2 C
Kuressaare
Esmaspäev, 20. september 2021
spot_img

JUHTKIRI – Politsei kergliikuril

Elektriline tõukeratas on praeguses linnapildis juba päris tavaline nähe. Paraku jõuab viimasel ajal rubriiki „Mis juhtus” üha enam teateid nendega juhtunud õnnetustest. Alles esmaspäeval kukkus elektrilise tõuksiga 13-aastane neiu, kes ajas sassi kiirendi ja piduripedaali ning sattus vigastuste pärast Kuressaare haiglasse.

Enne kergliikuriga sõitma asumist tuleks endale mõned asjad selgeks teha, tundma õppida nii ratast kui liiklusseadust, mis sellest aastast alates sisaldab reeglid ja nõuded ka elektritõukeratastele.

Eelmisel nädalal jõudsid elektrilised tõukerattad Kuressaare politseijaoskonda, kus uusi töövahendeid teisipäeval testiti ja tänaseks on esimesed proovisõidudki tehtud. Kindlasti on politseipatrullidel nendest palju kasu. Nendega pääseb sündmuskohale kiiremini kui jalgsi, saab kasutada otseteid ning liigelda kohtades, kuhu autoga ligi ei pääse.
Kuna kergliikurite kasutamine muutub ilmselt populaarsemaks, on politseipatrullidel nüüd võimalik tõuksidega liiklejatega oma kogemusi jagada. Veelgi olulisem, nendele tuginedes saab tulevikus kehtivat seadust paremaks täiendada.

6. august 2021

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised