12.1 C
Kuressaare
Teisipäev, 28. september 2021
spot_img

JUHTKIRI – Võimalusterohke tulevik

Saarlased olid riigigümnaasiumi suhtes aastaid umbusklikud, sest Kuressaares on seni kaks pikaaegsete traditsioonidega tugevat keskkooli hästi toiminud. Seetõttu on riigigümnaasiumi saamislugu olnud täis vastumeelsust, kirgi, vaidlusi ja usutlusi.

Ühele koolidirektori küsimusele, millised on riigigümnaasiumi rahalised eelised peredele ja omavalitsustele, kõlab aruteludokumendis vastuseks justkui kergendusohe: riigigümnaasiumi asukoha kohalik omavalitsus vabaneb gümnaasiumi ülalpidamiskuludest. Kindlasti pole see ainus ja peamine argument ning kas see päris nii on, näitab elu. Asuvad ju selleski koolis õppima peamiselt meie oma noored ning vastutus nende tuleviku ees on meil kõigil.

Igatahes suutis kolm aastat tagasi toonane haridusminister Mailis Reps tema enda sõnul Saaremaaa viimase omavalitsuse vallutada ja riigigümnaasiumi usku pöörata ja täna on ta olemas – uus, ilus, puidune, avar ja moodne ehk nagu ütles kooli direktor, kõige ilusam koolimaja. Loodetavasti saab sellest kool, kuhu iga põhikooli lõpetanu oma haridusteed jätkama ihkab ning kust Eesti elu edendajad tuule tiibadesse saavad.

25. august 2021

1 kommentaar

guest
1 Kommenteeri
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Vahur
Vahur
1 month ago

No näh, tänapäeval oo keikidel lastel nõnnapalu koolis käia ning aina õppida õppida, õppida. Kui ma kooliealine olin, äi olnd siis mingit võimalust koolipingi nähkimiseks ning moo mõistust põlnd kua nõnna vahe kut seda tänapäeva koolijuntsudel oo. Nõnna jäigid moo koolitee pikkuseks keigest kolm talve ning sedagi emaga kahepääle pooleks.

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised