-5.1 C
Kuressaare
Kolmapäev, 8. detsember 2021

Saaremaa lõunaeestlase pilgu läbi

Maja kolmel korrusel välja pandud maastikest on paljud valminud möödunud suvel Saaremaal. On ka meeleolukaid Kuressaare vaateid ning lillebukette.
“Praegu maalivad kõik, kas seda, mis meeldib, või mis ei meeldi, aga on moes. Mul ei jää üle midagi muud öelda, kui et ise otsustate, mida näitusest arvate,” lausus Allik avamisel. Ta lisas, et on tänulik talupidajaile, kes oma kauneid põllumaid ning lehmi-lambaid jäädvustada lubasid.
Kuigi kõige enam paistab kunstniku tähelepanu olevat pälvinud maastik, meeldib talle ka linnavaateid teha. Värvivärsked pildid Kuressaare kesklinnast meenutavad suvist vihmamärga asfalti või mõnusalt äraolevat pärastlõunat.
Allik jõuab palju – oma kodukandis ja ka teistes Eesti paikades on viimase paari aastaga valminud hulk maale. Iga-aastasel Pärnu linnamaalijate suvepäeval pälvis Allik tänavu peaauhinna.
Kuldsed käed
Kunstnik on sündinud 1936. aastal Viljandimaal. Juba noorukina õnnestusid tal hästi karikatuurid, nii oligi Enno Allik mõnda aega kaastööline kohalikus kriitikalehes Nuiamees. Töötades mitmetel elualadel autojuhist osakonnajuhataja ning partorgini välja, oli tema kutsumuseks siiski joonistamine.
1978-1985 õppis ta maalimist ja joonistamist Tartu Riikliku Kunstimuuseumi kujutava kunsti kaugõppekursustel, mida juhendas tuntud kunstnik ja pedagoog Silvia Jõgever. 1988. aastast on Allik vabakutseline kunstnik.
Lähedaste sõnul on Enno Allik väga lahtiste kätega, mitmekülgne mees, kes harrastanud rahvatantsu ja kelle käe all valmivad nii kaminad kui ahjud. Oma piltidele teeb kunstnik ise raamid. Pole siis imestada, et Enno Allik ehitas oma koju galerii ja ateljee, mida tänaseks on külastanud sajad huvilised ja turistid.
Kunstnikku on järjest enam köitnud värv ning õlimaali võimalused, et anda edasi looduse ilu.
“Mulle meeldib maalida n-ö ühe hingetõmbega, kindlasti on ees mõni maalitav õis,” kinnitab kunstnik. Enno Allik on kätt proovinud ka linoollõigete ja akvarelliga, teinud portreid ja figuraalkompositsioone. Isikunäitused on olnud Karksi-Nuias, Viljandis, Tallinnas, Soomes ja Saksamaal.
Lii Pihl
Svea Aavik

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised