-0 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Meie Maa aastalõpuküsitlus

Urve Tiidus, Kuressaare linnapea
1. 2007. aastast jääb positiivsena meelde, et oli veel üks hea majandusaasta. Kuressaare oli investoritele ja ettevõtlikele inimestele jätkuvalt atraktiivne ning linna jäävad lõppevast aastast ehtima mitmed uued ja renoveeritud kaunid hooned ning kodud. Hea oli ka see, et majanduses ilmnes selgeid märke, mis sunnivad kainenemisele.Veeprojekt läks linnas lõpuks lahti – see on tore!
Andres Anvelt kirjutas oma esimest krimiromaani ühes Kuressaare spaas ja ta ei olnud kitsi komplimentidega siinse teeninduse ja eluolu aadressil. Kui Eesti tavapärased poliitnägelemised kõrvale jätta, on meie riigil ju kenasti läinud.
Mind paeluvad alati uudised geeniteadusest. Selle aasta lõpus jõuti järeldusele, et on olemas praktiline võimalus toota suvalistest rakkudest tüvirakke, mis tähendab, et uute organite kasvatamiseks ei peaks kasutama luuüdi või embrüoid, mida peetakse eetiliselt kaheldavaks. Kõlab nagu ulme, kuid võib anda tervishoiule nüüd tõesti uue arengusuuna.
2. Negatiivse poole pealt tuleb esimesena meelde suhteliselt nigel ilm ja lõputu vihmasadu. Sellise ilmaga juba Oscarile ei kandideeri. Võib olla ka see, et liiga sageli manipuleeriti avalikkuses inimeste hirmude ja ärevustundega, selle asemel, et esitada kaineid olukordade analüüse.
Kindlasti viimastest sündmustest kirjanduse suurkuju Jaan Krossi lahkumine. Niisuguse kaliibriga meeste minek paneb alati küsima:”Kas sellel rahval on küllalt potentsiaali, et sirguksid uued jõulised anded, kes ülendavad meid oma loomingu ja mõtetega argipäevast kõrgemale?”
3. Tulevik ei kuku taevast alla. Kõik alged on ju eelmistes aastates ja tegudes. Eks me peame targalt valima, millistel võrsetel laseme sirguda ja millised jätame unustusse. Vahepeal oli kombeks kõigis maailma hädades süüdistada vihmametsade hävitamist. Unustades, et tegelikeks põhjusteks on inimlikud nõrkused – ahnus, tigedus, kadedus, õelus, hoolimatus. Kasvagu siis paremini need võrsed, mis on kantud headusest, tarkusest, sihikindlusest, eneseusust ja empaatiast.

Eelmine artikkelMis juhtus?
Järgmine artikkelKutse reisile
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised