10 C
Kuressaare
Laupäev, 25. september 2021
spot_img

Mölkky liigale tõmmati joon alla

Läinud laupäeval mängiti Eikla külje all asuvas Kaubi külas Saaremaa Mölkky Liiga viies ja viimane etapp. Nii meeste kui naiste arvestuses oli seis peale nelja mängitud etappi väga tasavägine ja parimad pidi välja selgitama just viimane võistlus.

Mängiti üksikmängu. Võistlustulle asus 41 mängijat, kes loositi kaheksasse alagruppi. Alagrupiturniir raputas soosikute ringi, nende seas ka liiga liidrina võistlustulle asunud hiidlast Valeri Filipenkot.

Esimeses poolfinaalis võitis tallinlane Ragnar Nurmik „kuiva tulemusega“ 3:0 saarlast Enno Kermikut. Teine saarlane, Meelis Kask, pidi tulemusega 1:3 tunnistama Saaremaa juurtega, kuid praegu Tallinnas resideeruva Argo Võrgu paremust. Muide, just Kask oli see mees, kes oli eelnevalt favoriidil Filipenkol suutnud selja prügiseks teha. Viimase etapi kolmanda koha mängus võitis Kermik tulemusega 3:0 Kaske.
Kuigi finaalis suutis Nurmik tulemusega 3:1 Võrgu alistada, siis liiga üldarvestuses võttis Võrk kindla võidu just Nurmiku ees, kes omakorda vaid ühe punktiga edestas senist liidrit Filipenkot.

Kokkuvõttes läks arvesse neli paremat tulemust viiest ja liiga üldarvestuse esikolmik oli seega alljärgnev: 1. Argo Võrk 206 p, 2. Ragnar Nurmik 187 p, 3. Valeri Filipenko 186 p. Parim saarlane oli viie etapi kokkuvõttes Tanel Raamat, kes kogus 168 punkti, mis andis viienda koha.

Naistest üldarvestuses võitis Kati Sokko, kelle nelja parima etapi kogusumma oli 125 punkti, Maie Ader sai 114 punktiga teise koha ja kohalik Kaubi küla neiu Lisandra Lehtjärv oli 100 punktiga kolmas. Ühtlasi oli Lisandra parim ka neidude arvestuses. Ja noormeeste parim oli Robin Tuuling.

Saaremaa Mölkky Liigas käis kätte proovimas 77 erinevat mängijat, nende seas ka hiidlased, pealinlased, harjumaalased, tartlased ja soomlased.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised