-1.5 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Eriolukord tõi üle 10 tonni ohtlikke jäätmeid

Avalikesse prügikastidesse jõudsid suure tõenäosusega  ka ninanuuskamiseks kasutatud ühekordsed pabertaskurätikud.
Kogust pole võimalik hinnata
Jäätmete kokkukogumise eest linnaruumis asuvatest avalikest prügikastidest hea seisva Kuressaare Linnamajanduse juhataja Marek Koppeli sõnul ei ole paraku võimalik hinnata, kui palju potentsiaalselt nakkusohtlikke jäätmeid Kuressaare linna avalikest prügikastidest eriolukorra ajal kokku koguti.
“Kuressaare linnas ei ole avalikest prügikastidest sorteeritud välja kaitsemaske, kummikindaid ja kasutatud paberrätikuid. Avalikus ruumis ei tohi jäätmeid sorteerida. Jäätmeid sorteeritakse selleks ettenähtud kohtades ehk siis ettevõtetes, kes käitlevad prügi,” selgitas ta.
Koppel kinnitas, et Linnamajanduse töötajad kasutasid avalike prügikastide sisuga toimetades isikukaitsevahendeid: maske ja kindaid.
“Keegi Kuressaare Linnamajanduse töötajatest ei ole kevadel nakkusohtlikku haigust saanud. Seega olime kaitstud,” avaldas Koppel.
Saaremaa vallavalitsuse allasutuse Saaremaa Haldus haldusjuht Jüri Ränk, kes koordineerib heakorraküsimusi Kaarma, Mustjala ja Pihtla piirkonnas, tõdes samuti, et ei tea, kui palju nakkusohuga sisu tema vastutada olevast piirkonnast kokku koguti.
“Avalike prügikastide sisu me ei sorteeri, seega puudub meil ka teadmine, mida need täpselt sisaldavad,” möönis Ränk.

Ligi 11 000 kilo medjäätmeid

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised