8.3 C
Kuressaare
Reede, 17. september 2021
spot_img

JUHTKIRI – Haridus asenduspinnal

Saaremaa hariduskorralduses on sündinud mitmeid muudatusi. Saaremaa sai riigigümnaasiumi ja kaks maakonna senist gümnaasiumi Kuressaares jätkavad tänavu sügisest tegevust üldhariduskooli ja huvikoolina. Neist ühe, Kuressaare Hariduse kooli õpilastel tuleb tarkust taga ajama hakata linnast väljas, sest endise Saaremaa Ühisgümnaasiumi koolimaja läheb remonti.

Kui esialgne plaan oli koolimaja ehitustööd lõpetada tuleva, 2022. aasta septembriks, siis nüüd on enam kui selge, et nii hästi ei lähe, kuna sobiva ehitaja leidmiseks korraldatud hanke tulemused vaidlustati ning töödega enne kohtuvaidluse lõppu pole võimalik alustada.

Ehkki Saaremaa vallavalitsus ütles tinglikult, et hankevaidluse tulemusena võib kohtuasi kooli valmimist edasi lükata kuni kolm kuud ehk novembrini, pole seegi kindel, sest esialgne õiguskaitse vaidlustajal jätkuvalt kehtib ja hetkeseisuga vald hankelepingut sõlmida ei saa.

Kui kaua suurel hulgal koolijütsidel Upale asenduskooli sõita tuleb, näitab elu. Vald on igatahes  asenduskooli kuludega arvestanud kuni 2022/2023 õppeaasta lõpuni.

18. august 2021

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised