2.8 C
Kuressaare
Kolmapäev, 19. jaanuar 2022

Ruhnul toimus esimene jooksumaraton

Kui algselt plaanisid korraldajad Ruhnul läbi viia poolmaratoni, siis pärast selle väljakuulutamist pakkusid huvilised välja, et miks mitte ka saarel maraton korraldada.
Koos lastejooksudega osales 1. Liise jooksul kokku 64 spordisõpra. Maratonidistantsi võttis ette viis, poolmaratoni 22 ja 10,9 km pikkuse distantsi samuti 22 jooksjat. Jooksu peakorraldaja Luise-Maria Jõers on osalejate arvuga rahul. “Tegemist on maksimumiga, kui arvestada laevasõitu, kuna kohtade arv laevas on piiratud,” selgitas Jõers. Kohtunik Priit Neeme saabus jooksu tarvis kohale samuti mandrilt.
Rohkem oleks saanud Ruhnu sõita vaid oma alusega või teise variandina Saaremaa kaudu neljapäeval ja lahkuda teisipäeval, aga see oleks osalejatele liiga pikale läinud. “Järjekord oli ukse taga. Olime sunnitud ära ütlema 15 tahtjale,” sõnas Jõers.
Maratonijooksjatel tuli saarele peale teha kaks tiiru ehk nad jooksid kaks 21,1 km pikkust ringi. Rada ei olnud kergemate killast, esines nii tõuse kui langusi ning liiva ja käbisid. Korraldaja tänas kõiki ruhnlasi, kes trassil joogipunktides ning mujal abiks olid.
Maratoni võitis meestest Erkki Etverk tulemusega 3:27. “Leidsin põhjuse Ruhnu saarel ära käia. Läks maastikujooksuks, liivasel rajal väsisid teisel ringil jalad ära. Sik-sakitamist esines palju. Esimesel ringil eksisin korra rajalt. Üks ots muuli peale jäi tegemata, teisel ringil jooksin selle osa kaks korda,” rääkis Etverk. Võitja sõnul käibki ta eelkõige maratone just läbimas ja otsib selleks erinevaid uusi kohti.
Naistest võitis maratoni Siiri Kaaver 4:02-ga, kes otsustas viimasel hetkel joosta poolmaratoni asemel maratoni. Ruhnlased ise maratoni ei jooksnud. Poolmaratoni parimateks osutusid endine jalgpallur Raio Piiroja ajaga 1:31 ja Triin Pohlak ajaga 1:49.
10,9 km pikkusel jooksul näitasid kiiremat minekut Tanel Taur (49 minutit) ja Ester Marjapuu (1.02). Koolilastele mõeldud 2 km distantsi võitsid Mihkel Treimann ja Pilleriin Pohlak, kusjuures neist viimane osutus ka poistest kiiremaks ajaga 9.45. Treimanni võiduaeg 11.15.
Selleks, et laupäeval joosta, pidid mujalt osalejad Ruhnu saabuma reedel ning said mandrile tagasi minna alles pühapäeval. Seepärast valmistasid korraldajad lisaks jooksule ette ka saare külastajatele sisuka programmi. Pealegi toimus jooks Eesti Vabariigi 100. ja Liise talu 20. sünnipäeva auks. Enne ja pärast Liise jooksu tutvustati osalejatele saare ajalugu ning tänapäeva. Pärast sportimist mängis jooksjatele ansambel Justament. Ei puudunud ka tants, trall ja tort.
Talgute korras äsja renoveeritud Ruhnu kooli õuele istutati koos viljapuuaed.
Liise jooksu idee sündis talvel, kui lumi oli veel maas ja teotahe ning entusiasm ei lasknud mõttel maha vaikida. “Tahtsime külalistele näidata oma saart uue nurga alt, et need, kel uudishimu, saaksid avastada enda jaoks ehk veel käimata Eesti nurga hoopis huvitaval ja heatahtlikul viisil,” pajatas Jõers.

Ta tahab, et Liise jooksust kujuneks edaspidi Kihnu-Ruhnu mängude järel saarel tähtsuselt teine spordiüritus. Järgmiseks aastaks on Liise jooksule end juba kirja pannud seitse soovijat.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised