1.7 C
Kuressaare
Pühapäev, 24. oktoober 2021

Kadri Riis on silmapaistev noor IT-alal koolitaja

Stipendiumikonkursi kuulutasid välja Baltic Computer Systems AS ja BCS Koolitus AS koostöös Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutusega.
“BCS Koolitus on põhiline IT-koolitaja, kes sai 30-aastaseks. Leiti, et võiks tunnustada ka neid, kes igapäevaselt IT-keskkonnas töötavad ja seda valdkonda arendavad. Nii korraldati see konkurss. Sain teada, et minu töökoha, Kuressaare ametikooli õpetajad otsustasid mind sellele konkursile esitada,” märkis Tallinna ülikooli magistriõppe lõpetanud haridustehnoloog Kadri Riis.
“See tunnustus oli mulle üllatav, minu silmis on see pigem tunnustus meie koolile ja õpetajatele. Üksinda ei tee midagi ära. Oleme erinevaid asju teinud ja teeme ka edaspidi neid meeskonnana. Meie koolis on väga tugevad IT-õpetajad, kes on oma teadmistega mulle toeks olnud. Koostöö on tegelikult see, mis mulle stipendiumi tõi.”
Kadri lisas, et stipendiumiga toetatakse noori vanuses kuni 30 eluaastat, kes töötavad koolis IT-valdkonna õpetaja, ringijuhi, lektori või õppejõuna. Kokku anti välja kolm stipendiumi: kutse-, kõrg- ja üldhariduse arvestuses. Üks preemia anti ka noorele, kes on veel koolipingis.
Kui stipendiumid olid üle antud, oli jutuvestmise ja omavahel tutvumise aeg, kus Kadri oli korraldanud väikese õpitoa.
“Kuna mina viin oma koolis õpetajatele läbi sellist asja nagu digipuhastus, et õpetajad saaksid oma digitaalset jalajälge vähendada, rääkisin sellest ka õpitoas ja näitasin juhendmaterjali, mille olen loonud. Tegin nendega ka väikseid harjutusi.
Toimetan päris palju erinevate asjadega. Tehnoloogiaõpetuses proovime luua ise keskkondi virtuaalreaalsuses ja teeme erinevaid prototüüpe laserlõikuriga. Tarkvaraarendajatele annan pehmete otsuste tundi, et nad saaksid oma töökeskkonnas paremini hakkama.
Koostöös kolme kooliga on “Klass+” projektiga tehtud innovatsioonilabor, kus saame teha erinevaid põnevaid asju. Selles on võimalus tegeleda muusikatehnoloogia, virtuaalreaalsuse ja prototüüpimisega. Prototüüpimise nurgas on laserlõikur ja 3D printer. Teeme õpetajatega seal natuke teistsuguseid tunde, proovime “kastist” välja vaadata. Koostöö õpetajatega ja teadmiste vahetamine on see, mis innustab uusi asju katsetama ja lükkab ka minu piire aina kaugemale.”
Kolleeg Kadrist
“Minul on Kadri üle meie majas väga suur rõõm. Kadri on osutunud suurepäraseks kolleegiks, kes on väga aktiivne ja suhtub oma valdkonda ehk haridustehnoloogiasse tohutu entusiasmiga. Meie oleme oma koostöövormiks rakendanud “Targutamist Tehnoloogiamajakas”. Proovime seda teha võimalusel korra nädalas. Selle tulemusena on meil kõige suurem edulugu ekraanivideote kasutamisel õppeprotsessis just digitaalsete programmide õpetamisel. See on meie õppeprotsessi tohutult efektiivsemaks muutnud ja õpetajal on sellest väga suur kasu.
Teeme Kadriga ka projekti, mille tulemusel peaks valmima veebiplatvorm, mille abil saab õpetaja digipädevusi õppida ja testida. Loodame, et aasta pärast on see järjekordne edulugu. Veel on Kadri üle siiralt hea meel meie innovatsioonilabori tegemistest.
Ta koolitab meie ja teiste koolide õpetajaid. Haridustehnoloogina nõustab Kadri kooli õpetajaid ning osaleb õppetöös. Samuti viib ta läbi töö- ja tehnoloogiaõpetuse tunde Saaremaa ühisgümnaasiumi ja Vanalinna kooli õpilastele. Lisaks osaleb ta üle-euroopalises digipädevusi arendavas Erasmus+ projektis.

Olin väga rõõmus, kui kuulsin, et ta stipendiumi sai. Kadri on selle sajaprotsendiliselt ära teeninud,” rääkis Kadri kolleeg, Kuressaare ametikooli tehnoloogia õppesuuna juhtõpetaja Andres Meisterson.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised