10 C
Kuressaare
Laupäev, 25. september 2021
spot_img

Haiglas algas laste vaktsineerimine

Kui siiani on põhirõhk olnud täiskasvanute Covid-i vastasel vaktsineerimisel, siis nüüd alustas Kuressaare haigla ka laste vaktsineerimisega. Saaremaa noorte vaktsineerituse tase on 6,1 %, samal ajal võrdluseks on see Tartus 54%.

Haigla ravijuht Edward Laane ütles, et laste vaktsineerituse taset Saaremaal võib lugeda rahuldavaks. “Meil ei ole mingit konkreetset eesmärki, kui palju me peame vaktsineerima ja haigla ei saa sellist sihti ka endale püstitada,” märkis Laane.

“Loome tingimused ja teeme kõik selleks, et need, kes soovivad saada vaktsineeritud seda ka saavad. Kui enne sai vaktsineerida Pfizer vaktsiiniga Comirnaty, siis nüüd ka Moderna vaktsiiniga Spikevax. Sügisel kui kool algab näeme, kui edukad on saarlaed vaktsineerimise osas olnud.”

Lapsi alates vanusest 12.-17. aastani saab vaktsineerida Pfizeri vaktsiiniga 30. juulini iga päev kell 11-13. Lastele tuleb vaktsineerimisele minnes kaasa anda vabas vormis kirjutatult lapsevanema nõusolek. Registreerimine ja info telefonilt 51 982 986.

Alates 31. juulist hakkab koroonaviiruse vastu vaktsineerimist pakkuma Auriga kaubanduskeskuse Apotheka apteek. Vaktsineerimissooviga võib alati pöörduda ka oma perearsti poole.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised