-1.5 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Kalmistupüha Vilsandil

Vilsandi saar kuulub Saaremaa Kihelkonna koguduse teenimispiirkonda ehk kihelkonda. Saarel ajaloolist kabelit või kirikut ei ole, samuti on mitmed põlvkonnad vilsandlasi maetud Kihelkonna kalmistule.
II maailmasõja aastail ja vahetult pärast seda püsinud keerulises olukorras takistasid võimud Saaremaa ja Vilsandi vahelist inimeste liikumist, mistõttu ei saanud isegi saarel surnuid vilsandlasi matta Kihelkonna surnuaiale. Seetõttu tuli lahkunud matta Vilsandile ja tekkis väike mitteametlik surnuaed, mille pühitses alles 1997. aastal Kihekonna koguduse vaimulik Rene Reinsoo.
Surnuaiapüha saarel seni peetud ei olnud. Kuna saarel on kogukonna keskel parasjagu toimumas arutelu kalmistu avamiseks uuesti matmiseks nii kirstu- kui urnimatuste tarvis ning Eesti Kunstiakadeemia tudengite kursusetööna on valminud ka kolumbaariumi eskiis, on väike kalmistu tõusnud vilsandlaste jaoks tähelepanu keskmesse.

XV Vilsandlaste päevadel osalejana viisin pühapäeval Vilsandi kalmistul läbi surnuaiapüha jumalateenistuse, millele järgnes arutelu kalmistu tuleviku, sealhulgas surnuaia võimaliku laiendamise ja matmiseks taasavamise küsimuses.

Eelmine artikkelKarja kihelkonna kohvikud
Järgmine artikkelKirikuteated
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised