12 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

Töömalevasse saab pea kaks korda rohkem noori

Malevasse tahtjaid oli kohtadega võrreldes taas rohkem, nagu tavaliselt, mistõttu viidi sel aastal esmakordselt noortele läbi töövestlused. 20-30 noort jääb tänavu ukse taha või saavad võimaluse teha vabatahtlikku tööd ja osa saada maleva üritustest. Teisalt andis intervjuu paljudele noortele esmase töövestluse kogemuse.
Maleva projektijuhi Kaidi Liivase sõnul olid noored vestlusel tublid, asjalikud ja said sellega hästi hakkama, ehkki paljud olid ka ärevil.
“Ma otsisin endale suveks tööd ja siis leidsin maleva. Osalen malevas esimest korda,” ütles Kristo Sepp Salme põhikooli kuuendast klassist. Eile oli tema esimene tööintervjuu ja ta usub, et see läks hästi. Ukse taga oma järjekorda oodates oli tal küll väike närv sees, kuid kõik laabus. Ta eelistaks malevas teha õuetöid.
Malevasse toob teda soov suvel midagi oma ajaga teha. Palk on boonuseks. Varasem töökogemus on noormehel metsatöödest, kus ta võttis võsa maha. Kristo usub, et malev on hea koht töö leidmiseks.
“Tänapäeva noorel ei ole lihtne tööd leida vanuse pärast,” tõdes Liivas.

Aastaid malevasse tagasi
“See on kolmas või neljas kord, kui ma malevas olen. Olen igal suvel käinud. Aidanud surnuaias heakorratöödel, Javicaris ehitustöödel jms,” rääkis Marcus Sadam Kuressaare gümnaasiumi 10. klassist. Ehkki malevasse pääsemiseks pole varem tööintervjuud olnud, on ta varem siiski nendel käinud, mistõttu maleva tööintervjuu talle hirmutav ei tundunud. Ta eelistaks teha ka sel suvel heakorratöid või olla ehitusobjektil abiline.

Malevasse toob teda palk ja soov suvel midagi teha niisama passimise asemel. Varem on ta ka müünud jäätist ja töötanud ehitusobjektil. Marcus usub, et malev on noortele hea võimalus ja midagi kontimurdvat selles ei ole.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised