1.7 C
Kuressaare
Pühapäev, 24. oktoober 2021

Orkester pole ladviku oma

Tõrge, mis koos palestiinlaste sundümberasustamisega said peaajendiks praegusele vägivallale. Pööran tähelepanu sellele, et see Palestiina parlament on ametis olnud 15 aastat ja arvata võib, et neil pole uute valimiste korraldamiseks täis õhinat – sissetulek on ju tagatud.
Olen sama kogenud Toompeal, kus aeg-ajalt on arutatud erakorraliste valimiste üle. Siis on läinud väiksed delegatsioonid suurte juurde: ärme neid tee!
Ehkki aeg on pandeemia tõttu eriline, on siiski midagi muutunud ja vähemalt kolmes meiega sama demokraatia-ajaga riigis on tulemas erakorralised parlamendivalimised 20. juunil Armeenias, 11. juulil Moldovas ja Bulgaarias, samuti Gruusias.
Mainitud riikides on jõutud järelduseni, et senise parlamendi koosseisuga edasi minna ei saa ja valitakse uus, olles muudetud valimissüsteemi või lubades seda teha. Tegelikult on sama seis ka Eestis, mis tuleb kenasti välja presidendivalimiste osas. Tasub mäletada, et pärast tänase presidendi hädategemist 2016. aastal vandusid kõik erakonnad, et muudavad valimisseadust.

Õiged valijamehed valimiskogusse

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised