Kino
Kena Kino
18 days ago
Vasta  Vahur

Kuule, meditsiiniline tarkuse guru, meediast kuuledki ju oma iidolite “Tarkust”, pole hullu kolmas ja neljas süst ka tulekul, vaatame kaua sa ikka siin” hiilgad” oma tarkusega! Süsti terviseks!

Vahur
Vahur
18 days ago
Vasta  Kena Kino

𝐏𝐚𝐢𝐬𝐭𝐚𝐛, 𝐞𝐭 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐥𝐚𝐛𝐚𝐬𝐞 𝐭𝐞𝐤𝐬𝐭𝐢 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐦𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚, 𝐫ää𝐤𝐢𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐫𝐮𝐬𝐚𝐚𝐦𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐨𝐧 𝐬𝐮𝐥 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐭õ𝐬𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐩𝐫𝐨𝐛𝐥𝐞𝐞𝐦𝐢𝐝. Ü𝐭𝐥𝐞𝐧 𝐬𝐢𝐢𝐬 ü𝐡𝐞 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚 𝐯𝐞𝐞𝐥, ä𝐤𝐤𝐢 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐚𝐣𝐮𝐤𝐞𝐥𝐦𝐞 𝐬𝐮𝐮𝐝𝐚𝐛 𝐬𝐮𝐥 𝐬𝐞𝐥 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚𝐥 𝐧ä𝐤𝐚𝐭𝐚: 𝐦𝐢𝐧𝐚 𝐞𝐢 𝐡𝐚𝐧𝐠𝐢 𝐨𝐦𝐚 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐥𝐢𝐬𝐢 𝐡𝐚𝐫𝐢𝐝𝐮𝐬𝐢 𝐤𝐮𝐬𝐤𝐢𝐥𝐭 𝐦𝐞𝐞𝐝𝐢𝐚𝐬𝐭, 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐤𝐚𝐬 𝐩𝐞𝐚𝐯𝐨𝐨𝐥𝐮- 𝐯õ𝐢 𝐚𝐥𝐭𝐞𝐫𝐧𝐚𝐭𝐢𝐢𝐯𝐦𝐞𝐞𝐝𝐢𝐚 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐞 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐭. 𝐊𝐚𝐡𝐣𝐮𝐤𝐬 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐬𝐢𝐧𝐚 𝐬𝐚𝐦𝐚 ö𝐞𝐥𝐝𝐚, 𝐤𝐞𝐬 𝐬𝐚 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐚𝐮𝐠𝐮𝐠𝐚 𝐬öö𝐝, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐠𝐚 𝐬𝐚 𝐤𝐚 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐡𝐞𝐢𝐝𝐚𝐝.

𝐒𝐢𝐧𝐚 ä𝐫𝐚 𝐩õ𝐞 𝐤𝐮𝐢 𝐦𝐢𝐭𝐮 𝐬ü𝐬𝐭𝐢 𝐤𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐦𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐛. 𝐌𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐚𝐬𝐢 𝐯õ𝐢 𝐦𝐮𝐫𝐞 𝐧üü𝐝 𝐧𝐢𝐢 𝐯ä𝐠𝐚 𝐣ä𝐫𝐬𝐤𝐮 𝐨𝐧? 𝐕ä𝐡𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭, 𝐞𝐭 𝐬𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐦õ𝐭𝐭𝐞𝐭𝐮𝐢𝐝 𝐚𝐬𝐣𝐮 𝐡ü𝐬𝐭𝐞𝐞𝐫𝐢𝐭𝐬𝐞𝐝𝐞𝐬 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐡õ𝐢𝐬𝐤𝐚𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐤𝐚 𝐧𝐢𝐢 𝐯ä𝐠𝐚 𝐦𝐮𝐫𝐞𝐬, 𝐤𝐮𝐢 𝐦𝐢𝐭𝐮 𝐬ü𝐬𝐭𝐢 𝐤𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐞𝐧𝐝𝐚𝐥𝐞 𝐭𝐞𝐞𝐛? 𝐑𝐚𝐡𝐮𝐧𝐞 𝐦𝐚𝐡𝐚 𝐣𝐚 𝐞𝐥𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐞𝐥𝐮. 𝐊𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐞𝐢 𝐤ä𝐬𝐢 𝐬𝐮𝐥 𝐞𝐧𝐝 𝐬ü𝐬𝐭𝐢𝐝𝐚. 𝐌𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐧 𝐚𝐫𝐮, 𝐞𝐭 𝐬𝐮 𝐤𝐨𝐧𝐬𝐭𝐫𝐮𝐭𝐢𝐢𝐯𝐧𝐞 𝐞𝐥𝐮 𝐦õ𝐭𝐞 𝐩𝐮𝐮𝐝𝐮𝐛 𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐞𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 ü𝐫𝐢𝐭𝐚𝐝𝐤𝐢 𝐭ü𝐡𝐣𝐚𝐬𝐭 𝐭ä𝐡𝐣𝐚𝐬𝐭 𝐥𝐨𝐛𝐚 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐤𝐢𝐬𝐤𝐮𝐝𝐚. 𝐒𝐮𝐥𝐥𝐞 ü𝐭𝐥𝐞𝐧 𝐭ä𝐩𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐦𝐨𝐨𝐝𝐢, 𝐞𝐭 ä𝐫𝐚 𝐬ü𝐬𝐭𝐢 𝐞𝐧𝐝, 𝐥𝐚𝐬𝐞 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞𝐥 𝐮𝐮𝐭𝐞𝐥 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐭ü𝐯𝐞𝐝𝐞𝐥 𝐤𝐚𝐫𝐦𝐢𝐦𝐚𝐤𝐬 𝐣𝐚 𝐤𝐚𝐧𝐠𝐞𝐦𝐚𝐤𝐬 𝐦𝐮𝐮𝐭𝐮𝐝𝐚 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 ü𝐡𝐭ä𝐤𝐤𝐢 𝐚𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐝, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐞 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝟔𝟎+ 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬, 𝐯𝐚𝐢𝐝 𝟐𝟎+ 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐨𝐧 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐯𝐨𝐨𝐝𝐢𝐭𝐞𝐬. 𝐒öö 𝐦𝐮 𝐬õ𝐧𝐮! 𝐄𝐥𝐚 𝐣𝐚 𝐧ä𝐞. 𝐒𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐭 𝐚𝐧𝐧𝐚𝐤𝐬 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐭𝐚𝐚𝐬𝐤𝐨𝐫𝐝 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬𝐩õ𝐡𝐢𝐧𝐞 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬, 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐯𝐚𝐞𝐯𝐮𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐦𝐚. 𝐒𝐚 𝐞𝐢 𝐥𝐞𝐢𝐚 𝐫𝐚𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮𝐤𝐨𝐠𝐮𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐫𝐮𝐛𝐫𝐢𝐢𝐤𝐢 ü𝐥𝐞𝐬𝐬𝐞𝐠𝐢. :)) 𝐇ää𝐝 𝐤õ𝐧𝐠𝐞𝐦𝐢𝐬𝐭 𝐤𝐚𝐬 𝐧üü𝐝 𝐯õ𝐢 𝐯𝐞𝐢𝐝𝐢 𝐡𝐢𝐥𝐣𝐞𝐦!

PeeD
PeeD
17 days ago
Vasta  Kena Kino

Sul ema/isa on õde/vend?

To kena kino
To kena kino
18 days ago
Vasta  Kena Kino

Päris valus on kaine peaga su tekste lugeda. Sa oled kas korraliku obaduse pähe saanud või siis tõesti purjus. Igatahes jää vait.

Külafilosoof
Külafilosoof
18 days ago

Just kui palju aastaid koolis käidud, teadmisi kogutud – kasu ei midagi!

tommi
tommi
18 days ago

Andres on ikka tõeliselt valesse asja end toppinud. Eeskätt võiks korra majja ajada oma puidufirmas, rekkad lagastavad kõik teeääred puusodi täis ja laudade müügisaalis on selline kvaliteet, et oksele ajab. See meditsiinialane jauramine peaks sinul küll olema sekundaarne. Seda enam, et sa ei saa aru sellest, mis vahe on vaktsineeritud ja vaktsineerimata inimese viiruse levitamises. Kui palju see vaktsineeritud inimesel väiksem on jne. Edaspidi teen küll kõik oma puudeostud Javicarist ja kutsun ka teisi üles seda tegema, kui omanik oma firmale siin sedasi vee peale tõmbab.

kristiina
kristiina
17 days ago

kes vähegi loeb ja uurib ka teistest allikatest kui meie tavameedia, mis toimub üle maailma, sellel on vägagi põhjust kahelda selles vaktsiinis, kuulake palun uuemat arstide avastust: https://brandnewtube.com/v/jMI5ZG

riinale
riinale
17 days ago
Vasta  kristiina

Sa ju kindlasti tegid nendele kurikuulsatele “arstidele” taustauuringut ka? Kes on vana varas, kes elusid ohtu pannud, kes niisama välja arvatud.

M.M
M.M
30 minutes ago

😀😀 Lahe on lugeda, sest vaktsineeritud arvavad, et nemad on suure heateo teinud ja nüüd nad on eluks ajaks kaitstud koroonast. Räägitakse suurest vaktsineeritute protsendist, aru saamata, et kuskil pooled neist tegid viimase süsti aasta tagasi, mis tähendab, et juba ammu neil see vaktsiin ei toimi!
Palju õnne teile, kindlasti ei lähe enam kaua aega, enne kui propaganda masinad teisele ringile kutsuma hakkavad…
Ja mine sa tea, äkki joppab ja saate seekord kohe 3 süsti 😀

Olen sel sügisel juba kuulnud, et osad arstid on hakanud taas gripi liikumisest rääkima ja diagnoose panema – täitsa huvitav, kus kaugel maal see gripp ja hooajaline haigus viimasel kahel talveperioodil on puhkamas käinud siis. Mitu aastat pole juba grippi ega hooajalist külmetushaigust nähtud aga sosinad käivad, et hakkavad tasa ja targu tagasi tulema 😅

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised