6 C
Kuressaare
Teisipäev, 21. september 2021
spot_img

Külli Teinberk: 70 – see on puhas rõõm

Külli alustas line-tantsu ehk rivitantsu õppimisega 2003. aasta jaanuaris. See tähendab, et poolteist aasta pärast on tal jälle põhjust midagi tähistada. Sest rõõmu pakkuvad ettevõtmised nagu ka tantsimine, pakuvad häid emotsioone ja ühes sellega kosutavat hingetoitu.
“Kui Merle Birk saarlastele seda tantsuliiki õpetama tuli, oli tänane täiskasvanute gümnaasiumi saal huvilisi pilgeni täis. Line-tantsuga alustamine sai teoks aga tänu Kaie Segerile, kes selle Eestisse 1990-ndate lõpus tõi ja õpetamisega tegelema hakkas. Mul on suur austus tema vastu, ta on väga suure südamega inimene, kes hakkas ka ratastoolis olijatele ja vaegkuulajatele tantse looma ja õpetama. Selle võimaluse eest oleme tänuvõlgu eelkõige Kaiele, aga ka Merlele, kes meid Tallinnast esimestel aastatel iga nädala neljapäeval siin õpetamas käis,” rääkis peatne juubilar Külli Teinberk.
“Aga kuna me ei mahtunud suure huvi tõttu selles küllaltki suures saalis tantse õppima, tekkis võimalus hakata tantsuproove läbi viima kultuurikeskuse saalis. Hasart oli suur. Ka Kaie Segeril endal, kellel õige pea tekkis soov line-tantsijad pika tantsijaterivi tegemiseks Guinesse rekordite raamatusse saada,” lisas Külli.

Selle eesmärgi nimel hakkas Kaie korraldama igasuviseid ühistantsimisi Pärnumaa Sassi Talli juures. Kulus mõni aasta ja 2008. aastal õnnestuski Guinessi rekord püstidada, mis Külli sõnul on nüüdseks küll üle löödud. “Ilm oli siis väga sajune, paduvihmaga oli see lausa kangelastegu. Nagu ka kolm aastat hiljem, 12. Sassi Talli kahe-päevastel tantsu-

Eelmine artikkelPerekondlik
Järgmine artikkelMustjala lapsed sportlikult suvele vastu
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised