8.9 C
Kuressaare
Neljapäev, 28. oktoober 2021

Linn ei toeta 5. lasteaia kohatasu külmutamist

Vastava kirja esitas lasteaia hoolekogu Kuressaare linnavolikogule, kes palus omakorda seisukoht võtta linnavalitsusel. Abilinnapea Argo Kirss ütles, et linnavalitsus taolist kohatasu diferentseerimist võrdsuse printsiibist lähtudes ei toeta.
Küll aga leidis Kuressaare linnavolikogu revisjonikomisjon oma jaanuari algul toimunud koosolekul, et Kuressaare 5. lasteaia hoolekogu taotlus oleks teatud tingimustel aktsepteeritav.
“Leiti, et see on mõistlik juhul, kui lasteaiale sellest rahalisi probleeme ei teki, näiteks pole raha kütte või millegi muu eluks-tegutsemiseks olulise eest tasuda,” seisab revisjonikomisjoni koosoleku protokollis.
Kuressaare munitsipaallasteaedade kohatasu on 9 protsenti palga alammäärast lapse kohta. Alampalk on Eestis 4350 krooni.
Pere teise lasteaias või muusikakoolis käiva lapse puhul tuleb üheksast protsendist maksta viiskümmend protsenti, kolmanda-neljanda lapse eest aga midagi maksma ei pea.
Kuressaare 5. lasteaia hoone on kasutuses alats 1983. aastast ja linnavalitsus on alustanud ettevalmistusi selle rekonstrueerimiseks.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised