8.8 C
Kuressaare
Neljapäev, 23. september 2021
spot_img

Astes avati tantsujuht Valve Tederi auks mälestuspink

Idee pink paigaldada sündis Aste rahvamaja juhatajal Triino Lestal. “Valve oli meie piirkonna pikaaegne tantsuõpetaja ja tantsurühma “Aste Anstakad” kokkukutsuja ja esimene juhendaja. Tema koos abikaasa Antsuga on siinse kandi jaoks tähtsad inimesed,” rääkis Lest.

Ants Tederi auks paigaldatud mälestuspink asub Aste kooli juures. Ants Teder oli kooli direktor.

Valve Tederi mälestuspink sai välja valitud klubihoone välisfassaadi järgi nii, et need koos moodustaksid ühtse ansambli. See pink ei pruugi jääda viimaseks mälestuspingiks Aste klubihoone juures. “Sõltub natuke selles, kas on väärikaid inimesi, kellele pink panna ja kas leidub inimesi, kes pingi panemist algatavad,” lausus Aste klubi juhataja. Ta arvas, et väärilisi inimesi, kellele pink panna, on kindlasti veel.

“Tihti pannakse mälestuspinke inimese auks, kes on meie hulgast lahkunud. Palju väärtuslikum ja parem mõte oleks teha headmeelt inimesele siis, kui ta elab,” leidis Lest.

“Aste Antsakad” praegune juhendaja Tiiu Villsaar mäletab Valve Tederit 1967. aastas laste ja noorte tantsupeo ajast. “Proovi ajal olid tema detsibellis sellised, et kõik hüppasid maast kõrgemale. Selgus, et tegemist oli Aste kooli rühma ja nende juhendajaga,” meenutas Villsaar.

Valve Tederi endine kolleeg ja õpilane Kai Kiik kohtus Valve Tederiga esimest korda 1987. aasta sügisel, kui tuli segarühma tantsima ja jäi sinna seitsmeks aastaks. “Valve oli lahke, hoidev ja nõudlik. Kui pärast proovi võtsid naised tanud peast, ütles Valve, et korralik naisterahvas ei tule palja peaga kodust välja.”

 

Valve Teder oleks 26. juulil saanud 90-aastaseks. Kuigi tema täpse sünnikuupäeva ümber on tekkinud väike segadus, sest algul arvati, et ta sündis hoopis 23. juulil.

 

Järgmine mälestuspink on Saaremaal kavas avada, reedel 30. juulil kell 15 Tornimäe kooli juures koolijuhi Ilmar Kaalu mälestuseks.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised