Neljapäeva varahommikul juhtus Saaremaal liiklusõnnetus, milles sai raskeid vigastusi sõiduautot BMW juhtinud mees.

Neljapäeval kella 4.50 ajal sai häirekeskus teate Viidu külas Käesla-Karala-Loona tee 11. kilomeetril teelt välja sõitnud sõidukist. Teatele reageerisid pääste ja kiirabi, veidi hiljem paluti ka politsei abi.

Kuressaare politseijaoskonna patrullijuhi Matis Siku sõnul selgitas politsei sündmuskohal välja, et sõiduauto BMW oli kaldunud lauges kurvis vasakule poole teelt välja ning paiskunud vastu puid. Sõidukit juhtinud ja autos üksinda olnud 28-aastane mees suutis endale ise telefoniga abi kutsuda, kuid tema autost kättesaamiseks oli vaja päästjate abi. Kiirabi viis raskelt viga saanud mehe haiglasse.

“Esialgne sündmuskohal kogutud info annab alust arvata, et teelt väljasõidu põhjuseks võis olla oludele mittevastav kiirus. Autojuhi võimaliku joobe selgitab ekspertiis. Kõik täpsemad asjaolud on selgitamisel,“ ütles Sikk.

Sündmuskohal tehtud fotodel on näha, et kokkupõrge puuga on auto sõna otseses mõttes pooleks murdnud. Masina kinni kiilunud spidomeeter näitab ligi 200-kilomeetrilist tunnikiirust.

Tänavu on liikluses viga saanud 15 inimest

Käesoleval aastal on Saare maakonnas juhtunud 13 liiklusõnnetust, millest inimesed on viga saanud. Kokku on saanud vigastada 15 inimest. Mullu sama ajaga toimus 18 inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles sai viga 21 ja hukkus viis inimest. Alkoholijoobes juhi süül on sel aastal vigastatutega õnnetusi juhtunud kaks, eelmise aasta sama ajaga oli neid viis. 2020. aastal juhtus kokku 30 õnnetust, milles inimesed viga said.

“Ühte konkreetset ja domineerivat põhjust inimkannatanutega liiklusõnnetuste puhul välja tuua ei saa, enamasti juhtuvad need mitme teguri koosmõjul. Suuremalt jaolt mängivad liiklusõnnetuste puhul rolli joove, valesti valitud kiirus, ebapiisav pikivahe ja tähelepanematus, nagu kõrvalteelt ettesõit, manöövri ohutuses mitteveendumine ja muu,” rääkis Matis Sikk.

guest
22 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Vahur
Vahur
1 month ago

Ilmselgelt ei saanud selle bemari kiirus jääda 𝐥𝐮𝐛𝐚𝐭𝐮𝐝 piiridesse. Pea 200 km/h Saaremaa teede peal sõitmine ei ole mitte midagi muud kui 𝒆𝒏𝒆𝒔𝒆𝒕𝒂𝒑𝒑, seega ei mõtestaks mina seda isegi õnnetuseks, et kellegi hukkumise või raske vigastuse pärast kaasa tunda. Oli õnne, et idiootlikul bemmijuhil mõnda autot vastu ei sõitnud. Muidu oleks sündinud uus Saaremaa 𝒔𝒖𝒓𝒎𝒂𝒌𝒖𝒕𝒔𝒂𝒓 . Sellistel autojuhtidel ei tohiks olla mitte mingisugust õigust mootorsõidukit juhtida kuni 𝐒𝐔𝐑𝐌𝐀𝐍𝐈, juhul kui nad muidugi peale sellist lollust ellu jäävad. Kaasliiklejatel on õigus elule!

Vana Mu2n
Vana Mu2n
1 month ago
Vasta  Vahur

Mis sa tühikargaja siis jälle pläägutad?

Marti
Marti
1 month ago
Vasta  Vana Mu2n

Debiilik oled?

Vahur
Vahur
1 month ago
Vasta  Marti

See on tõsi jah, et mul mõistusega kõik korras ei ole.

Muff
Muff
1 month ago

Paistab enesetapu moodi küll. Isegi pidurdusjälgi ei paista olevat.
Sügav kaastunne lähedastele.

alo
alo
1 month ago
Vasta  Muff

Autojuht on elus, ära veel kaasa tunne

Muff
Muff
1 month ago
Vasta  alo

Poleks uskunudki, et sellisest paugust on võimalik ellu jääda. Tegin ennatlikud järeldused.

Rego L
Rego L
1 month ago
Vasta  Muff

Käisin vaatamas ka hommikul, jõhker ja võimatu kõik veljed uksed katki ja ja pooled ja sillad alt mootor kusagil mujal ja ainult juhi iste oli enam vähem aga sellest paugust olid suured puud ka maas.

Vahur
Vahur
1 month ago

Teie Maa, mis ajakirjandusväljaanne te olete? Panete ainult pildid ja video üles aga mitte mingit spekulatsiooni selle kohta, mis juhtus, kuidas juhtus, mis juhiga juhtus, kas keegi sai viga… Mitte mingisugust intervjuud politseilt. Vähe sellest, isegi asukohta ei ole te suutnud ära märkida. Kas teie Irina Mägi on erialalt ajakirjanik või on vastava kvalifikatsiooni muud moodi saanud? Vaevalt. Sest sellist poolikut kräppi paberitega inimene ei toodaks.

Priit Rauniste
Admin
Priit Rauniste
1 month ago
Vasta  Vahur

Irina on fotograaf, info lisandub…

Vahur
Vahur
1 month ago

Irina on fotograaf ja ei tea isegi kus ta pildistamas käis? Väga huvitav aga samas ka mingil põhjusel arusaadav.

Lii
Lii
1 month ago
Vasta  Vahur

Mis põhjusel arvad? Kui juba mainisid ja kas see asukoht on Sinu jaoks väga tähtis?

Vahur
Vahur
1 month ago
Vasta  Lii

Ega uudiste lugemisel pole ju mitte midagi olulist. 🙂 Poleks vaja üldse kirjutada, et midagi juhtus, veel vähem pilte või videosi panna. Milleks, eksju? Veel vähem oluline on selle uudise alla kirjutatud kommentaarid, eeskätt sinu omad. Ma ei tea, mida sina uudisest ootad või loodad aga ilmselgelt on sul mingi muu arusaam, milline uudis olema peaks…

Kita Liisi
Kita Liisi
1 month ago
Vasta  Vahur

Ää sa kua lädise sii nii tiidsesti midad, veta hoogu maha ning püüa pihu vähem oma lollusi sii kribida.

Rego L
Rego L
1 month ago
Vasta  Vahur

Ma tean

Kristi
Kristi
1 month ago
Vasta  Vahur

Ega diskussioon ja ajakirjaniku ettekujutus juhtunust ei olegi sellisel kohal just õige..
Pigem oodata neid fakte mis tulevad peale uurimist ja kannatu küsitlemist ( kui see üldse võimalikuks osutub)

Vahur
Vahur
1 month ago
Vasta  Kristi

Aina idiootsemaks vabandused muutuvad. Ütlen Ü𝐇𝐄 korra veel, et ainuüksi 𝐬ü𝐧𝐝𝐦𝐮𝐬𝐤𝐨𝐡𝐚 märkimine ei tohiks küll mitte kellegi spekulatsioon olla, veel vähem mingit tükki küljest ära võtta. Kristi, ma saan aru, et sa ei ole pidev Teie Maa lugeja, sest kui sa oleksid, siis saaksid aru, milline lohakus ja korralagedus selles lehes igapäevaselt valitseb.

Küll ilmuvad siia ajalehte uudised, mis on 𝐊𝐀𝐊𝐒 𝐊𝐔𝐔𝐃 vanad. Ja nüüd, kus võiks vähekenegi uudise üles panekuga oodata, et mingitki selgitust saada, siis on vaja teha turbotootmist. Absurdne!

Kita Liisi
Kita Liisi
1 month ago
Vasta  Vahur

Ää sa kua plääguta sii niipailu midad.

Kristile
Kristile
1 month ago
Vasta  Kristi

Info ju ilmus, pigem on küsimus info ilmumise aegluses. Muud polegi vaja teada kui praegu kirjas. Selle oleks võinud kohe üles panna, mitte oma piltidega lahmima asuda.

Rego L
Rego L
1 month ago
Vasta  Vahur

Viidi helikopteriga haigla hommikul, juhil oli telefon taskus ning ise helistas ja kutsus

to Rego
to Rego
1 month ago
Vasta  Rego L

Kas tõesti peavad anonüümsed kommentaatorid sellist infot jagama, mis oleks kohaliku ajalehe asi?

Jaan
Jaan
1 month ago

Uuem trend on õnnetused tõukelitega. Noored sõidavad kuidas jumal juhatab.