11.2 C
Kuressaare
Pühapäev, 1. mai 2022

Puudega inimeste tööhõivest Saare maakonnas

Hõivatud. Statistikaameti andmetel oli 2009. aastal (värskemad andmed kahjuks puuduvad) Saaremaal ligikaudu 900 inimest vanuses 16-64, kes olid tööga hõivatud ja kellel oli töövõimet piirav pikaajaline haigus (haigus, vaegus või puue, mis kestab kuus kuud või kauem). See moodustab ligikaudu 6,4% kõigist Saaremaa hõivatutest. (Ka üle Eesti oli samal aastal pikaajalise töövõimet piirava haigusega hõivatute osakaal kõigist hõivatutest ligikaudu 6%.)

Registreeritud töötud.
Aprilli lõpu seisuga oli töötukassa Saaremaa osakonnas arvel 1158 töötut, neist 57 inimest ehk 4,9% kuulus riskirühma “puudega”. Tööturuteenuste ja -toetuste seaduse kohaselt kuuluvad riskirühma “puudega” need inimesed, kes vajavad töölerakendamisel puudest tulenevalt lisaabi.
Puudega isikute riskirühma kuuluvatest registreeritud töötutest pooled olid mehed (29 inimest) ja pooled naised (28 inimest). 44% neist olid 55-aastased või vanemad. (Kui võrrelda puudega registreeritud töötute profiili kõigi registreeritud töötutega, siis puudega inimeste hulgas on suurem osakaal vanemaealisi. Samuti erineb naiste ja meeste jagunemine, sest üldiselt on Saaremaal registreeritud töötute seas mõnevõrra rohkem mehi (54%) kui naisi (46%).

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised