21.1 C
Kuressaare
Kolmapäev, 17. august 2022

Püha kihelkonnapäev läks hästi korda

Paar päeva varem peeti kiriku juures kahe koguduse ühist lastelaagrit, mille esmakordse eestvedamise eest soovin tänada Maarika Vainot koos abilistega. Lastele ja nende vanematele esitlesid kaasava eelarve abil hangitud ja meeste endi poolt kohandatud tuletõrjetehnikat Pihtla vabatahtlikud pritsumehed. Püha kiriku Tõllakuuri esisel lipuväljakul kuulatas trompetihelide saatel kihelkonnapäeva avatuks Karlis Saar, kes korraldas lastele ka rütmipillide õpitoa.

Seoses sellega, et palverändurite pühaku apostel Jaakobuse päev langes sellel aastal pühapäevale, korraldas Saaremaa palverännu eestvedaja Tiina Ool kolmepäevase palverännaku Kuivastust Püha kiriku juurde, mille jooksul läbiti 80 km.

 

Seoses uue Discolfi raja valmimisega kiriku vahetus- läheduses, peeti esmakordselt ketasgolfi turniir Püha kihelkonna karikale, mille korraldamise eest kuuluvad tänusõnad Urmas Nõgule. Välja anti ka mitmeid auhindu vanusegruppide võitjatele.

 

Enne jumalateenistuse algust leidis muinsuskaitse inspektor Madis Nõmme eestvedamisel aset kultuurilooline ringkäik Püha vanal ja uuel kalmistul. Ilmselt ei ole vana kalmistu olnud veel viimase ilmasõja järgsel ajal nii hästi hooldatud kui sellel aastal. Esimest korda on kalmistule üles seatud infotahvel ja selgitavad tekstid olulisemate kalmude juures. Suur tänu Matti Mägile ja abilistele tehtud töö eest, millest suurem osa seisab alles ees, lõhutud ja ajahamba poolt kannatada saanud hauatähiste ja kabelivaremete taastamisel.

 

Pärast lastelaagri lõpujumalateenistust ja kehakinnitamist peeti päeva kulminatsioonina Püha kihelkonnapäeva jumalateenistus, kus teenisid külalistena kaasa Rootsi kiriku praost Markus von Martens ja Tiina Ool. Palverändurite tunnistuste andmise järgselt leidis aset märkimisväärne sündmus, kus pärast restaureerimist pühitseti taas kasutusse Eesti teadaolevalt vanimad altari küünlajalad aastast 1586.

 

Uue kuue saanud koguduse avaras Tõllakuuris kaetud kohvilaua järgselt toimus kiriku nimepäeva lõpetuseks suures kirikus klassikalise muusika kontsert, kus tuntud heliloojate loomingut esitasid Karis Saar trompetil ja Katrin Nachtigall viiulil ja ning Katre Roolaht orelil ja klaveril.

 

Tänan koguduse nimel kõik Püha kihelkonnapäevale kaasaaitajaid ja osalejaid, aga enne kõike Jumalat, kelle apostel ütleb selle päeva juhtsalmis – Käige nagu valguse lapsed, sest valguse vili on ju igasuguses headuses ja õiguses ja tões. Ef 5:8b,9

0

0

Eelmine artikkelGoodKaarma seebikoda ja aiakohvik
Järgmine artikkelKirikuteated
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised