8.3 C
Kuressaare
Reede, 17. september 2021
spot_img

Lugeja küsib, jurist vastab

Lugeja küsib: arutasime naabermaja korteriühistu juhatajaga riskianalüüsi esitamist tööinspektsioonile. Meie ühistus ei maksta kellelegi palka, ostame teenust sisse koristusfirmast. Naabermaja on aga koristaja tööle võtnud. Kas me mõlemad peame riskianalüüsi esitama?

Vastab Piret Kaljula, tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant: küsimuses on toodud kaks erinevat olukorda – ühel juhul on korteriühistus tööl töötaja, teisel juhul on tegemist teenuse sisseostmisega.

Korteriühistu, kus koristusteenust ostetakse teenuseosutajalt sisse, ei pea koristaja töö kohta töökeskkonna riskianalüüsi läbi viima. Seda teeb ettevõte, kus koristaja töötab.
Teine korteriühistu, kus töötab töölepinguga koristaja peab tööandjana täitma kõiki kohustusi, sh viima läbi töökeskkonna riskianalüüsi. Riskianalüüs tuleb teha selleks, et selgitada välja riskid, mis võivad töökeskkonnas ja töös ette tulla. Riskid tuleb välja selgitada selleks, et saaks kasutusele võtta meetmed tervisekahjustuste vältimiseks või vähendamiseks.

Kui korteriühistul pole riskianalüüsi läbi viidud, saab selle teha tööinspektsiooni iseteeninduskeskkonnas iseteenindus.ti.ee riskianalüüsi töövahendi abil. Ettevõtte tegevuse tüübiks valige „Korteriühistud, elamuühistud, hooneühistud”. Selle tegevusala alla on koondatud ohud, mis peamiselt korteriühistutes esinevad ning abinõud võimalike tervisekahustuste vältimiseks või vähendamiseks. Samuti on võimalik ise sisestada juurde ohte ning ka abinõusid. Riskianalüüsi töövahendist saate täpsemalt lugeda Tööelu portaalist www.tooelu.ee

2 KOMMENTAARID

guest
2 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Vahur
Vahur
23 days ago

Ü𝐥𝐝𝐣𝐮𝐡𝐮𝐥 𝐯õ𝐢𝐤𝐬 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐤𝐨𝐫𝐭𝐞𝐫𝐢ü𝐡𝐢𝐬𝐭𝐮 𝐞𝐬𝐢𝐫𝐢𝐧𝐝𝐞𝐥 𝐨𝐥𝐥𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝, 𝐤𝐞𝐥 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐫𝐚𝐬𝐞𝐦 𝐞𝐭𝐭𝐞𝐯õ𝐭𝐥𝐮𝐬𝐤𝐨𝐠𝐞𝐦𝐮𝐬 𝐯õ𝐢 𝐯ä𝐡𝐞𝐦𝐚𝐥𝐭 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐯 𝐤𝐨𝐨𝐥𝐢𝐭𝐮𝐬𝐤𝐢 𝐥ä𝐛𝐢𝐭𝐮𝐝. 𝐒𝐢𝐢𝐬 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐤𝐢𝐤𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐚𝐥𝐠𝐭𝐚𝐬𝐞𝐦𝐞𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐨𝐭𝐮𝐢𝐝 𝐤ü𝐬𝐢𝐦𝐮𝐬𝐢 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐦𝐢𝐬 𝐯𝐚𝐡𝐞 𝐨𝐧 𝐭öö𝐥𝐞𝐩𝐢𝐧𝐠𝐮𝐥 𝐣𝐚 𝐭öö𝐯õ𝐭𝐮𝐥𝐞𝐩𝐢𝐧𝐠𝐮𝐥 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐤𝐚𝐬 𝐦𝐢𝐧𝐮 𝐣𝐚 𝐤𝐨𝐫𝐭𝐞𝐫𝐢 𝐫𝐚𝐡𝐚𝐤𝐨𝐭𝐭 𝐨𝐧 ü𝐤𝐬 𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐬𝐚𝐦𝐚.

Gunnar
Gunnar
22 days ago

LibaVahur küsib, Volli vastab.

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised