8.3 C
Kuressaare
Reede, 24. september 2021
spot_img

Sander Raudsepa teos valiti Voronja galerii skulptuuride aeda

Kuressaare ametikooli kutseõpetaja, saarlase Sander Raudsepa teos on üks üheksast teosest, mis valiti välja Voronja galerii skulptuuride aeda. Kokku laekus konkursile 49 teost 43 kunstnikult.

„Minu jaoks tuli väljavalituks osutumise teade ootamatult. Olin just lõpetanud paarinädalase tuleskulptuuri projekti Kohilas (Kohila sümpoosion XXI) ning muud projektid ei olnud mul parasjagu meeleski,” ütles Sander Raudsepp, lisades, et kuna konkurss oli tihe ning tähtajast oli palju aega möödas, ei osanud ta enam positiivset vastust oodata.

„Olen tänulik, et mind usaldatakse seda skulptuuri looma,” tähendas ta. Loomade ühine nimi on Änimals. „Soovisin kujutada igivanu muinasjutulisi loomi, kes on kui loodusega ühte sulanud. Loomad on inspireeritud meie metsloomadest ning pisut ka popkultuurist, nähtud fantaasiafilmidest ja arvutimängudest. Ilmselt on kõige märgatavamad just hundile ja hirvele iseloomulikud jooned,” rääkis Raudsepp.

Fotol näha olevad loomad on 2018 I Land Soundi Metsalavale (muusikafestival) loodud skulptuurid.

Kui muusikafestivali korraldajate soovil olid valitud materjalid loodussõbralikud ja säästlikud, siis Voronja galerii Skulptuuride aeda teostaks Raudsepp enda sõnul midagi kauakestvat.
„Seetõttu loon täiesti uue skulptuuri, mis ajahambale kauem vastu peaks. Sisu (karkass) on plaan ehitada terasest ja keha katta betooniseguga.

Nii jääb ka loodusele ruumi kasvada ja skulptuuri taimede ning samblaga kujundada,” rääkis Raudsepp, kes tõenäoliselt kasutab ka rohkem keraamikat pindade katmiseks ja mängib materjali toonidega.

Voronja galerii skulptuuride aia konkursile esitas 43 kunstnikku 49 teost. Nende hulgas oli nii üksikuid skulptuure kui ka skulptuuride ansambleid. Kokku osales konkursil 67 skulptuuri, mille kogumaksumus oli kokku 376 229 eurot. Skulptuuride ostufond on EAS-i toel 50 000 eurot.
Osa teostest saabub Voronja aeda juba sellel hooajal. Kõiki konkursiga väljavalitud objekte saab näha järgmisel, IX suvehooajal. Pärast seda saab Voronja galeriid külastada aastaringselt.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised