12.8 C
Kuressaare
Teisipäev, 28. september 2021
spot_img

Meelis Juhandi lahkub politseist hea tundega

Täna on viimane ametlik tööpäev Kuressaare politseijaoskonna piirkonnavanemal Meelis Juhandil, kel seljataga pea 30 aastat teenistust politseis. Ta alustab nüüd informaatikaõpingutega Tallinna ülikoolis, et uute teadmistega tööle asuda Saaremaa erinevates koolides.

“Loodan, et mul ei teki nii öelda “politseipohmelust”, kus professionaalne kretinism igas olukorras välja lööb,” naljatab staažikas politseinik Meelis Juhandi, kes enda sõnul hakkab nautima nüüd võimalust politseitööd kõrvalseisja pilguga jälgida.

Politseis teenitud aastad leiab Juhandi olnud värvikad ja erinevaid võimalusi pakkuvad, sealt saadud emotsioonid pigem positiivsed.

“Mul on olnud võimalik viie – kuue aasta takka majasiseselt ametit vahetada, nõnda, et politseitöö on pakkunud ka vaheldust, ametikohti on olnud kordnikust piirkonnavanemani.
Alustasin korrapidamisteenistuses, mis varemalt oli igas maakonnas, autojuhina, kust liikusin 1993 ndal aastal piirkonnapolitseinikuks ja see on olnud mu professioon, kellena teatakse mind ka praegu. 2015. aastast alates olen olnud piirkonnavanem ning noorsoo- ja piirkonnapolitseinike rühma juht”, räägib Juhandi.

Mees lisab, et oli siiski ka aeg, kui politseitööst kippus villand saama.
“2000ndate alguses otsis Salme vald kultuurinõunikku. Kandideerisin koos Maire Sillaveega ja tema osutus valituks,” rääkis Juhandi.

Uue hingamise andis talle aga Sisekaitseakadeemias politseilise kõrghariduse omandamine ja seda powerit (energiat-toim) on jagunud siiamaani.

Erilisim sündmus –mäss pealinnas

Juhandi rõhutab, et talle on alati olnud huvitav erinevaid nüansse sisaldava uue formaadi saamine politseitöös. Ärevaimaks ja enam meelde sööbinud sündmuseks peab ta Pronksiöö rahutustel osalemist Tallinnas 2007. aasta kevadel.

“See mäss oli kõigile uus ja ärev kogemus, täiesti teistmoodi politseitöö kui olime siin Saaremaal harjunud, selline päris eesliinil olemine ja sellise suure massi ohjamisega hakkama saamine,” ütleb Juhandi.

Kui on midagi, millest ta peale politseiteenistusest lahkumist puudust hakkab tundma, on need Juhandi sõnul lahedad ja ägedad inimesed.

“Kui saatsin politseisüsteemi kirja, kus tänasin kolleege koos teenitud aja ja toetuse eest, sain sealt nii head tagasisidet, et positiivseid emotsioone jagub pikemaks ajaks.”
Politseisse tööle sattus Meelis Juhandi enda sõnul osalt tänu juhusele.

“Peale seda, kui ma Vene kroonust 1991. aasta lõpus naasin, ei osanud ma esialgu oma eluga suurt midagi peale hakata. Onu Timm (Vladimir Juhandi-toim) töötas politseis, jõulude paiku võttis ta mind näpuotsa ja viis politseimaja personalitöötaja juurde, et see poiss tuleb politseikooli saata. Nii läksingi kuueks kuuks Paikuse politseikooli. Seal sain aru, et see amet mulle sobib,” meenutas Juhandi.

Mantlipärijaks saab Raun

Meelis Juhandi mantlipärijana Kuressaare politseijaoskonna piirkonnavanema ametipostil jätkab Minna Raun, kellele ta soovib eelkõige arusaamist, et piirkonnavanema töö on töö inimestega.

Juhandi toob välja, et kui juhitavas kollektiivis on üle kümne inimese, kes igapäevaselt tegelevad probleemide lahendamisega, mõjutavad need paratamatult ka lahendajaid.
“Kindlasti saab esialgu raske olema, sest piirkonnategijad on kõik isiksused ja nende kokkusulandamine ei ole lihtne. Rahulikku meelt ja pikka kannatust, see aitab alati,” leiab Juhandi.

Peale politseipensionile jäämist jätkab Juhandi eneseteostust õpetajana. Ta alustab informaatikaõpinguid Tallinna ülikoolis ja asub teadmisi edasi andma Salme põhikoolis, Hariduse koolis ja Saaremaa gümnaasiumis.

Meelis Juhandi on mees, kes teeb ja jõuab palju. Ent politseitööst ta siiski päris lõplikult ei loobu. Nimelt asutas ta koos Aare Allikuga Kuressaare politseijaoskonnast 12. augustil Saarte Abipolitseinike MTÜ. See on ühing, mille eesmärk on koondada abipolitseinikud nii öelda ühe katuse alla. Lisaks on ta Saaremaa vallavolikogu liige.

Oktoobris toimuvatel tulevastel valimistel ta kaasa ei löö, vaid tegeleb enda elu järje peale saamisega.

1 kommentaar

guest
1 Kommenteeri
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Vahur
Vahur
1 month ago

𝐎𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐣𝐮 𝐯õ𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐯𝐚𝐥𝐢𝐦𝐢𝐬𝐭𝐞𝐥 𝐤𝐚𝐧𝐝𝐢𝐝𝐞𝐞𝐫𝐢𝐝𝐚. :))))

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised