9.4 C
Kuressaare
Neljapäev, 23. september 2021
spot_img

JUHTKIRI – Õigus ja kaitse (lisatud valla täpsustus)

Varese sadama arendaja, kes on kahe tuulegeneraatori püstitamiseks teinud ulatuslikke kulutusi, taotles detailplaneeringu menetluse suhtes esialgset õiguskaitset ning keeld tühistati halduskohtu määrusega tänavu aprillis. Selle omakorda vaidlustas ringkonnakohtus Saaremaa vald.
Esialgse õiguskaitse esmaseks ülesandeks on kindlustada vaieldavad õiguspositsioonid põhivaidluse ajaks ja tagada kohtuvaidluse ajaks õigusrahu.
Ehkki vallavalitsus on jätkuvalt seisukohal, et vaidlustatud volikogu otsus on õiguspärane ja kaalutlusvigadeta ning ajutise planeerimis-  ja ehituskeelu kehtestamine uute tuulegeneraatorite püstitamiseks oli põhjendatud, ei leidnud ka teise astme kohus mõjuvat põhjust Varese sadama arenduse peatamiseks, sest 16. juulil otsustas Tallinna ringkonnakohus halduskohtu määruse jõusse jätta. Kui raha küll, siis laskem kohtuveskitel jahvatada.

Saaremaa Vallavalitsus täpsustas, et Varese sadama arendusele ei ole teise astme kohus veel hinnangut andnud – selles osas esitas vald ringkonnakohtule apellatsioonkaebuse alles 22. juulil.

Tallinna ringkonnakohtus vaieldi ajutise planeerimis- ja ehituskeelu kehtestamise vaidluses esialgse õiguskaitse osas, mis on kehtestatud vallavalitsuse korraldusega ning puudutab üksnes Metsa-Simmu detailplaneeringut.

28. juuli 2021

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised