10.4 C
Kuressaare
Pühapäev, 26. september 2021
spot_img

Pühapäeval kohtusid Ergud ja Marleenid

Esiteks pikk vahe, mis oli tingitud kauakestnud piirangutest, kuid peamine kohtumise eesmärk oli siiski ansambli kauaaegse juhendaja Marin Heinmetsa mälestamine ja tema “peata” jäänud kokkukasvanud pundi moraalne toetamine, aga ka ansambel Ergud 10. aastapäeva tähistamine. 
  
Kohale jõudes tabas meid suur üllatus. Sealsed mehed-naised pole koroona ajal üksnes kodus nokitsenud, vaid senise kitsukese kokkusaamiskoha asemel on võimalik nüüd koos olla suures ja avaras ruumis ehk saali avaral laval. Kõrval on poole suurem ruum ehk suur saal rahvarohkete ürituste korraldamiseks. Või miks mitte ka välja rentimiseks?
Tugevat mehetööd on seal palju tehtud, ettevõtlikkust ranverelastel jagub.
“Tegeleme tasapisi ikka ka edasi, käime nüüd koos juhuslikult, mitte kindlatel päevadel, nagu see oli meie juhendaja Marini ajal, kui iga esmaspäeva hommikul laulmiseks kokku saime.
Kontaktid sõpruskondadega on säilinud. Alles käisid siin Pärsama ja Taritu isetegevuslased, täna kohtume teiega. Kallid marleenlased, olen ise ka kunagi ansamblis Marleen laulnud, teiega koos on lõbus olla ja sooje kontakte tahame kindlasti säilitada, nagu ka teiste sõpruskollektiividega. Pidage vastu ja me püüame ka vastu pidada,” rääkis 4. juulil toimunud kokkusaamisel eluaastatele vaatamata ütlemata erk Milgete Pihl. “Meist enamus on 80+, kui jäksame rõõmsameelsed olla, seni on kõik hästi.”
Kes teid nüüd “dirigeerib” ja milliseid muudatusi seltsielus tuli teha? “Meil ei olegi dirigenti enam tarvis, saame lihtsalt kokku, istume, teeme kohvi ja selle kõrvast, sest leidsime, et see on meie eas vajalik. Kui jääme koju, üksikuks, siis närbume ära. Neid on ju nähtud, kes koju kapselduvad, neil kaob igasugune huvi elu vastu. Meil on aga nii tore punt – räägime, naerame, laulame ja lööbime niisama. Kellel midagi naljakat juhtub, ja seda ikka juhtub, siis üks räägib ja teine ning kolmas räägib, saame nalja ja naeru.
Seda on eakal inimesl tarvis, aju hakkab muidu kolletama ja mõtled ainult oma haigus(t)ele. Seda on ammuilma tõestatud, et kui sul on mingi tegevus, ei tunneta sa oma hädasid nii teravalt kui jõude olles,” pajatas Milgete, kellega samalt üritsuelt koju minnes oli juhtunud öeldut kinnitav lugu.
Lugu on selline. Kui võõrustajatel nõud pestud ja ruum koristatud sai, mindi koju. Kui Milgete oli auto kuuri “ajanud”, otsinud ta keppi, mida pole aga olnud. Sest unustas selle Randvere peopaika, kuna vajadust kepist tuge leida polnud. “Mul on enne ka nii juhtunud, et ürituselt koju minekul unustan kepi maha, sest “abimees” ei tule lihtsalt meelde.”
Marleeni rühmavanem Heldi Sepp tutvustas seejärel plaane, mis juulis ja edasistel kuudel on vaja teoks teha, juhul kui väike ent jõuline mehike uuesti tegutsema ei asu. Need mõtted puudutavad nii Randvere kui Taritu memmede-taatide ansamblit, milles mõlemas on “vikatimees” matti nõudnud, mistõttu plaanitud kokkusaamised on ära jäänud või edasi lükkunud.
Heldi jagas seejärel, nagu tavaliselt, laulikud “laiali” ja ühislaulmine algas, saatjaiks Helle Salong akordinil ja Tiia Tasane kandlel. Laulmise vahele mahtus ühiseid ringmänge ja Marleenilt ka mõningaid tantse.
Maimu naerutas….
Randvere laulunaine Maimu Krischka oli teinud suure ettevalmistuse ja otsinud välja muhedaid ütlemisi nii varasemast kui hilisemast ajast, millest mõned ka lugejatele äratundmiseks.
“¢ Kui te külla lähete, koputage vastu ust jalaga. Miks jalaga? Arvan, et te ei tule tühjade kätega.

“¢ Head isu võib soovida ainult neile, kes saavad üle 2000 euro kuus. Kes saavad vähem, neile tuleb öelda jätku leivale!
“¢ Kui mustalt töötada, siis saab raha puhtalt kätt.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised