3 C
Kuressaare
Esmaspäev, 20. september 2021
spot_img

Mart Maastik on jälle Eesti bridžitšempion

Juulis peetud Eesti meistrivõistlused bridžis peeti Võsul, kust individuaalmängija tiitli tõi juba teist korda Saaremaale Mart Maastik.

Ehkki bridž on paarismäng, selgitatakse igal aastal lisaks parimale mängupaarile välja ka parim individuaalmängija, segapaar ja võistkond.

„Individuaalmäng bridžis on sellevõrra keerulisem, et turniiri jooksul tuleb mängida reeglina kaks jaotust erinevate partneritega. Kuna tase on mängijatel väga erinev, siis peab olema lisaks heale mänguoskusele ka hea vaist, et millise partneriga kuidas parema tulemuseni jõuda,” selgitas Mart Maastik. „Kuna turniiribridžis ei sõltu kaartidest, mis kätte jagatakse midagi, sest kõik mängivad täpselt samad jaotused läbi. Seega peab, nagu igal spordialal õnne ka olema,” jäi Eesti meister

tagasihoidlikuks ja lisas, et üldiselt võib bridžis ehk kõige paremaks pidada võistkondlikku võistlusvormi.

Lisaks Eesti meistrivõistlustele korraldatakse GP ehk Grand Prix sarja mänge, mille punktide alusel pääsevad 18 parimat paari novembris toimuvale finaalvõistlusele. Iga kahe aasta tagant toimub kogutud punktide alusel koos Läti parimate paaridega ühine koondiste valikturniir, millel osaleb ca 10-15 paari nii Eestist kui Lätist.

„Ühine turniir tagab tugevama taseme ja Eesti koondis on viimastel aastatel päris heal tasemel mängu näidanud,” rääkis Maastik. „Oleme esindatud olnud nii Euroopa- kui maailmameistrivõistlustel, aga ka mõttemängude olümpial, kus peale bridži on male jt ajutegevust nõudvad spordialad.”

Mart Maastik tutvus bridžiga 13-aastasena puht juhuslikult, sest suvilanaabritel oli neljas käsi* puudu. „Bridž on suurepärane mäng, sest seda mängitakse surmani. Olin aastaid tagasi Israelis ühel suurturniiril, mille võitis tol ajal juba üle 90-aastane maailmakuulus juudist bridžimaailmameister,” kõneles Maastik, lisades, et bridži eelduseks on hea loogikatunnetus, mida läheb vaja igas eluvaldkonnas. „Seega hobi sünnist surmani.”

*Bridž on paarismäng, mida mängitakse neljakesi.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised