4 C
Kuressaare
Esmaspäev, 27. september 2021
spot_img

JUHTKIRI – Avatud ühiskonna nimel

Ehkki olukord Kuressaare haiglas on kontrolli all ja koroonapatsiente on hetkel statsionaaris ravil vaid üks, on selge, et viirus pole kusagile kadunud. Otse vastupidi, ilmneb uusi tüvesid ja võrreldes eelmise aastaga on juba nüüd viiruse numbrid tõusuteel.

Esmaspäeval kehtivate nõuete kohaselt ei pääse enda ohutust tõendamata ei restorani, kinno, ega teatrisse ning teistest rahvarohkest üritustest osa saama. Tuleb ajaga kaasas käia ja midagi pole parata, kui tervise- ja antigeenide tõendit ette näidata ei ole ning testi tegema ei soostu, istudki kodus.

Laste ja noortega on iseasi, nende osalemist ei piirata. Väidetavalt põevad nad viirust oluliselt kergemalt, käigu pealt, nagu öeldakse. Ja kuigi vaktsiinid pole nakatumise eest kaitsmisel sajaprotsendilise efektiivsusega, on ida-saarlase üleskutse vaktsineerida kampaania korras kõik noored samuti mõistetav. Vaevalt et keegi tema eluliselt olulisele soovile hoida saar ja riik avatuna vastu räägib. Nii nagu pole põhjust kahelda Irja Lutsari sõnades, et vaktsiinid on efektiivseim võimalus pandeemiast väljumiseks.

11. august 2021

5 KOMMENTAARID

guest
5 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Paukgaasi aparaat annab kütust tasuta
Paukgaasi aparaat annab kütust tasuta
1 month ago

Kuna viirused muteeruvad iga päev siis vaktsiinid ei kaitse inimorganismi viiruste eest.
Seedeelundite veega loputamine teeb immuunseks viiruste vastu.

Vahur
Vahur
1 month ago

Kummaline arusaam Teie Maa ajakirjanikul, et kui kinno, teatrisse või mujale laaberdama ei lähe, siis pead 𝐤𝐨𝐝𝐮𝐬 𝐢𝐬𝐭𝐮𝐦𝐚. Kas muid tegevusi siis ei olegi? Pealegi ma arvan, et need vaktsineerimata inimesed istuksid hea meelega “𝒌𝒐𝒅𝒖𝒔”, kui see tähendab kinode ja spordiklubide mittekülastamist.

Tuletan veelkord meelde, et igasugused pullikeskused on need, kes 𝐊𝐋𝐈𝐄𝐍𝐓𝐄 vajavad, mitte vastupidi. Inimesed saavad ka kodus süüa teha, ei pea kohvikus kümme korda kallimat ja kümme korda ebamaitsvamat asja tarbima.

Vahur
Vahur
1 month ago
Vasta  Vahur

Ainult meil Sõmeral on tõeliselt avatud ühiskond.

Nending
Nending
1 month ago

Unustatakse ära üks oluline nüanss – ka vaktsineeritud levitavad viirust, mitte vaktsineerimispass ei tõenda nakkusohutust, vaid negatiivne test.

Vahur
Vahur
1 month ago
Vasta  Nending

Kes on jällegi vätinud, et vaktsineeritud inimesed 𝐄𝐈 levita viirust? Eks ikka lamemaalised teevad seda.

Viirust saab levitada ka maskiga ja siis kui oled selle alles hiljaaegu läbi põdenud. See ei olegi üldse teema 𝐤𝐚𝐬 viirust levitada saab. Teema on selles, mida saame 𝐦𝐚𝐤𝐬𝐢𝐦𝐚𝐚𝐥𝐬𝐞𝐥𝐭 teha, et viiruse levik oleks 𝐦𝐢𝐧𝐢𝐦𝐚𝐚𝐥𝐧𝐞.

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised