-9 C
Kuressaare
Pühapäev, 5. detsember 2021

Salme põhikool heidab pilgu selja taha

Kas võib Salme kooli pere rahuliku südamega jõuluvaheaega nautida? Uuele aastale vastu minna optimistlikult ja püstipäi?
E-kooli positiivsed küljed
Direktor Marika Pütsepa sõnul on ta selle õppeaasta algusega rahul, tundes heameelt mitmete uuenduste käikuminekust. Kevadel juba töösse lükatud e-kool on end näidanud mitmest positiivsest küljest. Koostöö lastevanematega on tihenenud, tänu millele on jälile saadud mitmele valupunktile. Kooli hoolekogu esimees Piia Mägi tunnistab samuti kooli ja hoolekogu head koostööd. Eriti edukad on olnud kevadised heategevuskontserdid, mille abil on muudetud paremaks õpilaste õpikeskkonda. Juba käivad tegevused kooli 20 aasta juubeli tähistamiseks 16. augustil 2008, mil kutsutakse kokku kõik kooli vilistlased, endised ja praegused õpetajad.
Direktor on rahul, et õpetajate koolitus käib endiselt hoogsalt, palju tänu Tiigrihüppe programmile. Kui ei käida majast väljas, tuuakse koolitaja kooli. Nagu seda tehti sügisvaheajal ning on plaanis teha ka kevadel.
Kooli sportlased on olnud tublid. Ei saa mööda minna jalgpallist, milles on koju toodud karikaid. Nende kõrvale võib uhkusega panna Karujärvel toimunud teatejooksu esimese koha karika. Medaleid saadi ka Saaremaa koolinoorte sisekergejõustiku meistrivõistlustelt. Kehalise kasvatuse õpetaja ja treener Siisike Lehtsi tunneb heameelt, et peale jalgpallitreeningute võetakse osa ka kergejõustiku- ning korvpallitreeningutest – sporditegemine on muutunud mitmekülgsemaks.
Kooli õpilasesindusest on koolielu huvitamaks muutmisel kasu
Direktor on rahul kooli õpilasesindusega, kelle president on Gerlin Kruuser 8. klassist. Nelja kuu jooksul on Gerlin oma meeskonnaga teinud juhtkonnale tõsiselt arvestatavaid ettepanekuid ning aidanud kaasa kooli elu ilmestamisele. Suurim ettevõtmine oli isadepäeva korraldamine. Sügisene koolivaheaeg sisustati koostöös Salme ANK-iga, korraldati jalgrattakross, vigursõit ning lauajalgpallivõistlused. Õpilaste seas viidi läbi rahuloluküsitlus, mille tulemused selguvad õpetajatele veerandi viimases õppenõukogus. Koostöö Salme ANK-iga on hästi mõjunud ka kooli ajalehele Koolipress, mis sel aastal ilmub veebiväljaandena ja kuhu on üles riputatud videouudiseid kooli kohta. Paberkandjal ajalehte saab lugeda klassides, huvitoas ja raamatukogus.
Kodutütred, kes tegutsevad Tiia Kobini käe all, on sel aastal olnud eriti aktiivsed, võttes osa erinevatest üritustest ja korraldades endale ise laagreid ning õppepäevi. Huvilisi Tiia Kobini sõnul jätkub ja peagi võetakse vastu uusi täisliikmeid, kes praegu on lihtsalt kandidaatide seisuses.
Mis on keele sildade ehitamine?
Sellest aastast osaleb Salme kool Comeniuse projektis. Salme koolil on käivitunud koostööprojekt “Keele sildade ehitamine” Norra, Rootsi ja Ungari koolidega. Projekti kestus on kaks aastat ja 2009. a augustiks, kui projekt lõpeb, peab valmima neljakeelne sõnaraamat eri keeltes lihtsamatest väljenditest ühiselt valitud teemadel. 19.-23. novembrini käis Salme põhikooli esindus Ungaris, kohtumas Comeniuse projekti partnerkoolidega. Ungari-reisil osalesid kooli direktor Marika Pütsep, projekti koordinaator Marina Maasik ja õpilaste töö juhendaja, arvutiõpetaja Margit Lindau. Õpilaste esindusse kuulusid kooli õpilasesinduse juht Gerlin Kruuser, Koolipressi toimetaja Karin Visnapuu ja Annemari Pruul kui aktiivne joonistaja ja tegutseja projekti töös.
Ungaris võttis meie esinduse vastu Dunaujvarosi linnas asuv Vasvarise kool. Kohtumised partneritega olid meeldivad ja töised, saadi uut indu töö jätkamiseks ja ettevalmistuste tegemiseks, kuna maikuus 2008 on kõik partnerid oodatud Eestisse tutvumaks meie maa ja meie kooliga.
Kuidas võib õppimisega rahule jääda?
Sellega on nii nagu ilmselt igas koolis. Iga veerandi lõpus on nn hiliseid ärkajaid, kes järeltöid teevad ja mööda koridori õpetajal järel jooksevad, arutades, kas 3, 3 ja 2 ikka annavad kokku kolme. Oluline ju ongi aga see, et järeltöid tehakse. Jätkuks õpetajatel ainult aega ja kannatust. 21. detsembril, pärast kooli jõulupidu kätte saadud tunnistusel on aga õpilaste pingutused ilusti numbriliselt kirjas. Ja siis algab kaua oodatud talvine koolivaheaeg!
Kui veel soovipostkasti piiluda, leiab sealt hulgaliselt laste soove “tuleks lumi juba maha!”. Ja kui uskuda ilmatarku, ei pidavat lumi taevasse jääma. Tea Merivaldi kaardilt võib veel lugeda “Loota tasub üksnes ilmaennustuse paikapidavusele – unistused tuleb endal teoks teha…/M. Elise/”
Häid pühi ja oma unistuste täideviimisi kogu Salme kooli perele – õpilastele, töötajatele ning lastevanematele!
Merle Lepik,
huvijuht-noorsootöötaja
Salme põhikool

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised