8.6 C
Kuressaare
Pühapäev, 24. oktoober 2021

UUS! Kuressaare teenetemärgi saab Varje Haavel

Saaremaa vallavolikogu Kuressaare linnakodaniku komisjoni esimehe Anti Toplaane sõnul oli sel aastal teenetemärgi ja aukodaniku tiitli kandidaate kokku kolm ning ettepanekute esitajaid kaheksa.

“Teenetemärgi andmiseks toimus hääletus, mille käigus toetas enamikkomisjoniliikmetest kolme kandidaadi seast just Varje Haavelit,” ütles Toplaan ja lisas, et ka Haaveli kandidatuuri esitajaid oli mitu.
Varje Haavel on 1981. aastast töötanud Kuressaares naistearstina, seda kõigepealt Kuressaare haiglas ning alates 1996. aastast erakliinikus Hanvar, mille asutaja ja juhataja ta on. 2006. aastal alustas Haaveli eestvedamisel tööd Saaremaa noorte nõustamiskeskus, mis keskendub seksuaaltervise ja -kasvatusega seotud teemadele. Perioodil 1996-2002 oli Varje Haavel Kuressaare Linnavolikogu liige, osaledes ka volikogu sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni töös ning juhtides aastatel 1999-2002kultuurikomisjoni.
Teenetemärk antakse üle Kuressaarele linnaõiguste andmise päevale pühendatud üritusel, mille toimumise aeg ja üksikasjad on tulenevalt koroonaviiruse piirangutest täpsustamisel. Kuressaare sai linnaõigused 8. mail 1563 ehk tänavu möödub sellest 458 aastat.
Kuressaare aukodaniku nimetuse puhul lähtus linnakodaniku komisjon Anti Toplaane sõnul seisukohast, et see võiks olla linna eriline austusavaldus eelkõige nendele inimestele, kes ei ole Kuressaare elanikud, kuid kelle erakordne tegevus on mõjutanud oluliselt Saaremaa pealinna.
“Seetõttu komisjonis aukodaniku nimetuse andmise üle hääletust ei toimunud,” ütles Toplaan ning lisas, et volikogu võiks vastavalt täpsustada ka tunnustusavalduste ja nende andmise korda. Seni on Kuressaare aukodaniku tiitli pälvinud president Arnold Rüütel ja Saaremaa ooperipäevade kunstiline juht Arne Mikk.
Kuressaare linna teenetemärk antakse Kuressaare linna elanikule Kuressaare linnale osutatud väljapaistvate teenete eest. Kuressaare linna elanik on isik, kes on rahvastikuregistri järgne Kuressaare linna elanik. Igal aastal võib anda kuni kaks teenetemärki.
Aunimetus “Kuressaare linna aukodanik” antakse isikule Kuressaare linnale osutatud väljapaistvate teenete eest või linnapoolse erilise austuseavaldusena. Aukodaniku aunimetus antakse vastavalt vajadusele sobiva kandidaadi esitamisel.
Aukodaniku aunimetuse ja teenetemärgi andmise otsustab volikogu linnakodaniku komisjon või selle puudumisel volikogu Kuressaare linna elanikest liikmed.
Aukodaniku tiitel koos vastava tunnistuse ja aumärgiga ning teenetemärk koos vastava tunnistusega antakse üle Kuressaare linnale linnaõiguste andmise päevale pühendatud pidulikul üritusel. Aukodaniku tiitli ja teenetemärgi saaja nimi kantakse Kuressaare linna auraamatusse.
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised