Kellele meist ei meeldiks suvesoojad ilmad? Ilmselt vähestele. Soojade ilmade tulekuga tulevad paraku välja ka sellised ebameeldivad tegelased nagu sääsed, parmud ja puugid. Kujutlemas end nautimas sooja suveõhtut koos armsate inimeste seltsis, pole hullemat, kui kuulda peakohal pidevat pininat ning tunda sääskede valulikku nõelamist. Tagatipuks jääb sääse nõelamisest nahale sügelev ja pahatihti valulik punn.

Ometi on just sääsed soojade ilmade lahutamatu osa. Eriti armastavad nad tegutseda maalähedastes kohtades, linnas neid sedapuhku eriti ei kohta. Sääsed tulevad välja just õhtuti, kui päike enam taevas ei lõõma ning õhk on niiskem. Seda seetõttu, et sääskede keha ei talu päikesekuumust.

Kuidas siis neid tüütuid kahetiivalisi eemale peletada? Tuntuim viis on ilmselt sääsetõrje pihustid. Neid on ohutu pihustada nii nahale kui ka riietele. Sobides nii lastele kui ka täiskasvanutele.
Aegajalt tuleb pihustamist korrata, kuna üldjuhul on pihustite toime mõne tunni vältel. Sääsetõrjevahendid on leitavad suvisel perioodil pea igast poest. 

Samuti on looduslikult välja töötatud spetsiaalsed võrud, mis peaksid sääski ja puuki eemale peletama. Uuringute kohaselt peaksid looduslikult toodetud toimeainetega tooted häirima putukate haistmismeelt. Tõrjevõrud on välja toodetud nii inimestele kui ka lemmikloomadele. Neid on mugav kasutada just seetõttu, et nende kaitsetoime on kuni kuu aja pikkune. Neid võib kanda nii käel, jala ümber kui ka riietel. Efektiivseks toimeks soovitatakse siiski otsest kontakti nahaga. Lemmikloomadele mõeldud võrud tuleb loomale kaela ümber panna. Tõrjevõrud jäävad samasse hinnaklassi nagu pihustatavad vahendid. Jäädes üldjuhul 10 euro piire. 

Üheks suurimaks ning ohtlikumaks nuhtluseks suviti on puugid. Puugid elavad nii metsades kui heinamaadel. Puugid on ohtlikud nii inimestele kui ka loomadele eelkõige seetõttu, et kannavad endaga haigusetekitajaid. Levinumad nakkushaigused Eestis on puuentsefaliit ja puukborrelioos. Seetõttu on soovitav metsa minnes kasutada putukatõrjevahendit. Siinkohal tuleb meeles pidada,et inimesele mõeldud tõrjevahend ei ole sobilik kasutada lemmiklooma peal ja vastupidi. Ning kindlasti pöörata tähelepanu sellele kas antud tõrjevahendit sobib kasutada nahal või ainult riietel.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare