1.7 C
Kuressaare
Pühapäev, 24. oktoober 2021

Mihkel Räim tegi Bulgaarias UCI tuuri etapivõiduga endale sünnipäevakingi

Bulgaaria velotuur koosnes neljast etapist. Esimesel etapil suutis Mihkel Räim vaatamata korraldajate poolt tehtud segadusele siiski kuuendana finišeeruda, kuigi jalg lubas ratturi enda sõnul enamat.
“See oli üks korralik palagan, ka teede kvaliteet oli kohutav,” kirjutas Räim enda Facebook’i lehel Mihkel Räim Official.
“Nii meie (Mazowsze Serce Polski Cycling Team – toim), Bardiani kui ka Alpecini Cont tiim panime ühe mehe ette vedama ja asi oli kontrolli all. Kuskil sõidu keskel nägime silti, et lõpuni 50 km. Vaatasime kompuutrit ja saime aru, et sõit on 10 km lühem kui peaks. Pole probleemi. Siis nägime juba silti 25 km lõpuni, seejärel 20 km. Asi hakkas minema närviliseks ja kõik valmistusid finišiks. Kui juba mõnda aega oli kiirus üleval ja pidi olema lõpuni umbes 5-10 km, siis küsisin mõne mehe käest, et palju lõpuni on.
Äkki jäi mul mingi silt vahele, aga keegi ei teadnud. Üks vend pakkus 4 km, sõitsime mõne kilomeetri edasi ja siis ilmus silt… 25km lõpuni. Kõikidel oli suu lahti ja nüüd ei saanud absoluutselt enam midagi aru. See ikka lõi kõik asjad sassi, tuleb siiski mainida, et kõik sõitjad kannatasid sellega. Pidime siis uuesti end tankima hakkama ja auto juurde minema jne. Päris kuum päev oli, kohati 39 kraadi …” kirjeldas Räim segadust rajal.
Räim: Kergitasin peput ja tegin ilusa näo pähe
“Kuna paljud tiimid olid juba esimeseks lahtivedamiseks padrunid mängu pannud, siis oli üsna kummaline seis. Ka meie kulutasime mõned poisid sellega ära. Lõpus suurt lahtivedamist polnud, tiimil jäi veidi jõust puudu ja pidin ise vaatama viimasel kilomeetril, kuidas hakkama saada. Kahjuks jäin kinni ja ei saanudki korralikult spurtida. Kergitasin lihtsalt peput ja tegin ilusa näo pähe. Kuues koht, mis täna on küll pettumus, sest vaadates spurti, oleksin võinud väga suure tõenäosusega võita. Lõpuks sõitsime täna 4 km rohkem kui pidime,” võttis Räim avaetapi kokku.
Teisel etapil kadus jõud ära
“15 km enne lõputõusu hakkasin end veidralt tundma. Jõudsime tõusule ja siis käis korralik litakas ning jäin täitsa jõuetuks. Jäin eest maha, minust ette jäid 4 meest ja ma üritasin siiski omas tempos jätkata ehk õnnestub tõusu otsa välja saada enne favoriitide gruppi, aga ei. Olin ikka omadega kutu ja isegi tagumistesse gruppidesse oli keeruline püsima jääda. Ilmselt oleksin pidanud eelmine õhtu end rohkem tankima ning etapi jooksul geele manustama. Tagumises pundis võtsin 15 minutiga 3 geeli sisse ja siis lõpuks hakkas pilt ette tulema,” meenutas Räim enese jaoks vaevalist etappi ja hea koha peale üldjärjestuses ei saanud enam loota.

Kolmandal etapil tuli täistabamus

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised