1.7 C
Kuressaare
Pühapäev, 24. oktoober 2021

Saarlased on mölkkys Eesti teine ja kolmas

Võistlusele registreerus 19 mängijat, kes alustasid võistlemist neljas alagrupis. Kõik saarlased – Boris Lehtjärv, Tanel Raamat, Jaanus Raamat ja Marelle Lehtjärv – jõudsid läbi alagrupimängude 16 parema hulka.
Kõige raskem vastane tuli 1/8-finaalis vastu just Boris Lehtjärvele, sest rinda tuli pista valitseva Eesti meistri Hanno Voolega Hiiumaalt. Kuid otsustavas mängus suutis Lehtjärv tiitlikaitsja üle mängida ja 2:1 võit kuulus saarlasele.
Veerandfinaalis  tuli vastu Virgo Kattel ja jällegi 2:1 mänguvõit Lehtjärvele. Poolfinaalis purustas Boris Lehtjärv Hiiumaa valitseva meistri Martti Lepisto 3:0 ja edenes finaali.
Paraku tuli Lehtjärvel finaalis 0:3 kaotus vastu võtta hiidlaselt Urmas Mikk`ult ja tasuks hõbemedal.
Väga hea võistluse tegi ka Tanel Raamat, kes võitis 1/8-finaalis Vaiko Kivi tulemusega 2:1. Veerandfinaalis alistus Raamatule ka hiidlane Villem Reitalu, tulemus 2:0. Poolfinaal Urmas Mikk’u vastu oli väga dramaatiline, sest viigiseisul 2:2 juhtis Raamat viiendas mängus turvalise eduga ja tal oli kasutada koguni kolm (sic!) mängu lõpetavat viset, aga paraku need ebaõnnestusid …
Nii tuli noorel Raamatul leppida 2:3 kaotusega ja pronksimänguga, milles Tanel Raamat võitis 2:1 hiidlast Martti Lepistot ja saavutas nii pronksmedali. Kui üks võiduvisetest oleks Tanel Raamatul õnnestunud, oleks hiidlased saanud Kärdlas näha saarlaste finaali!
14-aastane Marelle Lehtjärv, kes oli kogu turniiri ainus naismängija, tegi samuti väga hea esituse, jõudes kaheksa parema hulka.

Nimelt  1/16-finaalis suutis ta tulemusega 2:1 alistada oma onu Jaanus Raamatu. Naistele eraldi arvestust mölkkys üldiselt ei peeta ja nii fikseeriti Marelle Lehtjärvele lõpptulemuseks 8. ja Jaanus Raamatule 12. koht.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised