2.8 C
Kuressaare
Kolmapäev, 19. jaanuar 2022

Pitka luurevõistlus toob starti rahvusvahelise seltskonna

Kaitseliidu poolt korraldatav rahvusvaheline sõjalis-sportlik “Admiral Pitka luurevõistlus 2021” on traditsiooniline Eesti eri paigus toimuv võistlus. Tänavu on võistluse peakorraldaja Saaremaa malev koos Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonnaga, keda toetavad kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad tegelikult üle Eesti. Meditsiinilist tuge aitab näiteks tagada Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse meditsiinigrupp.
“Võistluse eesmärk on koostöö arendamine erinevate riikide ja ametkondade vahel, kes samal ajal saavad proovile panna oma meeskondlikku vastupidavust minimaalse une ja füüsilise pinge all, säilitades meeled erksana,” rääkis Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik kolonelleitnant Gunnar Havi.
Võistluse avamine toimub Kuressaares Vabadussõja ausamba juures 4. augustil kell 15 ning siis suunduvad võistkonnad loositud järjekorras stardipaika ja sealt juba rajale.
Võistlusraja pikkus linnulennult on 65 km ja selle läbimise käigus peavad võistkonnad kontrollpunktides lahendama erinevaid nii nutikust, täpsust, kui ka füüsilist jõudu nõudvaid ülesandeid.
“Distantsi läbimise teevad võistkondadele keeruliseks maastikust ja loodusest tulenevad eripärad, kontrollpunktidesse jõudmise kindel kellaaegadest kinnipidamine ja nn. vastutegevus, keda võistkonnad peavad vältima,” selgitas Gunnar Havi, lisades, et vastasel juhul kaotavad võistkonnad ülesannete lahendamise käigus kogutud punkte.
Kokku osaleb võistlusel kolmkümmend nelja liikmelist mees- ja naiskonda (neist neli on nais- ja kolm sega võistkonda) 11-st erinevast riigist (Eesti, Läti, Leedu, Poola, Soome, Belgia, Prantsusmaa, Portugal, Taani, Suurbritannia, Ameerika Ühendriigid).
Saaremaa paneb välja nö null tiimi, kelle ülesandeks on testida ülesannete paikapidavust ja muud toimimist, et päris võistkondade saabumisel laabuks kõik probleemideta nagu ka rallidel kasutatakse null autosid.

Saaremaalt osaleb võistlusel veel ka naiskodukaitse võistkond.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised